פז נפט: ההכנסות ב-Q2 ירדו ב-11%, שחיקת מרווחי הזיקוק העיבה

חברת הזיקוק בניהולו של יונה פוגל רשמה זינוק בהכנסות לרמה של 31 מיליון שקל, בהשוואה למיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשקתד
 |  (1)
צדיק בינו, צילום: יח"צ
חברת פז נפט +3.33% פז נפט 51,130 +3.33% פז נפט בסיס:49,480 פתיחה:49,720 גבוה:51,130 נמוך:49,600 תמורה:36,348,459 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשליטת צדיק בינו פירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2013. פז רשמה במהלך הרבעון הכנסות בסך של 4.6 מיליארד שקל, ירידה של 10.8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, אז רשמה הכנסות של 5.1 מיליארד שקל. בד בבד, הרווח הנקי זינק ל-31 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של מיליון שקל בלבד בתקופה המקבילה.

פז נפט מציינת במסגרת הדוחות כי בית הזיקוק המשודרג פעל במהלך הרבעון השני בקונפיגורציה מלאה, תוך התמקדות באוטימיזציה של מערך המתקנים החדש והמשודרג. למרות הגידול בכושר הייצור, סביבת מרווחי הזיקוק הביאה לירידת התפוקות באופן יזום. חטיבת הזיקוק סיימה את הרבעון השני עם הפסד תפעולי מתואם של כ-17 מיליון שקל, אזר נבע בעיקר משחיקה חדה של כ-55% במרווחי הזיקוק באירופה ובאגן הים התיכון ומגידול בהוצאות התפעוליות של בית הזיקוק באשדוד.

בסקטור הקמעונאות והמסחר, הרווח התפעולי הסתכם בכ-101 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הירידה נבעה בעיקר כפועל יוצא מקיטון ברווחיות השיווק הישיר כתוצאה מהפחתת כמויות שנבעה ממעבר לקוחות לגז טבעי וירידה בכמויות המכירה לרשות הפלשתינית. הירידה בכמויות פוצתה בקיטון משמעותי בהוצאות התפעוליות וצמצום עלויות המימון, ופוצתה במלואה ברמת הקבוצה. במחצית הראשונה של השנה, רשת YELLOW המשיכה לצמוח והציגה עלייה במחזור המכירות של כ-7% אשר הסתכמה בכ-355 מיליון שקל.

יונה פוגל, מנכ"ל קבוצת פז, הגיב לפירסום התוצאות הכספיות. לדבריו, "התוצאות מצביעות על שיפור ברווחי הקבוצה על אף תנאי שוק קשים, בעיקר בשל מרווחי זיקוק נמוכים והתחזקות השקל אל מול הדולר".

עוד הוסיף פוגל כי "פז תמשיך לממש את פוטנציאל הצמיחה של הקבוצה, בין היתר, באמצעות פיתוח עסקי של המתחמים הקמעונאיים, מיצוי ההשקעות בבית הזיקוק והגדלת היקף ייצור החשמל. זאת, בד בבד תוך ניהול קפדני של סיכוני הקבוצה לרבות סיכון האשראי, לצד מדיניות של כדאיות כלכלית עסקית ושמירה על רמת השירות הגבוהה והאיכותית של פז כלפי לקוחותינו הפרטיים והעסקיים. אלו ישמרו על מעמדה המוביל של פז כחברת האנרגיה והקמעונאות המובילה בישראל".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שורט ובטח שבזן שברה 150 מחר פז 3% אדום
  סוחר 21/08/2013 17:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בזן מחר הפעלת סטופ נתראה ב 130
  סגור