תגובה מהירה: פסגות מעלים המלצה לחברה לישראל ל"קנייה"; מה האפסייד?

האנליסט נעם פינקו: "למעשה השוק מתמחר את כל מה שהוא לא כיל ובזן במינוס של כ- 900 מ' דולר!!!", UBS: "מהלך שיכול להשביח ערך ולהביא משקיעים זרים"
 |  (1)
עידן עופר, צילום: בוצ'צ'ו
ה חברה לישראל +2.33% חברה לישראל 86,910 +2.33% חברה לישראל בסיס:84,930 פתיחה:84,930 גבוה:87,600 נמוך:84,930 תמורה:7,728,435 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה הבוקר (ד') כי החברה החל לבחון מהלך אסטרטגי של פיצול באחזקות החברה (ספין אוף) במסגרתו תוקם חברה חדשה שתונפק בבורסה בישראל או בחו"ל ואליה יעברו כל נכסי החברה שאינם כיל ובז"ן – צים, טאוור, IC POWER, קורוס, IC GREEN. החברה לישראל מתכננת פיצול

בעתיד תישקל גם האפשרות להעביר לחברה החדשה את בזן. החוב יישאר בתוך החברה לישראל. מבנה בעלי המניות אמור להישאר כמו שהוא וטרם ברור מי תהיה ההנהלה של החברה החדשה.

המהלך אמור להתבצע תוך 6 חודשים עד שנה. ההנחה הינה שהסדר החוב של צים ייגמר לפני ביצוע הספין אוף, מה שאמור להגדיל את רמת הוודאות לגבי החברה החדשה.

מעוניינת לסגור דיסקאונט גבוה של 46%

האנליסט נעם פינקו מפסגות ברוקראז' ממהר להגיב למהלך ומקפיץ את המלצתו לחברה לישראל ל"קנייה" לעומת המלצת "החזק" שנתן לה ב-17 ביוני, ומעריך כי "סגירת הסדר החוב בצים תהיה תנאי ודאי מבחינת בעלי מניות המיעוט בחברה לישראל לפני ביצוע הפיצול".

ומציין בנוסף כי "עד מועד הפיצול, צפויה קורוס להשיק את כלי הרכב החדש שלה, כך שגם מבחינת חברה זו שמהווה סימן שאלה לא קטן עבור משקיעי החברה תגדל במידה מסוימת רמת הוודאות".

לדברי האנליסט של פסגות "החברה לישראל למעשה מעוניינת לסגור את הדיסקאונט הגבוה (46% נכון להבוקר) בין מחיר המניה לאחזקותיה. למעשה השוק מתמחר את כל מה שהוא לא כיל ובזן במינוס של כ- 900 מ' דולר!!!.

"נכון שהחברות האחרות כוללות את צים ששווייה כנראה הוא שלילי (תלוי בגובה ההזרמה של החברה לישראל לצים, אם תהיה), אך הוא כולל גם את החברה הפרטית הטובה ביותר שלה – IC POWER שהינה רווחיות ומוערכת על ידינו בכ-1.3 מיליארד דולר ובעלת פוטנציאל צמיחה (תחנת כוח חדשה הנמצאת בבניה בפרו) ועשויה בעצמה להיות מונפקת".

"החברה החדשה מן הסתם לא תוערך בשווי שלילי ולכן הדיסקאונט צפוי להיסגר. המהלך גם יאפשר למשקיעי סיגמנטים להיכנס להשקעות בחברות השונות – אם זה בכיל (שמשקיעיה לא רצו חשיפה לשאר הפעילויות) או אם זה משקיעים מתחום האנרגיה ו/או הרכב (שלא רצו חשיפה לתחום הדשנים הדומיננטי יותר במניית החברה)".

בשורה התחתונה מסכם האנליסט ואומר "ביום 17.6 הורדנו את המלצתנו לחברה לישראל (ביחד עם המלצתנו לכיל) לאור הקמת ועדת ששינסקי 2 והחשש שלנו מהשפעה מהותית שתהיה לה על התמלוגים של כיל. השוק כמובן הגיב לחששות אלו והוריד את מניית החברה לישראל מאז ועד הבוקר בכ-12%.

"הדיסקאונט בחברה לישראל עלה נכון להבוקר ל- 46%. להערכתנו המהלך הנוכחי יביא לצמצום משמעותי בדיסקאונט ובסופו של דבר הוא יתייצב על דיסקאונט סביר יותר לחברת אחזקות – כ-20%-25%.

"כפי שציינו החברה החדשה למעשה מוערכת במינוס של כ- 900 מ' דולר, מחיר שהוא אינו הגיוני. אנו מעלים המלצתנו לחברה חזרה לקניה".

"במהלך השנה החברה תיבחן ביכולתה לבצע את הספין אוף, ביכולתה לבצע הסדר חוב סביר בצים, ביכולתה להשיק בהצלחה את כלי הרכב של קורוס וביכולתה לקדם את פעילות IC POWER לכיוון עצמאית".

מהלך שיביא משקיעים זרים

האנליסט רוני בירון מ-UBS מיהר גם הוא לפרסם תגובה ראשונית לתוכנית הפיצול של החברה לישראל, תוך שהוא מותיר את המלצתו למניה על "קנייה" ומחיר יעד של 33.6 שקל. להערכת האנליסט "מדובר במהלך שיכול להשביח ערך ולהביא משקיעים זרים".

"אנו מאמינים כי המהלך האסטרטגי יכול ל לשחרר ערך כלוא משמעותי לחברה לישראל. החברה נסחרת בדיסקאונט של 45% ביחס לשווי הנכסי (NAV) וב-36% מתחת לשווי השוק הנגזר מהשקעתה ב-52.3% בכיל, מה שמשקף שווי שלילי להחזקותיה ולא , ובראשן צים".

"אנו מאמינים כי משקיעים בינלאומיים יפנו תשומת לב רבה יותר לחברה לישראל בעקבות המבנה הפשוט יותר ויוכלו לתמחר טוב יותר את מניותיה ביחס לכיל. לסיום, על ידי הסרת עולה של צים ואפשרות להזרמת הון, הדיסקאונט ביחס ל-NAV צפוי לרדת בשיעור משמעותי".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בשורה נוספת
  עוד כמה שעות 26/06/2013 11:12
  הגב לתגובה זו
  4 1
  על כיל ------- חיוביתתתת בגדול.
  סגור