השופטת אלשיך החזירה את נושי אלביט הדמיה לשולחן הדיונים

בית המשפט המחוזי בתל-אביב לא אישר את הסדר הנושים: "אין אני יכולה לאשר את הסדר הנושים במתכונת זו"
 | 
ורדה אלשיך, צילום: יח"צ
בית המשפט המחוזי בתל-אביב החזיר היום את נושי חברת אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר לשולחן הדיונים. "אין אני יכולה לאשר את הסדר הנושים במתכונת זו", הסבירה השופטת ורדה אלשיך בניגוד לעמדת הכנ"ד שקבע בשבוע שעבר שהוא תומך בהסדר הנושים.

בחודש שעבר הצביעו מחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה +1.03% אלביט הדמיה 167.3 +1.03% אלביט הדמיה בסיס:165.6 פתיחה:165.6 גבוה:168.4 נמוך:165.6 תמורה:46,497 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: על הסדר חוב בחברה, אך מאז פרץ ויכוח גדול כיצד יש לספור את הקולות. לטענת החברה הסדר החוב עלה ברוב של 82%. הסדר החוב כולל המרת חוב ענק של כ-2 מיליארד שקל ל-95% ממניות אלביט הדמיה.

השופטת אלשיך: "אין לי אלא לקוות כי הצדדים ישכילו לדבר באורח שיאפשר תיקון אשר יפיס את דעתם של חלק מהמתנגדים, וזאת בכפוף לשמירתו המוחלטת של עיקרון השוויון בין הנושים".

הקרנות הזרות יורק ו-DK פרטנרס רכשו כ-35% מהיקף האג"ח של אלביט הדמיה והן תומכות בהסדר החוב, אך מרבית המשקיעים הישראלים מתנגדים לה.

השופטת אלשיך: "הנאמנים לאג"ח, ואף יותר מהם, שלושה גופים מוסדיים המתנגדים להסדר, , כלל ומיטב, מתנגדים. הם טוענים כי ההסדר לא גרף את הרוב הדרוש בהתאם לסעיף 350 לחוק החברות. לא בשיעור נשיה של 75%, ואף לא במספר הנושים התומכים, המצריך גיוס רוב מספרי של 51% מהנושים, בלא קשר לשיעור נשייתם".

השופטת מקווה שהצדדים יחזרו לשולחן המו"מ ויצליחו להגיע לפתרון: "אין לי אלא לקוות כי הצדדים ישכילו להידבר באורח שיאפשר תיקון אשר יפיס את דעתם של חלק מן המתנגדים; זאת, בכפוף, כמובן, לשמירתו המוחלטת של עקרון השיוויון בין הנושים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה