עדכון בתיק אידיבי: רשות ני"ע מצאה תשתית ראייתית להעמיד לדין את דנקנר

ביולי העבירה הרשות את התיק לפרקליטות מבלי לפרסם את המלצתה, וכעת זו נחשפת. דנקנר: "מאמין שלא נפל כל רבב בהתנהלות"
 |  (5)
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
רשות ניירות ערך מעדכנת היום (ב') כי פרקליטות מיסוי וכלכלה התירה לראשונה לפרסם את המלצת הרשות עם העברת תיק החקירה בעניין IDB, לפיה ישנה תשתית ראייתית למעורבותם של החשודים בעבירת תרמית בניירות ערך, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. בשורה התחתונה, ניתנה המלצה מצד הרשות החוקרת כי על בעל השליטה בקונצרן נוחי דנקנר והמעורבים בפרשת 'הרצת המניות' לכאורה לעמוד לדין.

נזכיר כי ב-23 ביולי העבירה רשות ני"ע את תיק החקירה בנושא אידיבי לפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) לאחר שזו סיימה לחקור את הפרשה. רשות ני"ע לא פירסמה אז את המלצתה בנוגע לתיק, אך לפי ההערכות התיק לא היה עובר לפרקליטות ללא המלצה להגיש כתב אישום כנגד המעורבים בפרשה, וכעת ניתן אישור רשמי מצד הרשות לאותן הערכות מוקדמות.

נציין כי הגשת כתב אישום לבית המשפט הינה בסמכות הפרקליטות, וכי העניין עדיין נדרש להיבחן על ידה. כך, רשות ני"ע מסייגת כי מדובר "במסקנות הרשות החוקרת בלבד, וכי ההכרעה בדבר דיות הראיות וההצדקה להגיש כתב אישום בפרשה זו נתונה לשיקול דעתה של הפרקליטות".

החקירה נוגעת להנפקה שביצעה אידיבי ב-23 בפברואר 2011

החקירה הגלויה כנגד נוחי דנקנר, איתי שטרום ועדי שלג מנכ"ל סיטי , נפתחה בחודש נובמבר האחרון בהוראת יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר, לאחר חקירה סמויה שבדקה חשדות לביצוע עבירות תרמית הנוגעות להנפקת IDB ב-23 בפברואר 2011. במסגרת ההנפקה ביקשה אידיבי לגייס 342 מיליון שקל באמצעות לציובר ולמוסדיים. לפי החשד, דנקנר הפעיל את איתי שטרום, בעליה המשותף של ISP פייננשאל טריידינג בע"מ בשיתוף עם עדי שלג, שיפעל להשפיע בדרכי תרמית על שערי מניית {אידיבי אחזקות} כדי לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה והמחיר שיתקבל בה.

לפי החשד, דנקנר פעל להשיג מימון בעבור ISP לטובת המטרה האמורה ובהמשך אף השתתף במימון התרמית, הן באמצעיו שלו והן באמצעות אחרים שהופנו על ידו ל-ISP במהלך אותם ימים בהן התקיימה הפעילות התרמיתית, על מנת לרכוש את מניות אידיבי מ-ISP במטרה להזרים הון בהיקפים שאומדנם הוא עשרות מיליוני שקלים.

לפי ממצאי רשות ני"ע, במקביל לפעולת רכישת מניות אידיבי אחזקות, מכרה ISP את מניות אידיבי לגורמים שונים אשר מקורבים לדנקנר במחירים נמוכים ממחירי רכישת המניות ובד בבד המשיכה לרכוש את המניות בשערים גבוהים יותר. לפי החשד, דנקנר דאג שמקורביו ירכשו מחשבונות ISP את מניות חברת ההחזקות ובכך יחלצו את ISP מהחזקותיהם במניות אידיבי תוך הזרמת מימון להמשך הפעילות התרמיתית. בנוסף, גם לאחר תום ההנפקה דנקנר הזרים מימון בסך של 8 מיליון שקל ל-ISP.

ממשרדו של נוחי דנקנר נמסר : "כנהוג וכמקובל אנו מצפים להחלטת הפרקליטות ומאמינים כי יוחלט שלא נפל כל רבב בהתנהלותו של נוחי דנקנר".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אלשטיין הגואל-דנקנר רק מפריע לחברה
  דויד חלוצי 09/09/2013 14:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזל שנחתם ההסכם עם אלשטיין -דנקנר כבר לא יכול לקלקל לבעלי האגח. מספיק הנזק שגרם לבעלי האגח עד עתה.
  סגור
 • 4.
  התשתית היתה קיימת מאז ומעולם אבל הפרקליטות היתה פחדנית (ל"ת)
  YL 09/09/2013 13:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  ארבעים שנה מתבכיינים ולא אומרים "זדון" ?
  אף אחד 09/09/2013 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכל הבעיות של עוני מלאכותי ומילחמות אוכלות רוב התוצר ושאיפת שילטון לשעבד ולשמר שיעבוד...חבלי המשיח... טכנולוגיה מאפשרת לספק צורכי כל בעבודת מעטים ... אבל שילטון שקר מחפס להביא תעסוקה - לסחוט כוח,זמן ותשומת לב על כלום ועשיית נזק. לא לתועלת שבאה מעבודה. אגב- לומדי תורה משפרים יכולת מילולית-הגיונית גם של כלל הציבור וזה מונע משילטון שקר לתחמן בכלי נוכלות
  סגור
 • 2.
  מנסים להוריד שער באגח אחזקות כדי לקנות בזול
  דוד 09/09/2013 12:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכנסו שני גופים חדשים אחד מהם של רועי ורמוס המנסים לרכוש אגח אחזקות כדי להשתלט על החברה או לפחות לעשות סיבוב ולכן הם מנסים להפיל את השער ע,י מיחזור ידיעות לא רלוונטיות - אגח אחזקות יגיע ל85 אגורות
  סגור
 • 1.
  זו פקודה
  דימה 09/09/2013 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתחרים לא יכולים להרים חברה לחובות והחליט ללכת על מנת פלילי
  סגור