לקראת דוחות רמי לוי: "פתיחת סניפים מובילה לשחיקה ברווח התפעולי"

האנליסטית אילנית שרף מפסגות: "ענף הקמעונאות עוסק בימים אלו בהסבה של סניפים רבים לסניפי דיסקאונט - שעשויים בעתיד להוביל להגברת התחרות מול הרשת"
 |  (2)
רמי לוי, צילום: ליאת מנדל; Bizportal
בעוד יומיים תפרסם רשת קמעונאות הדיסקאונט, רמי לוי -0.11% רמי לוי 18,650 -0.11% רמי לוי בסיס:18,670 פתיחה:18,740 גבוה:18,800 נמוך:18,600 תמורה:3,152,250 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , את הדוחות הכספיים לרבעון השני, שצפויים להמשיך ולהצביע על צמיחה בהכנסות וברווח, בזמן שהמניה נסחרת קרוב לרמת שיא לאחר שטסה מתחילת השנה ב-54%. אולם התגברות התחרות בענף והגידול בהוצאות הנובעות מהתרחבות סניפי הרשת, עלולה לשחוק את הרווחיות התפעולית של הרשת.

האנליסטית אילנית שרף מפסגות מעריכה היום (ג') כי החברה תמשיך להציג צמיחה המונעת מפתיחת סניפים באזורים שונים בארץ וגם ממעבר של יותר ציבור הצרכנים בישראל לרכישות ברשתות הדיסקאונט, שמובילה לעלייה במכירות בחנויות הזהות.

עם זאת, האנליסטית מציינת כי "הרחבת הרשת מובילה בטווח הקצר-בינוני לשחיקה ברווחיות התפעולית של החברה" אך למרות זאת "הצמיחה החזקה המלווה גם בהתחזקות המותג, באים לידי ביטוי בתוצאות כספיות חזקות רבעון אחרי רבעון והובילו את המנייה לרשום עודפת על השוק ומעבר למחיר היעד שלנו"

שרף מציינת כי "ענף הקמעונאות עוסק בימים אלו בהסבה של סניפים רבים לסניפי דיסקאונט, שעשויים בעתיד להוביל להגברת התחרות מול הרשת, אם כי אנו מעריכים שהמותג "רמי לוי" חזק וצפוי לשמור על חוסנו גם בעתיד".

להערכת פסגות החברה תמשיך להציג צמיחה של כ-4% במכירות בחנויות הזהות (SSS), מה שיתרום להערכת האנליסטית כ-24 מיליון שקל למכירות ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המכירות למ"ר בחנויות הזהות צפוי להסתכם ב- 21 אלף שקל בהשוואה לכ-20 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה צפויה בעיקר ממעבר של לקוחות לרשתות הדיסקאונט.

בשורה העליונה, על פי ההערכות של פסגות מכירות החברה יסתכמו ברבעון השני ב-795 מיליון שקל, עלייה של כ-12.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. (או מכירות בסך של 805 מיליון שקל בנטרול השפעת התקינה החשבונאית המבטלת את איחוד ביכורי שדה שחלה ברבעון הראשון של השנה).

הרווח הגולמי צפוי לעלות ל-168.2 מיליון שקל, אך מדובר בשחיקה קלה לשיעור של 20.9% לעומת שיעור רוויות גולמית של 21.9% ברבעון המקביל אשתקד, זאת בשל הקושי להעלות את המחירים באופן אוטומטי אחרי מבצעי חג הפסח שחל ברבעון הראשון השנה.

שיעור הרווח התפעולי גם הוא צפוי לרדת ל-4.45% לעומת 4.7% ברבעון המקביל אשתקד על כך אומרת שרף "הירידה ברווחיות התפעולית נובעת בעיקר מירידה ברווחיות הגולמית לצד הוצאות מכירה ושיווק מוגברות לקראת פתיחת סניפים חדשים".

בשורה התחתונה צפוי הרווח הנקי לעלות ב-21% ל-31 מיליון שקל, לעומת 25.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, אך לרשום עלייה צנועה של כחצי מיליון שקל ביחס לרבעון הקודם.

בפסגות מעריכים כי שטחי המכירה של רשת רמי לוי יגדלו לכ- 39.5 אלף מ"ר בממוצע, בהשוואה לכ- 33.79 אלף מ"ר ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ- 16.8% . הגידול נובע מפתיחתם של הסניפים: באר שבע, ישפרו מודיעין, עכו וסניף קדימה.

בפסגות מותירים את ההמלצה למניית רמי "החזק" עם של 190 שקל, ומציינים כי מחיר היעד וההמלצה תעודכן במידת הצורך לאחר פרסום הדוחות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עד שרמי לוי לא פותח סניפים במרכז ת"א הוא לא מענין (ל"ת)
  חכם גדול בפריפריות.. 05/09/2013 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  רמי לוי
  שבלולה 20/08/2013 17:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לא הבנתי, אז הצפי הוא שהמניה תינסוק או תיקרוס.
  סגור