אושרה פשרה ביצוגית נגד דסק"ש: תשלם 21.6 מיליון שקל למחזיקי כור

חברי הקבוצה של מחזיקי המניות בכור, למעט בעלי השליטה בדסק"ש, יקבלו ב-4 תשלומים שנתיים שווים סך של 4.5 מיליון שקל כל אחד, החל מחודש אוגוסט 2013 כפיצוי על כך שלא יכלו לנצל את זכותם הנפקת הזכויות
 | 
בית משפט
בית המשפט המחוזי בירושלים אישר את הסכם הפשרה הנוגע לתובענה הייצוגית שהוגשה כנגד דיסקונט השקעות -1.29% דיסקונט השק 580.4 -1.29% דיסקונט השקעות בסיס:588 פתיחה:594 גבוה:594 נמוך:575 תמורה:901,364 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקבוצת IDB על ידי קבוצה של מחזיקי מניות של חברת {כור}, שגם היא מקבוצת IDB, שלא ניצלו זכויות שקיבלו מכור לרכישת מניות במסגרת הנפקת הזכויות שביצעה החברה בנובמבר 2008. מתווה הסדר הפשרה אושר באסיפה של דסק"ש באפריל 2013 והוגש לבית המשפט לאחרונה.

חברי הקבוצה של מחזיקי המניות בכור, למעט בעלי השליטה בדסק"ש, יקבלו מדסק"ש ב-4 תשלומים שנתיים שווים סך של 4.5 מיליון שקל כל אחד, החל מחודש אוגוסט 2013 כפיצוי. כמו כן תשלם דסק"ש סכום כולל של 3.6 מיליון שקל שחלקו יהיה מיועד כגמול למבקש התובענה הייצוגית ורובו כשכר טרחה לעורך דינו. כך שבסה"כ צפויים לצאת מקופתה של דסק"ש עד 2017 21.6 מיליון שקל לטובת הסדרת העניין.

נזכיר כי לטענת התובע, יעקב סבו, ההנפקה שבוצעה בעיצומו של המשבר הפיננסי העולמי בוצעה לצורך דילול חלקו של הציבור במניות כור, בעת בו ירד כוח הקנייה של ציבור בעלי המניות. הדבר הוביל לרכישת מרבית הזכויות על ידי בעלי זכות השליטה. נזכיר כי במהלך הדיונים בבית המשפט הופיע בפני השופט גם נוחי דנקנר.

עוד נקבע במסגרת מתווה הפשרה כי ההליכים המשפטיים כנגד הדירקטורים והמנכ"ל של כור - נדחים.

עוד קבע בית המשפט כי כל אחד מחברי הקבוצה יקבל חלק יחסי מסכום הפיצוי לפי יחס הזכויות שקיבל ולא ניצל (ובלבד שלא חלה עליו מניעה חוקית לנצלן) לבין סך הזכויות שלא נוצלו. עורך דינו של מגיש התובענה היצוגית מונה כנאמן לצורך ההוצאה לפועל של הסדר הפשרה ובמסגרת זו ינהל את כספי הפיצוי וחלוקתם לחברי קבוצת בעלי המניות של כור. אם חלק מהסכום יוותר ללא דורש הוא ייתרם למטרה לטובת הציבור.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה