חדשה בבורסה בת"א: חברת תשתיות גייסה 75 מ' ש' בהנפקה ראשונית

הגיוס שביצעה מנדלסון גדל ב-7 מיליון שקל לאחר שהתקבלו ביקושי יתר של 30% בשלב המוסדי עם הזמנות של כ-71 מיליון שקל. בשלב הציבורי נרשמו ביקושי יתר של 25%
 |  (2)
שקלים
חברת התשתיות מנדלסון מקבוצת נץ השלימה ראשונית בבורסה (IPO) בה גייסה 75 מיליון שקל ומניותיה יתחילו להיסחר השבוע בבורסה בתל אביב. היקף הפעילות של הקבוצה בשנת 2012 עמד על למעלה ממיליארד שקל עם של למעלה מ-44 מיליון שקל.

מנדלסון הגדילה את ההנפקה ב-7 מיליון שקל לאחר שזכתה לביקושי יתר הן במכרז המוסדי והן במכרז הציבורי. החברה תכננה לגייס כ-68 מיליון שקל, כ-54 מיליון שקל מתוכן בשלב המוסדי, כאשר בפועל התקבלו ביקושי יתר של 30% בשלב המוסדי עם הזמנות של כ-71 מיליון שקל. בשלב הציבורי נרשמו ביקושי יתר של 25%.

נציין כי הצלחת ההנפקה והביקושים הגבוהים שנתקבלו הן בשלב המוסדי והן בשלב הציבורי בולטים במיוחד על רקע מיעוט ההנפקות הראשונות לציבור של מניות בבורסה. את ההנפקה הובילו המנכ"לים המשותפים של החברה, ואת ההפצה הובילו פועלים IBI בשיתוף מנורה מבטחים.

צבי איציק, מנכ"ל קבוצת נץ אמר: "מנדלסון הינה חברה ותיקה בעלת מוניטין רב בתחומה והביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה הינם עדות לאמון שרוכשים המשקיעים כלפי החברה. קבוצת נץ רכשה את האחזקה במנדלסון מתוך הכרה בפוטנציאל הרב הגלום בה והצלחת ההנפקה מאששת זאת. יצאנו להנפקה על מנת שנוכל להמשיך ולהצעיד את מנדלסון קדימה לצמיחה ולאפשר למשקיעינו להיחשף למנדלסון באופן ישיר".

חברת מנדלסון המובילה בישראל בתחום אספקת צנרת ואביזרים נלווים הינה של קבוצת נץ, הפועלת מאז 1947. לפני כשנה רכשו קבוצת נץ ושותפותיה את השליטה במנדלסון ולפני כחצי שנה רכשו את מלוא האחזקה בחברה.

רכישת החברה היתה מידיה של חברת קמן הקורסת, כאשר מי שהי בעל השליטה בה, רוני אלרואי, הצטרף לקבוצת ההשקעה של נץ והצליח לחלץ מקמן את מנדלסון שהיתה משועבדת לחוב בנקאי. בעקבות זאת הנושים של קמן איבדו את הנכס הטוב ביותר של הקבוצה וספגו תספורת כמעט טוטאלית, ואילו אלרואי הצליח שוב להיפגש בהנפקה עם הכסף.


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מתי אני אגייס הון?
  משה. ששון ישר 04/08/2013 12:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מתיייייייייייייייייי
  סגור
 • כשלא תהיה ישר (ל"ת)
  אנונימי 04/08/2013 14:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור