הוקמה ועדה לאיתור מנכ"ל לבורסה: הישיבה הראשונה תתקיים מחר

מחר צפויה הוועדה למנות יו"ר לוועדת האיתור למנכ"ל הבורסה ויקבע גם לוח הזמנים וסדר עבודתה של הוועדה אליה נבחרו 5 דח"צים והנציג של בנק הפועלים בדירקטוריון הבורסה
 |  (5)
אסתר לבנון
הבורסה לניירות ערך הודיעה היום (ב') בצהריים כי הוקמה הוועדה לאיתור מנכ"ל לבורסה לניירות ערך. הוועדה תתכנס לישיבתה הראשונה מחר (ג') ובה ייבחר יו"ר הוועדה ויקבע לוח הזמנים וסדר עבודתה.

הבורסה מינה בישיבתו ביום חמישי האחרון את הדירקטורים החיצוניים לינדה בן שושן, גיתית גוברמן, יצחק חלמיש, ברכה ליטבק וד"ר רון מלכא וכן את זאב חיו, נציג בנק הפועלים בדירקטוריון כחברי הוועדה לאיתור מנכ"ל לבורסה לניירות ערך.

הוועדה הוקמה על רקע הודעת ההתפטרות שהגישה לפני יותר משבוע מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, על רקע גל הביקרת הציבורית, הלחץ מכיוונו של יו"ר רשות ני"ע, שמואל האוזר, וחוסר הגיבוי לה ולניסיונותיה לשפר את היקפי המסחר בבורסה מכיוונו של יו"ר הדירקטוריון, סם ברונפלד, שאף הוא הגיש את התפטרותו ביום ה' האחרון לאחר שהאוזר פנה לדירקטורים בבורסה בבקשה שלא לכלול את ברונפלד בוועדת האיתור למנכ"ל הבורסה וששמות חבריה מפורסמים כעת.

על רקע המשבר בבורסה תקיים ועדת הכספים דיון בנושא זה ביום ד' הקרוב, שאליו הוזמנו כל גיבורי הסערה הנוכחית, האוזר, לבנון וברונפלד.

לבנון וברונפלד אינם היחידים שהתפטרו מהנהלת הבורסה לני"ע של תל אביב, גם המשנה למנכ"לית הפורשת, יוני שמש הודיע בסוף השבוע שעבר על התפטרותו ולפני כן היה זה סמנכ"ל המנהל והכספים, יוסי טרייסר, שוויתר על מקומו בבורסה - כולם לאחר עשרות שנים.

נראה כי ועדת האיתור תצטרך למצוא את הדור החדש שיוביל את הבורסה שהולכת ודועכת ואתמול אף נשבר בה שיא שלילי כשמחזור המסחר בה הסתכם בכ-350 מיליון שקל בלבד.

ביום חמישי אישר אחד מחברי הדירקטוריון ל-Bizportal עם צאתו מישיבת הדירקטוריון כי נבחרה ועדת איתור למנכ"ל הבורסה ואמר כי " קודם כל צריך למנות לבורסה מנכ"ל טוב שיצעיד את הבורסה קדימה על ידי עשייה. צריך לגרום לכך שחברות ישראליות טובות כמו צ'קפוינט ואמדוקס יונפקו בבורסה המקומית וגם לדאוג לכך שתדמיתה של הבורסה בת"א ישתפר בארץ ובעולם. עד שלא יסחרו בבורסה החברות הטובות - לא יגיעו הרוכשים לבורסה בת"א, ולא משנה מי יעמוד בראשה".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ועדות ועדות ועדות ממשלה של מטומטמים (ל"ת)
  כל הארץ 29/07/2013 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  תקימו וועדה לאיתור הבורסה . (ל"ת)
  בא 29/07/2013 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מרוב רגולציה אין בורסה!
  די לעודף הרגולציה! 29/07/2013 14:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  די! נמאס!
  סגור
 • 1.
  מוטי ימין אחלה מועמד.. (ל"ת)
  אנונימי 29/07/2013 13:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אני באלף מונים יותר טוב!!! (ל"ת)
  צ'רלי וחצי 29/07/2013 15:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור