לא מאמינים: מעלות חתכה את תחזית הדירוג של פז ל'שלילית', דירוג האשראי נותר +A

בסוכנות הדירוג הסבירו את עדכון התחזית בכך שיחסי הכיסוי אינם תואמים את הדירוג הנוכחי, אבל הותירו את דירוג האשראי למניית החברה לסדרות האג"ח א', ב' וג' על +A
 | 
תחנת דלק פז - הדמיה, צילום: יח"צ
בגלל יחסי כיסוי שאינם תואמים את הדירוג הנוכחי, מעדכנת היום סוכנות הדירוג מעלות את תחזית הדירוג של פז נפט +0.79% פז נפט 52,230 +0.79% פז נפט בסיס:51,820 פתיחה:51,500 גבוה:52,400 נמוך:51,240 תמורה:6,017,012 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ל'שלילית' מ'יציבה', כך נמסר בהודעת החברה לבורסה. במעלות הותירו את דירוג האשראי הנוכחי על +ilA.

בהסבר לעדכון התחזית מסבירים האנליסטים במעלות כי "קצב הורדת המינוף של החברה אינו תואם את ציפיותינו המוקדמות ולהערכתנו קיימת סבירות גבוהה שהחברה תחרוג מיחסי הכיסוי שקבענו כתואמים את רמת הדירוג הנוכחית בשנת 2013 וזאת, למרות השיפור הצפוי בתוצאות התפעוליות וניהול יעיל של ההשקעות בהון החוזר".

עוד מוסיפים במעלות כי הם מעריכים ש"בשנת 2014 תימשך מגמת הורדת המינוף, וייתכן שפז תוכל לעמוד ביחסי כיסוי העולים בקנה אחד עם הדירוג הנוכחי. יחד עם זאת, התחזית לשנת 2014 חורגת מאופק תחזית הדירוג וחשופה למספר רב של משתנים, שחלקם כלל אינם בשליטת החברה".

לגבי אופק הדירוג, האנליסטים בסוכנות הדירוג אומרים כי "תחזית הדירוג השלילית משקפת את רמת אי הוודאות באשר לעמידתה של פז ביחסי כיסוי התואמים את רמת הדירוג הנוכחית. בעוד שאנו מעריכים שעד סוף שנת 2014 תרומתם של הפרויקטים החדשים בבית הזיקוק ביחד עם התוצאות היציבות של מגזרי הקו"מ והתעשיות יביאו את פז ליחסים התואמים את רמת הדירוג, פרק הזמן עד להורדת המינוף בפועל מגדיל את רמת אי הוודאות".

האנליסטים מזהירים שאם לא יחול שיפור במגמת המינוף עד למועד פרסום דוחות הרבעון הראשון של 2014, הם יפעלו להורדת הדירוג מרמת +A אותה קיבלה החברה מאז דצמבר 2011.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה