פועלים: מדד אמון הצרכים עלה ב-5.1 נק', תיקן מחצית הירידה במאי

לפחות ע"פ סקר פועלים ו-TNS טלסקר ייתכן שהציבור כבר מעכל את הגזירות, גם בארה"ב ובאירופה נרשמו עליות במדדי אמון הצרכנים
 |  (1)
מגמה מעורבת, צילום: 93931715_c
האם הציבור הישראלי עיכל את הגזירות שכבר נכנסו לתוקף? עדיין לא בטוח, אבל מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו-TNS טלסקר עלה בחודש יוני ב-5.1 נקודות לרמה של 118.9. המדד למצב השוטף עלה ב- 7.3 נקודות ומדד הציפיות ירד ב- 3.8 נקודות. העליה במדד אמון הצרכנים בחודש יוני מתקן במחצית את הירידה החדה של חודש מאי.

בארה"ב נרשמה בחודש יוני עלייה של 7.1 נקודות במדד אמון הצרכנים של הקונפרנס-בורד. זהו החודש השלישי שהמדד רושם עלייה. רמת המדד היא הגבוהה ביותר מאז ינואר 2008, וזאת חרף העלאות המסים בתחילת השנה. העלייה באמון הצרכנים מיוחסת בעיקר לשיפור המתמשך בשוק העבודה. גם באירופה, שנמצאת במיתון, נצפית מגמה של שיפור באמון הצרכנים ובכלל זה במדינות הפריפרייה.

כלכלני בנק הפועלים, "עליית מדד אמון הצרכנים בחודש יוני באה לאחר ירידה חדה במיוחד בחודש הקודם. המדד תיקן והשיב לרמתו כמחצית ממה שאיבד בחודש הקודם. אנו מעריכים כי הירידה החדה באמון הצרכנים בחודש הקודם נבעה מהסמיכות לפרסום צעדי הריסון החדשים, ובכלל זה העלאת מיסים, בתקציב המדינה שהוגש לכנסת".

"האינדיקטורים לצריכה הפרטית שמפרסמת הלמ"ס, כמו פדיון ענפי המשק והמכירות בכרטיסי אשראי, היו דווקא חיוביים, אך יתכן שהם כוללים השפעה של הקדמת רכישות טרם עליית שיעור המע"מ בחודש יוני. אנו מעריכים כי צמיחת המשק, בנטרול השפעת הגז הטבעי, לא תעלה על 2.5% במחצית השנייה של השנה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סקרים מזוייפים לעבוד על העם האדיוטי האבטלה גם עלתה
  שקרנים 01/07/2013 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תקראו כותרות בעיתון ידיעות . זה אימון הצרכנים? זה בולשיט של חברת סקרים לעבוד על העם.
  סגור