גוזלן על פרישת פרנקל: "תהליך מינוי הנגיד נוהל מההתחלה בצורה רשלנית"

הכלכלן הראשי בבית ההשקעות IBI אמר לאחר הודעתו המפתיעה של הנגיד המיועד: "מדובר בתפנית חיובית"
 |  (4)
רפי גוזלן
בתגובה להודעת הפרישה המפתיעה של הפרופסור יעקב פרנקל מתפקיד הנגיד הבא של בנק ישראל אומר היום רפי גוזלן, הכלכלן הראשי בבית ההשקעות IBI: "על החלטת הריבית לחודש אוגוסט האפילה ההודעה של הנגיד המיועד פרופ' יעקב פרנקל על הסרת מועמדותו לתפקיד הנגיד הבא".

גוזלן מוסיף כי "אין ספק כי הלחץ הציבורי עשה את שלו וככל שחלף הזמן ומועמדותו של פרנקל לא אושרה ניראה היה כי סיכוייו להתמנות הולכים ופוחתים. לבסוף, הוא מצא לנכון לפרוש לפני אישור או אי אישור המינוי ע"י ועדת טירקל ולפני העתירות לבג"צ שהיו מוגשות במידה ומועמדותו הייתה מאושרת ע"י הועדה".

"אמנם בעידן של ועדה מוניטארית החשיבות היחסית של הנגיד פחתה, אך באופן שבו התפתחו הדברים לאחרונה לא מן הנמנע כי מדובר בתפנית חיובית מכיוון שאחרת העננה סביב המינוי יכלה להקשות על תפקודו של פרנקל והייתה עלולה להפוך אותו לברווז צולע".

"באופן כללי, ניתן לומר כי כל תהליך המינוי של הנגיד, מרגע ההודעה של פישר על עזיבתו, נוהל בצורה רשלנית. לכן, על רקע הפתיחה המחודשת של המרוץ לתפקיד נגיד בנק ישראל רצוי כי התהליך יקבל את ההתייחסות הראויה בכדי להחזיר את השקט הדרוש למוסד בעל חשיבות מכרעת בתקופתנו. כחלק מתהליך זה רצוי כי הממשלה תיתן מעט יותר קרדיט להמלצתו של הנגיד היוצא פישר, שהביע תמיכה במינויה של המשנה לנגיד, קרנית פלוג".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מי אתה בכלל אדון גוזלן?
  אדיר 30/07/2013 01:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יעקב פרנקל הוא כלכלן כמוך שהצליח הרבה יותר ממך, ומהממונים שלך. קל לדבר מלמטה על הצורה הרשלנית של ההנהלה. לפני שתמעיט בערכם של אחרים תשאל את עצמך איך זה שאתה לא זוכה בפרס ישראל?
  סגור
 • 3.
  אם יבחרו במועמדת מטעמך תהייה מרוצה העם לא רוצה את
  הבנו 29/07/2013 21:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפלוצריחת הזאת
  סגור
 • 2.
  עוד אשה רעה פישר רוצה אותה? מעניין . (ל"ת)
  קרנית פלוץ 29/07/2013 21:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  או, הנה קם לו עוד מטיף חדש - פה כולם מתערבים וקובעים
  משה 29/07/2013 21:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומנהלים. לא מוצא חן בעיניו צריך לעשות משאל עם כדי לחפש נגיד כי ועדות יש פה על ימין ועל שמאל. בא לי להקיא מממה שהולך פה נמאסתם
  סגור