מלחמת החורמה של הרשות: האוזר מנסה לסלק את יו"ר הבורסה ברונפלד

פרופ' שמואל האוזר שיגר מיכתב חריף לחברי דירקטוריון הבורסה בו קרא להם שלא לכלול את סם ברונפלד, יו"ר הדירקטוריון של הבורסה, בוועדה לאיתור המנכ"ל החדש לבורסה. ברונפלד לא נשאר חייב
 |  (13)
שאול ברונפלד, צילום: Bizportal
מלחמת חורמה: יו"ר רשות ני"ע ממשיך לפעול במרץ לשינוי כולל בצמרת הבורסה לנירות ערך בתל אביב. פרופ' שמואל האוזר שיגר מכתב חריף לחברי דירקטוריון הבורסה בו הוא קרא להם שלא לכלול את סם ברונפלד, יו"ר הדירקטוריון של הבורסה לני"ע, בוועדה לאיתור המנכ"ל החדש לבורסה.

פרופ' האוזר, העומד בראש הגוף הממונה על הפיקוח על אופן התנהלותה של הבורסה, שהוביל בשבוע שעבר להתפטרותה של מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, טוען כעת במכתבו לדירקטורים כי הוא סבור "שבנסיבות העניין יש מקום שהדירקטוריון ישקול ועדת איתור למנכ"ל שלא תכלול את יו"ר הדירקטוריון בוועדה. אני חושש כי מינוי יו"ר דירקטוריון הבורסה כחבר בוועדה עלול לפגום בממשל התאגידי שכה נחוץ להתנהלותה".

ברונפלד, שמשמש כיו"ר הבורסה מאז שנת 2006 לאחר שסיים קדנציה ארוכה כמנכ"ל הבורסה, מיהר להגיב על ההאשמות וכתב "הדירקטורים חייבים לשקול כל הצעה להרכב ועדת האיתור באופן עצמאי לפי תרומתה לבורסה ולא להתיירא מאף אחד משני היו"רים", כלומר ממנו ומהאוזר, שלדבריו מנסה להסיט את הביקורת מבעיות התפקוד של הרשות לני"ע, שלדבריו נושאת באחריות כבדה למצב שוק ההון.

לדברי ברונפלד, "מכתבו של יו"ר רשות ני"ע נועד להסיט לעבר הבורסה את הביקורת על תפקוד הרשות, אשר נושאת באחריות כבדה למצב שוק ההון. המכתב גם מכיל האשמות שווא בנושאי ממשל תאגידי, בהם נושאים שעלו בעבר בוועדות הדירקטוריון ובדירקטוריון עצמו וטופלו באופן מסודר, והכל בידיעת רשות ניירות ערך".

ברונפלד שחתום על הציון "בינוני" בסקר על תפקודה של מנכ"לית הבורסה שהיה הקש האחרון ששבר את גבה שזכה ללפי כן להצלפותיו של יו"ר הרשות, טוען במכתבו "הערותיי לגבי מנכ"ל הבורסה לא נגעו כלל לנושאים הקשורים בעשייה ובקידום הבורסה והזכרתן אינה במקום".

מוקדם יותר היום דווח על פרישה דרמטית נוספת של בכיר בבורסה, יוני שמש, המשנה למנכ"ל הבורסה בת"א הודיע היום כי החליט לסיים את תפקידו. שמש מצטרף בכך למנכ"לית, אסתר לבנון וגם למנהל מחלקת המינהל והכספים של הבורסה שהודיעה על פרישתו בשבוע שעבר.

תגובות לכתבה(13):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  כמו כל עיסוק גם זה עיסוק שיווקי מי שיכולה לעשות עבודה
  tr 25/07/2013 10:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זאת גליה מאור לדעתי
  סגור
 • 9.
  שגיא טובי תוציא עצומה נגד האוזר
  מנקה אורוות 24/07/2013 21:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שילך כבר עם כל הרגולציה הזאת!!
  סגור
 • 8.
  עודף הרגולציה הבלתי שפוי הורס את שוק ההון בתל-אביב!
  די לעודף הרגולציה! 24/07/2013 18:09
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מרוב ניירת וכיסתוח אף אחד לא מוכן לפעול פה! די! נמאס!
  סגור
 • יש לבטל את כל החוקים והתקנות המיותרים והמזיקים!
  רגולציה לגרש! 24/07/2013 19:05
  הגב לתגובה זו
  4 1
  להאיר רק את מה שנחוץ ממש! לא הגיוני שצריך למלא טפסים גם כשהולכים לשירותים!
  סגור
 • 7.
  הרשות לנירות ערך
  רמי 24/07/2013 18:01
  הגב לתגובה זו
  0 2
  צריך לנקות את כולכם יאשכנזים מסרחים יגנבים? עוד ספין של הלבנים המניאקים מתי יבוא היום ותכחדו
  סגור
 • 6.
  הממשלה שמתנהלת גרוע רק היא נשארת
  ככה זה בישראל 24/07/2013 17:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבורסה כושלת בשל ריבית נמוכה, מס גבוה, ובועת נדלן באשמת הממשלה אבל היא לא אשמה כמובן אלא מנהלי הבורסה. יש תאונות בכבישים תחבורה לקויה כבישים צרים צפיפות שמים מצלמות. יש שיכורים מעלים מחיר לאלכוהול . האנשים קנו דירות כי הבורסה לא הניבה להם תשואה ובצדק אז נותנים להם מיסים בועת נדלן מיסים על כולם הם יודעים רק לקחת כסף את האשמה זורקים על אחרים. שעירים לעזאזאל זה מאד בריא לממשלה.
  סגור
 • 5.
  ממשל תאגידי? זה לא אני זה הם.....גוטה הפוך!!!!!!!!!! (ל"ת)
  גושן 24/07/2013 17:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  ברונפלד מראה ללבנון
  עכשיו הבנתי 24/07/2013 17:12
  הגב לתגובה זו
  5 0
  את הדלת, האוזר מראה לברונפלד את הדלת. אבל מי מראה להאוזר את הדלת?
  סגור
 • 3.
  לנצל את המומנטום.
  שגיא טובי. 24/07/2013 17:05
  הגב לתגובה זו
  6 0
  חברים,אני זקוק לכל אחד ואחד מכם כרגע שתעזרו לי במאבק להפחתת המס על ריווחי הון בבורסה שעבר כבר את נקודת החצי ומקרב אותנו אל עבר הנצחון עם כל התפטרות.....אני צריך שתשלחו ליאיר לפיד כמה שיותר הודעות בפייסבוק הלוחצים עליו להפחית את המס,בשפה מכובדת כמובן.הוא קורא ומתייחס.....להמשיך עד הנצחון הסופי שלנו חברים,הוא קרוב.
  סגור
 • הם לא יורידו מס עכשיו כשהמדינה הולכת להתפוצץ עם בועת
  מיסים על הבורסה 24/07/2013 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנדלן. נתנו לצעירים הטבות כדי להשתיק את המחאה נראה לך שהממשלה תפסיד כסף? שתתן בלי לקחת? הם יודעים שבקרוב הבועה תתפוצץ ואלפים לא יחזירו כספים הממשלה יודעת שהכלכלה פה על כרעי תרנגולת ומי שלא מבין את זה יבין כשהכל יתפוצץ לו בפרצוף. הם לא יורידו מס
  סגור
 • עניין של זמן.
  שגיא טובי 24/07/2013 20:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בהתכתבויות פנימיות שאיני יכול לפרטן מטעמי "לא לציטוט" אני אומר כאן בוודאות שהמס כבר כמעט וירד.הקדמת הבחירות טרפה את הקלפים למהלך.החלפתו של שטייניץ היא אבידה גדולה למאבק.צריך להפעיל את הלחץ כרגע על שר האוצר הנוכחי (שאני סקפטי מאד לגבי מידת הבנתו בעניין) ובעיקר ליועציו (שגם לגביהם אני סקפטי,אך קצת פחות).
  סגור
 • 2.
  נשלחה אליו תלונה מחברת הכנסת תמר זנדברג בנוגע
  להעיף גם את האוזר 24/07/2013 17:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לשורט על חברה לישראל מי הדליף להם את החלטת לפיד ומי אלה שהגדילו את השורט על חברה לישראל בסכומים אדירים שבוע לפני שהנסיך העולה יהיר לפיד פתח את פיו והוציא דברי חכמה בנוגע לאי מכירת כיל. כבר עברו כמה חודשים איפה הברור? למה אין תשובות? למה הם לא מפורסמות? גם האוזר צריך לעוף.
  סגור
 • 1.
  שותף ברמאות של אורליין
  לילוף 24/07/2013 16:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היושב ראש והמנכלית היו שותפים ברמאות אורליין
  סגור