זמן ברכות: איל וולדמן, אוהד מראני, רמי לוי ואחרים - מה הם מאחלים לתשע"ד?

רגע לפני תחילת השנה העברית החדשה, Bizoprtal אסף איחולים מבכירי החברות בישראל. אז איך הם מסכמים, ומה הם מאחלים?
 |  (2)
איל וולדמן אוהד מראני רמי לוי, צילום: יח"צ; אלון אלגם
עם פרוש השנה החדשה והפרידה משנת תשע"ג פנה Bizpotal למנכ"לים של חברות ישראליות מובילות שהעבירו למערכת ברכות שנה טובה למדינה, לכלכלה, לשוק ההון הישראלי ולחברות שבראשן הם עומדים, תוך שהם מונים את ההישגים ומשתפים בחלומותיהם לעתיד.

בין המברכים ניתן למצוא את איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, שמחק אותה לאחרונה מהמסחר בבורסה בת"א. את אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה, שמנייתה הובילה השנה את התשואות בבורסה בת"א לאחר שהונפקה גם בוול סטריט. את רמי לוי, מנכ"ל הרשת הקרויה על שמו שהתרחבה השנה באופן משמעותי, את אוהד מראני, מנכ"ל הכשרה אנרגיה, שספגה השנה מכה קשה עם כישלון הקידוחים ב"מירה" ו"שרה", ועוד...

איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס: "אני מסכם את השנה בהרגשת סיפוק על ההישגים הטכנולוגיים אליהם הגיעה מלאנוקס, המהווים את אבני הבניין לצמיחה עתידית בעסקיה. בו בעת אנו עובדים על מנת להחזיר את החברה לצמיחה בהכנסות וברווחים יחסית לשנת 2012 שהייתה יוצאת דופן מבחינתנו."

"בשנה שעברה רכשנו שתי חברות טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות – את קוטורה(Kotura) ואת IPtronics - אשר בעזרת הטכנולוגיה הייחודית של כל אחת מהן (פוטוניקה בסיליקון וקישוריות אופטית) ממשיכה מלאנוקס לחזק את בסיס הטכנולוגיה ואת מובילותה בשוק".

"יזמנו והשקנו את עידן האית'רנט הפתוח, מהלך בעל משמעויות טכנולוגיות וחברתיות, המאפשר ללקוחות גמישות מלאה וחופש לעצב באופן אישי את מרכז הנתונים שלהם על מנת לשפר את הנצילות, היעילות וההחזר הכולל על ההשקעה. קידמנו מספר עובדים מכלל עובדי מלאנוקס לתפקידי ניהול ומינינו יו"ר חדש לדירקטוריון, מר ארווין פדרמן, שלו תפקיד חשוב בהכוונת החברה בהמשך דרכה".

"בשנה האחרונה הוכפל מספר מערכות הפטא-פלופ המבוססות FDR אינפיניבנד של מלאנוקס ברשימת ה-TOP500 תוך שישה חודשים, ומספר המערכות המבוססות על FDR אינפיניבנד ב- TOP500 גדל פי 3.3 בשנה".

"בשנה הקרובה אני צופה המשך צמיחה למלאנוקס ברוב השווקים אליהם אנו מוכרים. אני תקווה שהכלכלה הישראלית תמשיך ליהנות מיזמות ומפיתוחים של קבוצה גדולה ומוכשרת של אנשי טכנולוגיה, ואני שמח שמלאנוקס היא חלק מקבוצה זו".

"כמות הנתונים בעולם גדלה באופן אקספוננציאלי, עובדה שתאיץ את הביקוש לפתרונות הקישוריות של מלאנוקס ברחבי העולם ובארץ, בהתאם לצורך הגובר בשימוש ביישומים עתירי ביצועים בשרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון. הרכישות של קוטורה ו-IPtronics יאפשרו לנו להמשיך ולפתח בשנה הקרובה ובשנים שאחריה את הדור הבא של פתרונות הקישוריות הטובים ביותר לשווקי המחשוב עתיר הביצועים, ענן, Web 2.0 ומרכזי אחסון ומידע – ואנו רואים ברכישות אלו חלון להזדמנויות רבות נוספות התורמות להמשך הצמיחה של מלאנוקס בפרט ושל תחום פתרונות הקישוריות מקצה לקצה בכלל".

"על אף שאינה נסחרת עוד בבורסה בתל אביב, מלאנוקס הינה חברה ישראלית אשר תמשיך לפעול בישראל, כשעיקר עובדיה ומרכזי הפיתוח שלה בישראל – כחברה שגאה לפתח ולפעול למען ההיי-טק והכלכלה הישראלית. מלאנוקס צמחה מארבע מאות עובדים בתחילת 2011 למעל אלף וחמש מאות עובדים היום. ברצוני לאחל שנה טובה לכל עם ישראל – שתהיה לכולנו שנה טובה, שנת צמיחה המכילה הישגים חדשים".

אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה: "השנה החולפת התאפיינה בהרחבת פעילותינו העסקית והקלינית עם דגש על השוק האמריקני ושווקי היעד באסיה. הצמיחה באה לידי ביטוי בהיבטים רבים ובכללם, הכפלה של כמות המערכות הרובוטיות שנמכרו, גידול במספר המנתחים שמשתמשים במערכות, גידול של עשרות אחוזים בכמות הניתוחים המבוצעים, המשך העלייה במחיר הממוצע למערכת וכל אלו, הניבו גידול בהכנסות והמשך שיפור בתוצאות העסקיות. לצד כל אלו, הצלחנו במהלך השנה אף לשמור על רמה גבוהה של שביעות רצון בקרב לקוחותינו ממוצרי החברה".

"אנחנו גאים ורווים נחת מכך שמוצרי החברה מיושמים בבתי חולים על פני שלוש יבשות, בתרבויות שונות ומאפיינים שונים ובכולם, ללא יוצא מן הכלל הרופאים ואלפי מנותחים מדברים בשבח הטכנולוגיה של מזור ומתברכים בתוצאות הקליניות המעודדות. במקביל להמשך ההצלחה בארה"ב, נכנסו במהלך השנה גם לשווקים אסטרטגיים באסיה ומערכות נמכרו זה מכבר בהודו, בטייוואן ובוייטנאם, לצד זריעת זרעים ראשונים גם בסין, ביפן ובאוסטרליה. בתקופה האחרונה בוצעו מאות ניתוחים באסיה באמצעות המערכת שלנו, עם תוצאות קליניות מצוינות".

"עוד השנה, בעקבות הרישום למסחר בנאסד"ק, זכתה מזור לקבלת פנים חמה של המשקיעים והאנליסטים האמריקנים. הסיקור של האנליסטים, העניין הרב והיקף ההשקעות, העלה את המודעות למזור בקרב משקיעים רבים בארה"ב – מה שהביא לכניסה של משקיעים אסטרטגיים זרים".

במבט לשנה הבאה אמר הדומי, "מזור ממשיכה להיות מחויבת למימוש תוכניות העבודה, ולהמשך גידול ופיתוח של עסקיה. אנו צופים המשך צמיחה במדדים השונים של עסקי החברה, אשר יבוא לידי ביטוי בהרחבת בסיס הלקוחות ברחבי העולם - בשוק האמריקני ובשוק האסייתי. אנו אף נערכים להשקה של מוצר בתחום ניתוחי המוח, ומצפים להשיקו כבר בראשית 2014".

"בכוונתנו להמשיך בפעילות הקלינית בכל רחבי העולם תוך התמקדות בשני תחומים כירורגיים עיקריים – ניתוחים זעיר פולשניים מחד, ותמיכה בניתוחי עמוד שדרה מסובכים כדוגמת חולי עקמת ומחלות אחרות מאידך. אנחנו מתכננים להמשיך את מאמצי החדירה בשווקי המטרה שהגדרנו עם דגש על השוק האמריקני והשוק האסייתי. מי ייתן ותהה זו שנה חדשה וטובה לנו ולכל סביבתינו העסקית והתרבותית, ושיתאפשר לנו להביא מזור לחולים רבים בארץ ובעולם".

שלא תהיה לשוק ההון הישראלי עוד שנה כמו שעברה

רמי לוי, מנכ"ל רמי לוי שיווק השקמה:, "אני מאחל שנה טובה שנת אחדות בתוך עם ישראל, שנת שלום עם שכננו, אני מאחל שכל אחד יתנהג לפי המשפט - ואהבת לרעך כמוך".

"לכלכלת ישראל אני מאחל צמיחה ושגשוג בשנה הבאה. חשוב מאוד שגם העסקים הקטנים והבינונים יצמחו וייצרו עוד מקומות עבודה, זה מה שהכי חשוב וחסר לכלכלת ישראל".

"בסופו של דבר, אם נרצה לראות פה צמיחה נצטרך לראות הורדה של מסים - ברגע שנראה הורדת מסים נבין שעלינו על הגל הנכון".

"לשוק ההון הישראלי - אני מאחל שלא תהיה לו שנה כמו שהיתה לו השנה החולפת. חשוב כולנו שתהיה לשוק ההון ולבורסה שנת פעילות יותר טובה".

"אני מקווה שבשנה הבאה ישתנו המסרים והתפישות ביחס לחברות הציבוריות, לפיהם כאילו כל החברות הציבוריות לא באות לשרת את המשקיעים. צריך להבין שהחברות הציבוריות באות לשרת גם את המשקיעים וגם את כל הכלכלה הישראלית. לא יכול להיות שימשיכו לתת לבעלי החברות הרגשה כאילו הם באים לעשוק את הציבור - זה פשוט לא הגישה הנכונה".

"האינטרס שלי הוא שאותו משקיע שקונה את מניית רמי לוי יקבל את התשואה הכי גבוהה שאני יכול לתת לו. אני גם מבקש מאותו משקיע שמחליט להשקיע בחברה להביע אמון בחברה. אני רואה שיש אמון בחברה שלי גם מכוון הציבור הרחב וגם מכיוון קרנות בינלאומיות גדולות כמו פידליטי ומייקל דל, שהשקיעו בנו. המשקיעים צריכים להבין דבר אחד שהאינטרס שלי הוא שהחברה תצמח ותשגשג כמה שיותר ואז גם התשואה שלהם תהיה גבוה יותר. בסה"כ הציבור הישראלי הוא שותף טוב שלי".

צופה שנת שיא נוספת

אורי יהודאי, נשיא ומנכ"ל פרוטרום: "בזמן המשבר הכלכלי שנחווה בצורה אינטנסיבית יותר בארה"ב ואח"כ באירופה, הראתה הכלכלה הישראלית חוסן מרשים. השנה חזינו בהאטה מסוימת בכלכלה הישראלית ביחס לחלק מהשווקים בעולם והתגבר הצורך בטיפול בהאצת הצמיחה של המשק הישראלי. כחברה ישראלית, ציונית וגלובאלית פרוטרום, המשיכה להפגין חוסן וצמיחה רווחית, ובכך היא מממשת חזון זה".

"לשנה הבאה – אני סבור כי אנחנו עדיין לא רואים סימני התאוששות בכלכלה העולמית והישראלית, אך מדיניות נכונה של עידוד צמיחה יכולה להשיב את המשק הישראלי להשגת צמיחה מהירה, וזאת חרף העננים המעיבים על כלכלות רבות בעולם".

"פרוטרום, המייצרת חומרי גלם למזון משקאות, תרופות וקוסמטיקה, ממשיכה להתקדם בשילוב של צמיחה פנימית וביצוע רכישות אסטרטגיות, ולנצל הזדמנויות שנפתחות בפניה בסביבה הכלכלית המורכבת. אני צופה כי השנה הבאה תהא שנת שיא נוספת לפרוטרום, אחרי שגם השנה שנסתיימה עלינו לטובה היוותה שנה בה השגנו תוצאות שיא. אנו גאים להיות חברה ישראלית גלובלית מובילה ומאחלים לכל שנה טובה, של הצלחות, הישגים ושימחה".

שנצליח למצוא תגליות נוספות

אוהד מראני, מנכ"ל הכשרה אנרגיה: "בראש ובראשונה אני רוצה לאחל לכל עם ישראל שנה של שקט וביטחון. כולנו מרגישים היטב בימים האחרונים עד כמה לעובדה שאנחנו חיים בשכונה סוערת והפכפכה יש השפעה רבה גם על הכלכלה המקומית. אירועי השבועות האחרונים מבהירים לכולנו עד כמה חשוב להמשיך ולחזק את הכלכלה הלאומית על מנת שהמשק יוכל להתמודד בהצלחה לא רק עם האתגרים הכלכליים בעולם, אלא גם עם המציאות הגיאו-פוליטית באזורנו".

"אני מאחל לכולנו שנה של שגשוג כלכלי וחברתי. שנה שבה ניהול נכון של הספינה הכלכלית בדרך לצליחת הגרעון וניווט נכון ואחראי, יוביל אותנו בשנתיים הקרובות אל עבר אופק של צמיחה ורווחה כלכלית למעמד הביניים וגם לעשירונים הנמוכים. שנה של צמיחה מואצת, שיפור איכות החיים, ושיפור האווירה בין המגזר העסקי והציבור הרחב. צמיחה מחודשת של מעמד הביניים, התחזקות החברות העסקיות, שיפור השירותים הציבוריים, ויצירת עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים ואיכותיים".

"בתוך זאת אני רוצה כמובן לאחל שנזכה השנה להתקדמות משמעותית נוספת בשוק האנרגיה. שנה בה לצד מעבר הולך וגובר של שימוש בגז טבעי ממאגרי הגז שנמצאו, נצליח למצוא תגליות נוספות שיובילו לפריחת יצוא של אנרגיה, ואשר מפירותיה יוכל ליהנות כל עם ישראל באמצעות תמלוגי ומיסי הגז, ועל ידי שימוש באנרגיה מקומית זמינה, זולה ונקייה מתוצרת ישראל."

שנה טובה ותוססת

אפי אשל, מנכ"ל סודהסטרים ישראל: "בימים הקרובים אנחנו נחתום את שנת תשע"ג ונפתח את שנת תשע"ד מה אפשר לאחל לעם שיש לו הכל...שתהיה לנו שנה של שקט ושלווה כלכלית ולא רוחות מלחמה וחרמות מיותרות.
שנה שכל תושבי האיזור יזכו להנות משגשוג כלכלי איזורי שבבסיסו יעמוד האינטרס המשותף לחיים טובים יותר בשכנות טובה ועשייה כלכלית. לקברניטי הכלכלה בממשלה, שידעו להמשיך ולהוביל את המשק לצמיחה ופריחה של כלל שכבות האוכלוסייה וכלל מגזרי המשק. שיצלחו בחוכמה את אתגר הגרעון ולא העמקתו.

"אני רוצה לאחל לכלל אזרחי ישראל שנה של בריאות, שנה שבה נזכה להיפטר אחת ולתמיד מנגיף הפוליו ושנמשיך להנות מעליה בתוחלת החיים ובאיכות החיים. שנה שכולנו נמשיך יחד, תעשיינים ואזרחים כאחד, להילחם להקטנת זיהום הסביבה ושמירה על הטבע ושנזכור שירוק הוא לא רק צבע!
והעיקר שתהיה לכולנו שנה טובה ותוססת..."

שנה טובה וצבעונית

מיכאל דיין, מנכ"ל טמבור: "בפרוש עלינו השנה החדשה אני מאחל כי נשכיל להמשיך ולפתח את העשייה המקומית על כל גווניה. שנמשיך ונשקיע בחדשנות וביצירתיות כדי לשמור על מובילות ואיכות. שנדע לטפח את החוזקות שלנו ולהביא לשגשוג ולפריחה של המשק הישראלי, הן בבית והן בחוץ. שנה טובה וצבעונית".

נקטין את הקוטביות בחברה

אבי שלומי, מנכ"ל תדיראן טלקום "מאחל לכל עם ישראל בריאות שלום ושלווה, שוק תחרותי חדש ומתחדש כשהכחול לבן מוביל בקדמת הטכנולוגיה כך נקטין את הקוטביות בחברה שלנו. שנה טובה ומבורכת".

מי ייתן ושנה זו תוביל שינוי אמיתי בשוק ההון

אורן אלדד, מנכ"ל ATRADE , "ברצוני לאחל לוועדת הכספים של הכנסת ולרשות ני"ע, שנה טובה ומתוקה, מלאת הקשבה, הסקת מסקנות וגמישות מחשבתית. מי ייתן ושנה זו תוביל שינוי אמיתי בשוק ההון ותאפשר לזירות מסחר להוות אלטרנטיבה ראויה לכלל ציבור המשקיעים עם כניסתה של רגולציה מסודרת לתחום".

"זירות המסחר האלטרנטיביות הפכו לתחום מסחר לגיטימי ומבוקש ברחבי העולם וכך גם בישראל, אנו פועלים כל העת על מנת להביא את בשורת הרגולציה גם לישראל לטובת הציבור , כבר היום מורגשת עלייה בעניין המשקיעים בתחום ואני מאמין שנראה עלייה נוספת בתקופה הקרובה".

יצירתיות כלכלית

"ח בני איל, מנכ"ל אינפיניטי ניהול השתלמות וגמל מאחל, "שתהיה זו שנה של צעדים מחושבים, שיילקחו באחריות ומתוך שמירה על הביטחון הכלכלי של החוסכים, שנה של שגשוג, צמיחה ושמחה מרגשת שתאפשר יצירתיות כלכלית והגשמה עצמית לכל אזרחי המדינה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מלאנוקס
  שי 04/09/2013 18:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נקווה שהמניה תחזור ל 100 דולר ויוסי פינק יתן המלצות לרציו
  סגור
 • 1.
  אנשי השנה שלי הם המשטנקרים למס הכנסה (ל"ת)
  יישר כויח 04/09/2013 14:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור