UBS: "לדעתנו התפקידים יפוצלו - אבל מלאנוקס תמשיך להיסחר בת"א"

האנליסט סטיבן מילונוביץ' מעריך כי באסיפה שתתקיים ב-3 ביוני יחליטו המשקיעים לא לאשר לוולדמן להמשיך להחזיק בשני התפקידים. אם החברה תחליט לגרוע את המניה מהמסחר בת"א - צפוי לחץ כבד
 |  (3)
איל וולדמן, צילום: יח"צ
השאלה האם מניותיה של חברת {מלאנוקס} ימשיכו להיסחר בבורסה של ת"א או שהחברה תבחר לעזוב אותה, מטרידה מאוד משקיעים רבים בימים אלה. זאת על רקע דבריו של מנכ"ל החברה ויו"ר שלה , איל ולדמן בכנס שנערך בשבוע שעבר, בו אמר "אנו שוקלים אם להמשיך ולהיסחר בבורסה של ת"א".

הרקע להצהרתו זו של וולדמן היא ככל הנראה, בין היתר, גם המלצתה של חברת אנטרופי לגופים המוסדיים, שלא לתמוך בהצבעה החשאית שתערך ב-3 ביוני בה צפויה האסיפה להכריע אם וולדמן ימשיך להחזיק בשני התפקידים.

נזכיר כי מדי 3 שנים חברות ישראליות חייבות להעביר החלטה ברוב של 2/3 של משקיעים שאינם בעלי עניין (קולו של וולדמן שמחזיק ב-3.7% ממניות החברה אינו נספר), על מנת לשמר את שני התפקידים, מנכ"ל ויו"ר - מאוחדים.

האנליסט סטיבן מילונוביץ' מבנק ההשקעות השוויצרי, UBS מפרסם היום את חוות דעתו בעניין זה ומעריך כי "ההצבעה לא תעבור, התפקיד יפוצל, החברה תביא יו"ר חדש, אך מלאנוקס תמשיך להסחר בבורסה של ת"א".

על רקע דבריו של וולדמן אומר האנליסט של UBS "אנחנו מתייחסים להערה של וולדמן יותר בהקשר של הביקורת שלו על עודף הרגולציה השוררת בישראל, מאשר לכוונה אמיתית לגרוע את המניה מהמסחר. אנחנו חושבים שהעסקת יו"ר חדש היא סבירה יותר אם ההחלטה לא תעבור".

מלאנוקס שהינה המניה השישית הכי נסחרת בבורסה של ת"א, יכולה למחוק את מניותיה מהבורסה בת"א ולהעבירן לבורסת הנאסד"ק בתהליך שיארך 90 ימים. במקרה שכזה חלק מהקרנות הישראליות המחזיקות במניות החברה צפויות למכור אותן לצורך התאמת זכויות (צ'רטר) ואחרות צפויות למכור אותן לצרכי מס, ותעודות הסל העוקבות אחרי המדדים בבורסה בת"א צפויות גם הן למכור את החזקותיהן.

"מאחר ומשקיעים ישראלים מחזיקים בכ-25% ממניות מלאנוקס, עלולה גריעתה מהבורסה בת"א להוביל ללחץ כבד על המניה", כותב האנליסט.

ב-UBS מצפים כי "החברה תמצא ותשכור את שירותיו של יו"ר חיצוני, מה שידרוש קצת מאמץ והוצאות, אך לא צפוי לשנות את תחזיות החברה באופן משמעותי".

ב-UBS ממשיכים להמליץ "קנייה" על מלאנוקס עם של 68 דולר, המשקף לה פרמייה של כ-26%. מחיר היעד שנותנים ב-UBS למניית מלאנוקס משקף מכפיל של 31 לתחזית רווח עתידי למניה ( non-GAAP 2014 EPS) של 2.2 דולר, דיסקאונט ביחס לממוצע ב-5 השנים האחרונות".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הרגולציה הבלתי שפוייה מפלה לרעה חברות רשומות מקומית!
  די לעודף הרגולציה! 28/05/2013 17:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש להקל מיידית ברגולציה הבלתי שפוייה שמפלה כנגד חברות ישראלית ואשר הורסת כל חלקה טובה בשוק ההון.
  סגור
 • 2.
  וולדמן חייב להמשיך כיושב ראש החברה
  זאת טעות 28/05/2013 11:45
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הוא זה שייצר אותה הוא מכיר אותה הכי טוב והוא זה שרוצה להפוך אותה לגדולה ובשלב שהיא נמצאת בו היא חייבת אותו ורק אותו בכל התפקידים. בקשר לשכר ולבונוסים זה משהו אחר לדעתי לא מגיע לו על ביצועי השנה האחרונה שום בונוס ושום העלאת שכר
  סגור
 • 1.
  מלאנוקס
  חזאי 28/05/2013 11:31
  הגב לתגובה זו
  5 1
  דעתי האישית בלבד, שנה לא פשוטה עוברת על המשקיעים בחברת מלאנוקס. מאז השיא בספטמבר המנייה נחתכה... למרות זאת אני הולך עם אייל ולדמן האיש והחזון! במו ידיו ביחד בנה חברה לתפארת אבל מסובכת מאוד בעניין של סקירה מקצועית ראה ערך אנליסטים שמחטיאים את המטרה פעם אחר פעם. אני חושב שיש צורך להקשיב ולאמין לאייל ולדמן שידע לנווט את הספינה במים הסוערים ולדעתי להוסיף בחור על הראש שלו זה לא לעניין. מקווה שהוא ידע לצלוח את המשבר ולשכנע את המשקיעים לתת לו שקט תעשייתי ולעשות את רצונו. מלאנוקס מנייה מצויינת עם עתיד לפניה בטכנולוגיה של ביג דאטה, איחסונים, ווב 2, קישוריות יש צורך בפוקוס ושקט תעשייתי שידעו לגבור על אינטל!
  סגור