בלווטניק מפרט את שמות החברות שישתתפו במיזוג של כלל תעשיות

כלל תעשיות הודיעה על אסיפה כללית מיוחדת שתידרש לאשר את רכישת יתרת מניות כלל תעשיות על ידי חברת א. קינג שנשלטת בשירשור על ידי אקסס של בלווטניק. המחיר נותר זהה ומשקף שווי של 2.5 מיליארד שקל
 |  (1)
לן בלווטניק
לאחר שהמיליארדר היהודי-רוסי, לן בלווטניק, הגיש כבר ביוני מלאה למניות {כלל תעשיות} שבידי הציבור. היום מפרסמת החברה הזמנה לאסיפה כללית מיוחדת שתערך ב-1 באוקטובר ובה יתבקשו בעלי המניות לאשר את התקשרות החברה בהסכם מיזוג הכולל 4 צדדים שונים מאלו שהוצעו בתחילה ולפיו ישלם בלווטניק על יתרת מניות כלל תעשיות במזומן. ההודעה שפורסמה היום מפרטת את שמות החברות שישתתפו במיזוג.

המחיר המוצע לבעלי המניות מקרב הציבור בעבור מניית כלל תעשיות (הציבור מחזיק ב-51% מהון המניות בחברה), נותר זהה למחיר שהציע בלווטניק ביוני, 15.8 שקל, מחיר שגבוה בכ-4.6% ביחס למחיר הבסיס של המניה בבורסה הבוקר, אשר משקף לכלל תעשיות שווי חברה של כ-2.5 מיליארד שקל.

4 הצדדים לעסקת המיזוג אותן מתבקשים בעלי המניות לאשר כעת הם: חברת כלל תעשיות, חברת א. קינג אחזקות פיננסים (הרוכשת), שהיא חברה מאוגדת בישראל בבעלות מלאה של חברת ההחזקות Al Diversified המאוגדת בלוקסנבורג והינה בעלת השליטה בחברה, המחזיקה נכון להיום ב-49.9% מהון המניות של החברה. השלישית היא חברת ב.ב. קינג אחזקות ופיננסים, בבעלות מלאה של הרוכשת, המאוגדת בישראל (שתהיה החברה היעודית) . והרבעית היא Al Diversified אשר תהיה ערבה לכלל חובותיה והתחייבויותיה של הרוכשת ושל החברה היעודית על פי הסכם המיזוג.

על פי הסכם המיזוג, יתמזגו כלל תעשיות ובי.בי. קינג (החברה היעודית) באופן שעל המניות המזכת תומרנה בזכות לקבל במזומן מהחברה הרוכשת,א. קינג, את תמורת המיזוג. למיטב ידיעתה של כלל תעשיות, תמורת המיזוג תמומן ממקורותיה העצמיים של בעלת השליטה בחברה.

אם וככל שיושלם הסכם המיזוג, יימחקו מניות כלל תעשיות מהמסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, החברה תהפוך לחברה פרטית אשר 100% ממניותיה יוחזקו על ידי חברת Al Diversified (במישרין ו/או בעקיפין) והחברה הייעודית תתמזג לתוך החברה ותחדל להתקיים. על אף הפיכת החברה לחברה פרטית, החברה תמשיך להיות חברת וסדרות האג"ח שלה ימשיכו להיות רשומות למסחר בבורסה בת"א.

בעלת השליטה בכלל תעשיות הינה חברת AI Diversified, המחזיקה 78,577,411 מניות של החברה, המהוות כ-49.9% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה וכ-49.9% מזכויות ההצבעה בחברה. AI Diversified הינה חברה שהתאגדה בלוקסמבורג, אשר מלוא הון מניותיה מוחזק על ידי חברת AI European שהינה חברה מקבוצת Access שבשליטת לן בלווטניק.

כלל תעשיות מחזיקה ב-75% מחברת מלט, 38% מחברת תעבורה, 59% מחברת נייר חדרה, 62% מחברת גולף ו-57% מחברת כלל ביוטכנולוגיה. חברת ההחזקות סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 1.1 מיליארד שקל ורווח נקי של 98 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  האם אישור ההצעה באסיפה פוטר אותם מהגשת הצעת רכש ? (ל"ת)
  איתן 25/08/2013 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור