דרמה בבית המשפט: אבי לוי מנכ"ל מליסרון לנציג הפרקליטות "אתה משקר"

אבי לוי נאשם ביחד עם גולן מדר ואלי העליון בהרצת אג"ח של חברת מליסרון ערב הנפקת אג"ח בשנת 2009
 | 
אבי לוי, צילום: אבי שאולי
דרמה בבית המשפט המחוזי בתל-אביב - אבי לוי, מנכ"ל מליסרון ומנכ"ל עופר השקעות, התפרץ לעבר נציג הפרקליטות ואמר לו: "אתה פשוט משקר". לוי נאשם ביחד עם גולן מדר (מנהל הכספים של חברת עופר השקעות) ואלי העליון (יועץ השקעות) בעבירות של תרמית בניירות ערך, פרט מטעה בתשקיף והפרת חובת דיווח.

השופט חאלד כבוב הבהיר כי אין עוררין על העובדות, והשאלה המשפטית היא האם הפעולות שביצעו נעשו בכוונה להשפיע על שער האג"ח של מליסרון. המדינה טוענת שקיימות בתיק ראיות שלא היו בתיקים קודמים דומים בעבר שבהם הורשעו נאשמים. בידי המדינה הקלטות של הנאשמים בהם תכננו לשמור על שער גבוה של האג"ח של מליסרון.

הפרקליטות: "לאבי לוי הייתה דומיננטיות בהרצת לכאורה"

חברת הנדל"ן מליסרון +1.56% מליסרון 15,600 +1.56% מליסרון בסיס:15,360 פתיחה:15,360 גבוה:15,630 נמוך:15,260 תמורה:1,882,704 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נמצאת בשליטת משפחת עופר ונסחרת לפי שווי של 3.5 מיליארד שקל. בבעלות החברה 23 מרכזים מסחריים ועוד 4 מתחמי משרדים בישראל.

הפרקליטות טוענת כי סמנכ"ל הכספים של עופר השקעות ויועץ ההשקעות אלי העליון הזרימו ביקושים בהיקף 30 מיליון שקל מחשבונות עופר השקעות כדי לתמוך בשער גבוה בהנפקת אג"ח של מליסרון שהייתה בנובמבר 2009. המדינה טוענת כי לאבי לוי הייתה דומיננטיות בהרצת האג"ח לכאורה והוא התעניין במחזורי המסחר במקביל לרכישות שבוצעו.

עו"ד נוית נגב: "רכישת האג"ח בנובמבר 2009 הייתה הזדמנות"

לטענת ההגנה - אי אפשר לראות ברכישות האג"ח פעולות שנועדו להשפיע על שער ההנפקה בדרכי מרמה. היום הודיעה רשות ניירות ערך על סיום תיק החקירה בפרשת חשד להרצת מניות שביצע נוחי דנקנר במניית אידיבי אחזקות.

עוה"ד נוית נגב וגל הררי־גולדמן מייצגות את אבי לוי, עוה"ד ז'ק חן, עינת בן משה ומיכל רוזן־-עוזר מיצגים את גולן מדר, עוה"ד פיני רובין, ארז הראל ואילה שמעון מייצגים ביחד עם עו"ד נבות תל צור את החברות.

עו"ד נוית נגב: "צריך לשאול מה הניע את הפעולה בנסיבות הספציפיות? אין מחלוקת שהיה הגיון כלכלי ברכישת אג"ח של מליסרון שהוא כלל אג"ח מחברות שונות. הייתה הזדמנות כלכלית בחודש נובמבר לרכוש אג"ח של מליסרון בנובמבר 2009. הם ניסו קודם, אך לא הצליחו בגלל בעיה של ובמקביל התייעצו עם עו"ד".

הנאשמים טוענים שמליסרון גייסה באותה שנה 900 מיליון שקל ורכישות האג"ח החוזרות בסוף 2009 לא נעשו במטרה להשפיע על השער, אלא מסיבות כלכליות. לטענתם היתה כוונה אמיתית לרכוש אג"ח של מליסרון עוד מלפני ההנפקה. עו"ד נוית נגב פסלה את טענת הפרקליטות כאילו הנאשמים ניסו להתחבא כיוון שזה בלתי אפשרי - הם סחרו במרבית האג"ח של מליסרון באותם ימים. לדבריה זאת הייתה מוצלחת שלא היה צריך לסייע לה.
עוה"ד פיני רובין ונוית נגב; קרדיט: אבי שאולי
עוה"ד פיני רובין ונוית נגב; קרדיט: אבי שאולי
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה