גם סיליקום מסמנת V: שווי של מיליארד שקל - "המשקיעים הבינו שיש פה משהו"

מתחילת השנה זינקה המניה ב-120%. השבוע דיווחה החברה על צפי להגדלת מכירות ל-4 מיליון דולר לענקית אבטחת רשתות מובילה
 | 
מחקר
"זה ששוק ההון זיהה את מגמת הגידול שלנו ואת הכדאיות בהשקעה במניה שלנו רק באמצע 2012, זה כבר עניינו. המשקיעים הבינו שיש פה משהו מעניין - יש פה סיפור", כך אמר בשיחה עם Bizportal ערן גלעד, סמנכ"ל הכספים של חברת {סיליקום} שמסמנת היום V - של מיליארד שקל, לאחר שזינקה ב-12 החודשים האחרונים ב-145% ומתחילת 2013 ב-120%.

"מבחינתנו מדובר בתהליך, זה המשך של מגמת הצמיחה שמאפיינת את החברה בעצם משנת 2009. המשקיעים רואים שמרבעון לרבעון המכירות עולות ועולות. זה לא קשור רק לאירוע נקודתי או לעסקה מסויימת" אומר גלעד שחתום על הודעה מעניינת שפירסמה החברה אתמול (ב').

סיליקום דיווחה כי ענקית אבטחת רשתות הנחשבת Top Tier שכבר עובדת עם החברה שנתיים, תבצע סטנדרטיזציה של מערכותיה בעזר המודול של סיליקום. החברה העריכה כי המודולים שמנהלים תעבורת מידע בקצבים של 10 ג'יגה בייט שבהם משתמשת חברת אבטחת הרשתות המובילה, יגיעו מכירותיה של סיליקום ללקוח זה ל-4 מיליון דולר בשנה. מדובר בלקוח משמעותי מבחינתה של סיליקום, שברבעון הראשון של השנה דיווחה על זינוק של 49% במכירות ל-15 מיליון דולר.

הדיבידנדים תרמו לקפיצה?

"יכול להיות שמה שתרם לקפיצת המניה זו מדיניות חלוקת הדיבידנדים עליה הכרזנו בינואר האחרון ולפיה החברה תחלק עד 50% מהרווח השנתי למשקיעה. באפריל כבר חילקנו 4 מיליון דולר", אמר גלעד והצביע על כך שלמעשה הציבור הרחב הוא הנהנה העיקרי עם החזקה של כ-75% מהון המניות של החברה (חלקם על ידי קרן וולינגטון וחלקם על ידי הקרנות והקופות של ילין לפידות), לצידם של זוהר זיסאפל , המייסד שמחזיק בכ-22% והיו"ר, אבי אייזנמן, שמחזיק בכ-3%.

תחזית לטווח הזמן הבינוני - מכירות של 100 מיליון דולר

לפני כחודש נכנסה סיליקום הדואלית ל מדד ת"א 100 . גלעד מציין כי עדיין אי אפשר לאמוד את מידת ההשפעה של הכניסה למדד זה על המחזורים במניה, אבל עד אותה כניסה למדד, באופן מובהק רוב המסחר במניה התבצע בבורסת הנאסד"ק. בשלושת החודשים האחרונים עמד המחזור הממוצע במניה על כ-1.36 מיליון שקל שהם כ-370 אלף דולר לעומת מחזור כספי יומי ממוצע של מעל ל-2.1 מיליון דולר בנאסד"ק.

גלעד מסביר כי בניגוד לחברות אחרות, סיליקום אינה נוהגת לפרסם תחזיות שנתיות, אך מפנה למצגת שפירסמה החברה ובה היא ציינה כי בטווח הזמן הבינוני מצפה החברה להגיע למכירות שנתיות בהיקף של 100 מיליון דולר, זאת לעומת מכירות שנתיות של 53.66 מיליון דולר כיום.

מחפשים מיזוגים ורכישות

כשאני שואלת את גלעד כיצד מתכוונת לצמוח חברת ההייטק, הוא מסביר שהמודל לפיו עובדת החברה הוא שגידול של X במכירות דורש ממנה הגדלה של פחות מ-X בהוצאות התפעוליות. כלומר הגידול מוביל לעלייה במידת הרווחיות של החברה.

סיליקום היא חברת הייטק שעוסקת בפיתוח ומכירה של כרטיסי חומרה לתחום התקשורת ותשתיות מידע, ומספקת את מוצריה למגוון חברות בתחום שירותי תקשורת, מחשוב ענן ואבטחת מידע, ושמעסיקה כיום פחות מ-120 עובדים בשלושה מרכזים (בכפר סבא, במפעל הייצור ביוקנעם ובחברה הבת בניו ג'רסי שעוסקת בשיווק ולוגיסטיקה).

"הכוונה שלנו היא להמשיך ולגדול גם באופן אורגני וגם באופן אקסוגני. אנו בוחנים ברצינות גידול בדרך של רכישות ומיזוגים. לראיה ברבעון הרביעי של 2012 דיווחנו על עסקת רכישה שבסופו של דבר לה התרחשה. יכול להיות שבעתיד תתרחש עסקה אחרת במקומה. זה ממחיש שיש בחברה מאמצים אמיתיים לבחון גם צמיחה אקסוגנית".

"אנחנו מחפשים חברות שהפעילות שלהן משיקה או משלימה לפעילות שלנו בעיקר בשני תחומי הפעילות המרכזיים שלנו, תחום אבטחת אינטרנט ותחום ה-WAN שנותן פיתרונות אופטימיזציה לארגונים מבוזרים מבחינה גיאוגרפית, ובתחומים הספציפיים בהם אנו מתמחים מדובר על מספר לא גדול של חברות".

את האמון שנותנים המשקיעים בעתיד החברה ניתן לראות גם במצבת פוזיציית השורט בוול סטריט שמסתכמת רק 34 אלף מניות שהן כ-0.6% מסך הון המניות הצף של החברה (הנתונים נכונים ל-14 ביוני), זאת למרות שהמניה נסחרת בשיא של קרוב ל-40 דולר לאחר שרשמה זינוק אקספוננציאלי בשנה החולפת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה