יעקובי: "בבילון מתומחרת בחסר עמוק עוד לפני המיזוג עם Iron source"

"אין לנו ספק כי אם המיזוג יתבצע, השלב הבא יהיה הנפקה בארה"ב. כסף שייכנס כתוצאה מההנפקה בשילוב עם שווי כפול לפחות לחברה הממוזגת לעומת שוויה של בבילון כיום, אמור לקרב אותה מאד למדד המעו"ף"
 |  (5)
נעם לניר
"אנו חושבים ש בבילון +2.58% בבילון 158.9 +2.58% בבילון בסיס:154.9 פתיחה:154.9 גבוה:159.4 נמוך:154.9 תמורה:61,648 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתומחרת כיום בחסר עמוק עוד לפני המיזוג עם Iron source ושצפוי לה עוד upside משמעותי באם יתבצע המיזוג, כך שעסקה כזו אמורה להיות win-win לכל הצדדים", כך כותב היום (א') ערן יעקובי, מנהל מחלקת המחקר של מיטב דש.

העדכון של יעקובי נשען על נתונים חדשים של Comscore ומתייחס כמובן גם לכך שבבילון הודיעה לפני מספר שבועות על מגעים ראשוניים עם חברת Iron source על אפשרות למיזוג בין השתיים. יעקובי חוזר על המלצת "קנייה" עם של 39 שקל לעומת מחיר של 27.9 שקל בפתיחה, מחיר יעד המשקף לבבילון דיסקאונט של כ-40%. המניה מטפסת כעת בכ-2% ל-28.49 שקל.

יעקובי מבסס את העדכון הנוכחי על נתוני Comscore לחודש יולי, מהם עולה כי בבילון הגיעה לשיא מבחינת כמות משתמשים, כאשר אלה מהווים כ- 10% מסך המבקרים הייחודיים שנמדדו בקהל הכללי. ובנוסף, החל מחודש יוני האחרון, Comscore גם מציינת את הנתח של בבילון בתחום ה- search המייצר את מרבית ההכנסות - וכאן ניתן לראות כי היא מהווה כמעט 1% מתחום זה. למעשה על פי הנתונים בבילון נמצאת במקום העשירי בעולם ה- search הכללי, לפני פייסבוק, אמזון ועוד גדולים וטובים, כאשר באופן טבעי נמצאות לפניה גוגל, יאהו, באידו, יאנדקס, ASK ועוד". יעקובי מציין כי נתוני Comscore נחשבים למהימנים בתעשייה לעומת אתרים אחרים המפרסמים באופן חופשי באינטרנט, דוגמת Alexa.

לדברי יעקובי, "בבילון בזכות עצמה, נמצאת במקום טוב מאד בשוק צומח וכבר נהנית מגודלה היחסי בעולם ה- search. כפי שהערכנו בעבר, לאחר טראומת פברואר שהנחיתה גוגל על התעשייה, נראה כי החברה ודומותיה מתגברות באופן ראו לציון על האירוע".

"אנו מאמינים כי הורדת התלות של החברה ואחרות בגוגל משחקות בעת הזו לידיהן וניתן להבין זאת מאופי החוזים מול יאהו ואחרות. נראה כי התעשייה ממשיכה לצמוח ומתבגרת, כך שהיתרון לגודל בה הופך למשמעותי, הרבה יותר מבעבר. "

"בנקודה זו, אנו רוצים להתייחס למגעים שמקיימת החברה עם חברת Iron source (שוב נדגיש כי מדובר במגעים ראשוניים, אולם מדובר במיזוג אנכי בעל משמעות רבה). מדובר בקיצור שרשרת האספקה בתעשייה צומחת - נושא היתרון לגודל בשוקי היעד אמור להשתקף במכפלות".

במיטב דש מציינים שורה של יתרונות שיהיו למיזוג בין בבילון ואיירון סורס:

השילוב של גודלה של בבילון בעולם ה- search יחד עם יכולותיה של Iron source בתחום המובייל צפוי לייצר אולי את החברה המשמעותית ביותר למוניטיזציה בתחום החיפוש והפרסום המקוון במובייל.

בבילון היא אחד הלקוחות הגדולים של Iron source, כך שמיזוג כזה אמור לייצר חסכון אדיר בהוצאות. החברה הממוזגת לא תגדיל את הכנסותיה פי 2 ביום המיזוג, אך תוכל להגדיל רווחים הרבה יותר מפי 2.

מנטאליות - מיזוגים בד"כ נכשלים על רקע תרבות ארגונית ומנטאליות שונות. במקרה זה, הרקע הדומה של היזמים וההיכרות העמוקה, צפויים לשחק לידי החברה הממוזגת. ייתכן ופינוי כסא המנכ"ל של בבילון בעתיד, דווקא יוריד לחצים מהחברה המשותפת מחד, ויתרום בהיבט של פיתוח עסקי מאידך.

גוגל – בבילון אמורה לחדש את החוזה מול גוגל בסוף שנה זו. חברה ממוזגת כאשר Iron source היא עוד שותף בכיר מאד של גוגל, עשויה לייצר חוזה טוב משמעותית מול גוגל מזה שהיה לבבילון בעבר. יש לזכור כי גם בבילון, בפני עצמה, היא חברה אחרת לעומת זו שחתמה את ההסכם הקודם מול גוגל.

שווי – בבילון נסחרת במכפיל נמוך ביחס לתעשייה 8.5 על רווחי 2014 לעומת מכפילים גבוהים מ- 12 בחברות דומות. מצד שני היא חברה נסחרת ויש לכך יתרון במטבע סחיר במיזוג. סביר להניח כי שוויה של Iron source במיזוג לא יהיה גבוה משמעותית מזה של בבילון, אולם החברה הממוזגת אמורה לקבל ערכים אחרים כתוצאה מהיתרון לגודל ושיפור הרווחיות. אין לנו ספק כי אם המיזוג יתבצע, השלב הבא יהיה בארה"ב. כסף שייכנס כתוצאה מההנפקה בשילוב עם שווי כפול לפחות לחברה הממוזגת לעומת שוויה של בבילון כיום, אמור לקרב אותה מאד למדד ת"א 25.

יעקובי מוסיף בעדכון גם כמה מילים על Iron source: "נחשבת כפלטפורמה הגדולה בעולם בתחום הפצה והורדות תוכנה חינמיות, וכמי שמשרתת יצרני תוכנות ואפליקציות המעוניינים בהפצתם ברשת ועל גבי המובייל - מדפדפני כרום, דרך סקייפ, בבילון ועד כל אנטי־וירוס. הטכנולוגיה של Iron source מעורבת בהתקנות של תוכנות על גבי למעלה 2 מיליארד מכשירים בעולם, מרביתם מחשבים אישיים כיום.

"על פי המדיה Iron source צפויה לסיים את שנת 2013 עם הכנסות של כ- 200 מיליון דולר ורווח של כ- 25% על המחזור – גדולה יותר מבבילון".

"Iron source הצליחה לחדור גם לעולם ההורדות במובייל וזאת בשיתוף עם גוגל ועם אתרי הורדות כמו Download.Com ואחרים".

"הטכנולוגיה שהחברה השיקה מאפשרת לזהות משתמשי אנדרואיד בעת שהם משתמשים במחשב האישי או בסלולרי, ולהמליץ להם להוריד אפליקציות מהמחשב ישירות למכשיר האנדרואיד שלהם. כך תוכל החברה לייצר הכנסות מיצרניות התוכנות, וגם מפרסום אפליקציות סלולריות".

"במקביל, Iron source מחזקת את מעמדה גם כרשת פרסום עבור אתרי התקנות ותוכנות של התקנה. האלגוריתם שברשותה אופטימיזציה של פרסום וממליץ למשתמש על תוכנה חינמית להתקנה שהיא בעלת הסיכוי הגבוה יותר להורדה על ידו באותו הרגע. בצורה זו הפכה Iron source לקניינית המדיה החמישית בגודלה ברשת של גוגל".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מריח כמו אינטרס
  יעקובי מספיק 25/08/2013 13:23
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לבדוק קשר בין יעקובי ללניר לא הגיוני תדירות ההמלצות
  סגור
 • 4.
  אז תקנה והרבה בלי לספר לחברה
  הכתום 25/08/2013 13:10
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מה אתה חושב שאנו נאמין לך .לא פגשתי מישהו שיגיד שיש כסף על הרצפה והוא לא ירים את זה לבד
  סגור
 • 3.
  ועם לא יתבצע אז היא תקרוססססססססססססס??? (ל"ת)
  בבילון 25/08/2013 13:02
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  הבנו יעקובי
  אלעד 25/08/2013 12:54
  הגב לתגובה זו
  5 1
  כמה אפשר לפמפם נייר באותם טיעונים יעקובי אתה לחוץ ????
  סגור
 • 1.
  הסיפור האמיתי של חברת בבילון-
  עינב כהן פורטל ישראל 25/08/2013 12:27
  הגב לתגובה זו
  3 2
  http://www.israelbursa.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%94/?ThisPageID=2056
  סגור