מכה לטבע: הפסידה במאבק משפטי בגין הפרת פטנטים על הקופקסון

טבע תבעה את חברת התרופות האמריקנית מייל בגין הפרת 4 פטנטים על הקופקסון, אולם צוין כי 9 פטנטים הוארכו לתקופה נוספת של שנתיים
 | 
מפעל טבע
ענקית הגנריקה טבע -3.24% טבע 3,019 -3.24% טבע בסיס:3,120 פתיחה:3,132 גבוה:3,159 נמוך:3,016 תמורה:51,080,391 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הפסידה אמש (ג') במאבק משפטי שניהלה כנגד חברת התרופות מיילן בגין פיתוח לכאורה של תרופה גנרית לקופקסון - תרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה.

טבע טענה במסגרת התביעה כי הגירסה הגנרית של מיילן לתקופת הקופקסון מפרה 4 פטנטים של טבע ועל כן ביקשה לאסור עליה את שיווק התרופה בארה"ב. בית המשפט המחוזי בניו-יורק דחה את טענת טבע לעניין 4 הפטנטים וקבע כי מיילן לא הפרה את הפטנטים. עם זאת, ביהמ"ש המחוזי בניו-יורק קבע כי 9 פטנטים נוספים של טבע על הקופקסון הן בתוקף לפרק זמן נוסף של כשנתיים ועל כן נקבע כי מיילן הלכה למעשה הפרה אותן. מיילן ערערה על ההחלטה הנ"ל והניצים ממתינים בדריכות להכרעת ביהמ"ש בעניין

נציין כי פסיקת בית המשפט המחוזי בניו-יורק עומדת בניגוד לפסיקת בית המשפט העליון בבריטניה, שקבע לפני כשנה כי מיילן לא תוכל לשווק גירסה גנרית לקופקסון וכי הפטנט של טבע על התרופה הינו בתוקף.

נציין כי מדובר במכה קשה עבור טבע, זאת היות והקופקסון אחראי על 20% מכלל המכירות של חברת התרופות הישראלית. טבע מתמודדת בתקופה זו בחזית נוספת בעניין הטבות המס שניתנו לחברות ציבוריות. זאת, לאחר שענקית הגנריקה נהנתה מהטבות מס בהיקף של 11.8 מיליארד שקל בשנים 2006-2011 במסגרת חוק עידוד השקעות הון.

מטבע נמסר בתגובה כי "להחלטה שנתקבלה אתמול אין כל השפעה על ההליכים המשפטיים מול מיילן וסנדוז בבית המשפט המחוזי של ארה"ב במחוז הדרומי של ניו יורק, המתייחסים לקופקסון, ונמצאים כעת בשלבי ערעור. הפטנטים הנידונים בהחלטה האמורה שונים מאלו הנידונים בערעור. אנו לומדים את ההחלטה ואין בידינו פרטים נוספים למסור בעת הזו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה