דסק"ש טסה 7.8%: מחזיקי אג"ח כור אישרו הצעת החברה לפדיון מוקדם

עסקת המיזוג עדיין צריכה לעבור את אישור האסיפות הכלליות של כור ודסק"ש ביום ראשון הבא, כמו גם את אישור ביהמ"ש המחוזי
 |  (1)
נוחי דנקנר, אדוארדו אלשטיין, איתן אורנשטיין, צילום: בוצ'אצ'ו
התקדמות בדרך להשלמת עסקת המיזוג בין כור לדסק"ש. {כור} ו דיסקונט השקעות +0.1% דיסקונט השק 1,011 +0.1% דיסקונט השקעות בסיס:1,010 פתיחה:1,001 גבוה:1,019 נמוך:1,001 תמורה:174,524 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעו הבוקר (ג') כי מחזיקי האג"ח של כור אישרו את הצעת חברת ההחזקות לפדיון מוקדם ומלא של אגרות החוב. כעת, שתי חברות ההחזקה מקבוצת IDB של נוחי דנקנר נדרשות לעבור משוכה גבוהה בהרבה - אישור של אסיפות בעלי המניות הן של כור של דסק"ש ביום ראשון הבא.

הנאמנים לשלוש סדרות האג"ח של כור פירסמו אמש את תוצאות ההצבעות באסיפות מחזיקי האג"ח, מהן עולה כי מחזיקי סדרה ח' הצביעו בשיעור של94.56% בעד הצעת כור, מחזיקי סדרה ט' הצביעו בשיעור של 100% בעד ההצעה ומחזיקי סדרה ט' הצביעו בשיעור של 99.64% בעד ההצעה. נזכיר כי כור הגישה לפני כשבוע וחצי השצעה משופרת למחזיקי האג"ח, לפיו יתרת המזומנים של כור תהוון לפי תשואת אג"ח ממשלתי בתוספת של 0.45%, כך שעל פי ההערכות מדובר בתוספת של כ-17 מיליון שקל לעומת ההצעה הקודמת שהוגשה.

היה ותושלם עסקת המיזוג, כור תהפוך לחברה פרטית, ודסק"ש, שמחזיקה ב-67.33% מהון המניות של כור, תרכוש את יתרת המניות המוחזקות בידי הציבור וחברת אידיבי פיתוח. התמורה הסופית למחזיקי מניות כור צפויה להיגזר משוויה של חברת ההחזקות במועד השלמת המיזוג.

גם אם בעלי המניות יאשרו את העסקה, זו עדיין נתונה לאישור ביהמ"ש המחוזי לאור הפחתת ההון של כור שאינה עומדת במבחן הרווח. נציין כי העסקה צפויה לשפר באופן משמעותי את נזילותה של דסק"ש, כמו גם את מצבה הפיננסי של אידיבי פיתוח, שמשוועת למזומנים על רקע המגעים לגיבוש הסדר חוב כולל בקונצרן.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אף אחד לא הסביר עדיין איך זה שתי הערכות שווי שונות לכור
  גבי 10/09/2013 10:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  פעם אחת אידיבי מול בית המשפט בתהליך הפירוק מצהירה שכור שווה פי כמה וכמה בשביל להראות שהיא סולבנטית, ופעם שניה בהצעת הרכש כור פתאום שווה פחות ופחות. איך חברה לא מתביישת ולהצהיר שתי הצהרות שווי שונות ?
  סגור