אופציות המעו"ף והדולר יסחרו מחר במשך 5 דקות אחרי החלטת הריבית

בנק ישראל צפוי לפרסם כרגיל את החלטת הריבית ב-17:30. הארכת שעות המסחר בבורסה קובעת כי המסחר בנגזרים בימים ב'-ה' יימשך עד 17:35
 |  (1)
סוחרים
חמש הדקות האחרונות של המסחר באופציות המעו"ף צפויות להיות מרתקות מחר (ב'). לראשונה מאז שהבורסה החליטה להאריך את שעות המסחר צפויה להתקיים בשוק חפיפה בין המועד שבו מתפרסמת החלטת הריבית על ידי בנק ישראל, לבין המסחר בשוק הנגזרים, שעל פי החלטת הבורסה נמשך בימים ב'-ה' עד לשעה 17:35.

נציין כי שערו של מדד המעו"ף עצמו לא ישתנו באותו יום מאחר ושערו הסופי נקבע בין השעות 17:24-17:25, כלומר לפני החלטת הריבית. גם האופציות על הדולר הנסחרות בבורסה יושפעו כמובן מהחלטת הריבית ובהן עשויה התנודה להיות חריפה עוד יותר כי למחרת (ג') פוקעות האופציות על הדולר ליוני.

על אף החפיפה בשעות המסחר, ארוע שיגרתי לחלוטין בשוק האמריקני ובשוק האירופי, שם תמיד מתקבלות החלטות הריבית במהלך המסחר, מרבית המשקיעים (78% מיועצי הבנקים וגם רוב הכלכלנים) מצפים כי לאחר שתי הפחתות שביצע פישר בחודש האחרון בשיעור מצטבר של 0.5% ל-1.25%, הוא יבחר לסיים את הקדנציה הארוכה שלו ללא טלטלה מוגזמת.

במיקרה שהריבית תישאר על כנה לא צפויה התגובה בשוק האופציות להיות דרמטית, אך במיקרה שבנק ישראל יחליט להפחית את הריבית יש סיכוי שנראה הרבה יותר אקשן ב-5 הדקות האחרונות של המסחר.

בעיה שלא נראה שבבורסה חשבו עליה

זיו פניני, מנהל חדר המסחר במגדל שוקי הון אמר היום (א') בשיחה עם Bizportal "זו בהחלט בעיה שלא נראה שבבורסה חשבו עליה עד הסוף. רוב השחקנים המוסדיים הגדולים מודעים לחמש דקות החפיפה האלו, שעלולות להוביל לתזוזה בשוק האופציות. המלצנו לבורסה לסיים מחר את המסחר לפני פרסום הריבית, אבל בינתיים הם לא פרסמו כל הודעה".

"אני יכול להגיד לך שגם אנחנו גם שחקנים מוסדיים גדולים אחרים החלטנו שאם הבורסה לא תחליט להודיע על קיצור המסחר באופציות מחר באותן חמש הדקות, אז פשוט לא נפעל באותו זמן, שמתאפיין בספקולציה גבוהה מאוד ורמת סיכון שלא מאפיינת את סגנון הפעילות שלנו".

"אני מניח שיהיו משקיעים שיפעלו בזמן זה בשוק האופציות, אם בשל רצונם לקחת כיוון בהימור זה או אחר בעקבות הערכותיהם ביחס להחלטת הריבית או כתגובה מהירה להחלטה. או שיהיו לקוחות שיחשפו לסיכון הזה בגלל שהזרימו הוראות מוקדם יותר ולא היו מודעים לחשיפה. מן הסתם, המכשירים הפיננסים השונים בבורסה וביניהן גם האופציות מאוד מוטים מהחלטות ".

סוחר אחר אמר בשיחה עם Bizportal "שימוש באסטרטגיית מרווח עולה או יורד לפי האמונה של המשקיע ביחס להחלטת הריבית זו האסטרטגיה הקלאסית למקרה הזה. אם ההחלטה תיהיה להותיר את הריבית על כנה אז התגובה בשק תהיה די פרווה, אבל אם פישר יפתיע ויפחית שוב את הריבית אני מצפה לתגובה משמעותית יותר שתצדיק את האסטרטגיה הזו, אפילו יותר באופציות הדולר שקל מאשר באופציות המעו"ף. בכל מקרה אני לא הייתי לוקח נשאר חשוף לכיוון אחד ולא הייתי הולך על ערומה".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מישהו יודע איפה אפשר לקנות אופציות בינאריות? (ל"ת)
  נטלי 29/06/2013 20:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור