דיסקונט בתחזית לענף הנפט גז ל-Q3: "נקודת כניסה נוחה עם אפסייד של 20%"

"ההכנסות ממאגרי הגז הטבעי עשויות להוביל לירידת שיעורי ההיוון ענף ויובילו לעלייה בתמחור שווי המאגרים. סביר שיימצאו עוד מאגרים בחופי ישראל". פריצה במדד הגז נפט תוביל לאפסייד של 20%
 |  (3)
אסדה שטרות דולרים, צילום: Getty images Israel
בנק דיסקונט פירסם הבוקר את התחזית הענפית שלו לקראת הרבעון השלישי של 2013 שבו הוא נותן דגש לענף הנפט גז ובנוסף מסמן את ענפי הטכנולוגיה, הביו טכנולוגיה והתקשורת. בדיסקונט מאמינים כי תהיה ברבעון הקרוב תמיכה בצמיחת הכלכלה המקומית, על ידי שמירת סביבת נמוכה.

כלכלני מחלקת המחקר נותנים העדפה לחברות דפנסיביות ואומרים כי "בסביבת ריבית נמוכה והאטה בקצב הצמיחה - החיפוש סלקטיבי אחר נכסי סיכון , העדפת חברות בוגרות, תזרימיות ומובילות בתחומן. חברות המצליחות להציג רווחיות נאותה ולחלק דיבידנדים, תוך הצגת צמיחה, גם אם איטית".

בנוסף, מציינים הכללנים כי גידול בהיקפי האשראי לחברות גדולות ומבוססות עשוי לעודד פעילות של מיזוגים ורכישות, בפרט בענפי הטכנולוגיה והביו-טכנולוגיה ומעריכים כי מגמה זו עשויה להיטיב עם חברות טכנולוגיה וביו-טכנולוגיה מקומיות.

על ענף הנפט והגז אומרים בדיסקונט כי הוא ימשיך ליהנות מסנטימנט חיובי וצופים התקדמות בפרויקטים בשנה הקרובה. גם שיפור תחזיות הצמיחה והרווח בענף התקשורת המקומית יתרום לחזרה של משקיעים מקומיים וזרים להשקעה במניות הענף.

"נקודת כניסה נוחה"

על ענף הנפט גז אומרים בדיסקונט כי ישנה "נקודת כניסה נוחה לענף, על רקע גיוסי הון וחוב של החברות, לצורך מימון השקעות בתשתית ההפקה וההולכה בהיקף של כ-5 מיליארד דולר". בנוסף, "ההכנסות ממאגרי הגז הטבעי עשויות להוביל לירידת שיעורי ההיוון ענף (לאור הקטנת הסיכון) ויובילו לעלייה בתמחור שווי המאגרים".

בנוסף הם מעריכים כי "זרימת הגז מהמאגרים מבססת את תזרים המזומנים של החברות בענף. התרומה תורגש בתחילה בעיקר בחברות צרכניות האנרגיה במשק שיתחברו לגז".

על הייצוא הפוטנציאלי של חלק מהגז הטבעי, אומרים בדיסקונט כי "נושא הייצוא בפועל ייקח מספר שנים, אם בכלל, עד שיבשיל. גם דיונים בלבד עשויים להציף ערך במאגרים, משום שבמידה ויהיה ייצוא בשלב כלשהו, יוקדמו תזרימי המזומנים העתידיים".

על המעורבות של חברות אנרגיה מהעולם בתגליות המקומיות אומרים בדיסקונט כי "זהו נושא שעשוי להוביל לעסקאות נוספות במסגרתן החברות המקומיות תמכורנה חלק מאחזקותיהן במאגרים למשקיעים אסטרטגיים ופיננסיים מקומיים וזרים".

נקודה נוספת בתחום זה נוגעת בפוטנציאל לגילוי גז ונפט חדשים. "לצד הקידוח המשמעותי בתמר, קיימות לא מעט שותפויות הצפויות לקדוח קידוחי אקספלורציה בשנה הקרובה וניכר כי בחופי ישראל תבקר בקביעות אסדת קידוח. סביר ויימצאו עוד מאגרים כאלו ואחרים לחופי ישראל".

אפסייד של 20% במדד הנפט גז

מהבחינה הטכנית סקטור הנפט גז מדשדש מתחילת שנה בטווח של 100 נקודות (1,100 – 1,200). וכלכלני דיסקונט מעריכים כי "יציאה מאחד מגבולות המימוש תוציא מהלך מסודר של 100 נקודות בכיוון היציאה (1,300 או 1,000 נקודות). ניתן לראות את המבנה גם כדגל שורי.

במידה והיציאה מגבולות הדשדוש תהיה כלפי מעלה, ניתן לראות יעד של 1,400 נקודות למדד. מנגד, יציאה כלפי מטה, ייבלם בסבירות גבוהה מעט מעל רמת 1,000 נקודות – רמה שמהווה תיקון שני שליש לכל מהלך העליות מהשפל מספטמבר 2012". במידה והפריצה אכן תתרחש ומדד הנפט גז ימריא לרמות של 1,400 נקודות - מדובר יהיה באפסייד של כ-20%.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  רציו ההשקעה הטובה בשוק . המלכה ל2013 2014 (ל"ת)
  רציו-נל 20/06/2013 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ואבנר הנסיכה לא לשכוחחחחחחחחחחחח (ל"ת)
  רצייו המלכה 16/06/2013 13:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  המדד יתקן בזכות הקידוח המעניין של גבעות
  ותיק1 16/06/2013 11:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין ספק שקידוח הפיתוח הראשון של השותפות יעלה את עניין הסקרנות בחזרה , והגיוני , הרי מדובר בקידוח לפיתוח ולא קידוח לניסויים (אקספלורציה ) בהצלחה לכולם בהשקעות ...
  סגור