מזרחי על דו"ח התעסוקה: "ה'פד' לא יוריד את הרגל מדוושת הגז"

מדדי וול סטריט רשמו עליות שערים חדות לאחר פירסום דו"ח התעסוקה, אך מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות מסרב להתרגש
 | 
אבטלה
לאחר רצף ימי ירידות שערים בצל החשש כי ה'פד' יצמצם את תוכנית רכישת האג"ח בהיקף כספי של כ-85 מיליארד שקלים, מדדי וול סטריט רשמו ביומיים האחרונים עליות שערים חדות בשיעור של 2% בממוצע. נראה כי המשקיעים התעודדו מדו"ח התעסוקה החזק שהצביע על תוספת של כ-175 אלף משרות, גבוה מצפי האנליסטים המוקדם לתוספת של כ-160 אלף משרות בלבד.

עם זאת, רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי טפחות, מסרב להתרגש ומציין כי אין מדובר בהפתעה של ממש. לדידו, על מנת שכלכלת ארה"ב תעבור לפסי התרחבות בני קיימא, על מספר המועסקים לגדול לפחות ב-250 אלף משרות מדי חודש.

מנחם מציין כי את חשש המקיעים המוקדם כי התוצאות תהיינה גרועות, זאת לאחר שדו"ח ה-ADP (גידול במספר המשרות במגזר הפרטי) איכזב והצביע על עלייה של 135 אלף משרות בלבד, ולנוכח התבדות החשש וכסימן לאיתנות כלכלית המדדים המובילים רשמו עליות שערים נאות של עד 1.3% ביום שישי האחרון.

נציין כי בארה"ב נרשמה בסוף השבוע האחרון מגמה הפוכה בשווקי המניות והאג"ח. בעוד ששוק המניות הגיב בחיוב וסגר בעליות שערים נאות, בשוק האג"ח הממשלתי נרשמו ירידות שערים חדות, זאת על רקע ההערכה כי ה'פד' צפוי לצמצם את תוכנית רכישות האג"ח החודשית עוד הקיץ, ותשואת האג"ח ל-10 שנים עלתה ל-2.17%, רמת שיא של יותר משנה.

מנחם סבור שה'פד' צפוי להמתין עם צמצום תוכנית רכישות האג"ח. לדבריו, "כל עוד נתוני התעסוקה חיוביים, אך בתוך ההערכות המוקדמות ולא עולים מדרגה (כגון תוספת של 200-250 אלף בחודש), ושיעור הבלתי מועסקים נמצא רחוק מאזור 6.5%-7% מכוח העבודה האזרחי, אמנם יגדל רף החששות והעצבנות שה'פד' יוריד את הרגל מדוושת הדלק, אך ה'פד' עצמו ימתין שקצב האינפלציה בארה"ב (1.1% בלבד ב-12 החודשים האחרונים) יהיה קרוב מספיק לרף של 2.5% שהציב כתנאי להידוק המדיניות, ועד אז יחכה, או יעשה זאת באיטיות רבה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה