אחרי ערן מזרחי: עו"ד מואשם בהונאת משקיעים בסך של 29 מיליון ש'

לפי הנטען במכתב השימוע, עו"ד צבר הבטיח למשקיעים כי ישקיע את הכספים, כשבפועל גרף את הכספים לכיסו הפרטי
 |  (1)
בית משפט
שבוע לאחר שביהמ"ש שלח את ערן מזרחי, ה"מיידוף הישראלי" מסביון, ל-12 שנות מאסר, כעת נחשפת הונאת פונזי נוספת. זאת, לאחר שפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הודיעה היום (א') על כוונתה להגיש כנגד עו"ד שמעון צבר (62) מראשל"צ כתב אישום בגין עבירות גניסה ומרמה ובגין עבירות מס בסך כולל של כ-28.6 מיליון שקל - בכפוף לשימוע.

על פי מכתב השימוע, קיבל צבר במרמה כספים רבים מ-42 נפגעים, תוך הבטחת שווא כי ישקיע את הכספים, ובגין השקעותיהם ייתן להם ריביות גבוהות. את הכספים שקיבל מהנפגעים, על סמך מצגי כוזבים שהופקדו בחשבונות הבנק שלו, משך צבר ולא השקיע, כפי שהתחייב בפני הנפגעים.

"צבר החזיר כספים למספר מצומצם של נפגעים"

לדברי הפרקליטות, לבקשת נפגעים מסוימים, וכחלק ממצגי התשואה הכוזבים, העביר להם צבר שיקים בסכומי כסף שנחזו להיות כספי התשואה על השקעתם. בפועל, נתן להם החשוד כספים שקיבל מנפגעים אחרים או החזיר להם חלק מכספי הקרן שהפקידו אצלו.

על פי הנטען במכתב השימוע, הנפגעים לא קיבלו בחזרה את החלק הארי של כספם, אלא צבר החזיר להם רק חלק קטן בלבד, ורק למספר מצומצם של נפגעים בסך כולל של 7.4 מיליון שקל, ואת שאר הכספים שהופקדו אצלו, גנב מהנפגעים.

על פי מכתב השימוע, לא השקיע צבר את כספי הנפגעים בהשקעות, כפי שהצהיר בפניהם, וגנב באופן שיטתי מתוך הכספים שקיבל במרמה, סך כולל של 28.6 מיליון שקל. כתוצאה מקבלת הכספים במרמה מהנפגעים, נוצר אצל צבר מקור הכנסה נוסף, בלתי חוקי, עליו לא דיווח כלל לרשויות המס. צבר הוזמן להשמיע את טענותיו בהליך שימוע שיתקיים בפני פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הוא לא עצור? ועדיין נשאר בארץ?
  מוטי 07/07/2013 12:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי טמבל גדול יותר המשטרה או הצבר הזה?
  סגור