"ההסדר שגובש זה לא מהלך אישי נגד דנקנר, אם הוא יבוא עם הצעה טובה יותר באופן משמעותי - ברור שכולם ישמחו"

הממומחה הכלכלי להסדר החוב בקונצרן IDB אמר באופן אנונימי לפני 3 ימים ל-Bizportal: "אם נוחי יצליח להביא קונה עם הצעה גבוהה משמעותית מההצעה של ההסדר החדש - כולם ישמחו"
 |  (9)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
מתווה הסדר החוב החדש שזכה לשם "מתווה גבאי", שעליו הסכימו הנציגויות של אידיבי פיתוח ואידיבי אחזקות בלילה שבין יום חמישי לשישי בשבוע שעבר, עלול להוביל לכך שנוחי דנקנר יאבד את השליטה בקונצרן שיעבור לידי נציגות משותפת של מחזיקי האג"ח, ובראשה קרן יורק.

על מנת להציל עצמו ממצב של אובדן השליטה בקונצרן טס השבוע דנקנר בבהילות לפגוש שוב את אדוארדו אלשטיין, המשקיע הארגנטיני שמצא בעבורו הרב פינטו, ושכבר השקיע בחברה כ-100 מיליון דולר, כסף שעלול לרדת לטימיון במקרה של אובדן שליטה של דנקנר בחברה.

בשיחה עם Bizportal אמר כבר לפני 3 ימים אייל גבאי, המומחה הכלכלי שמונה על ידי בית המשפט לטיפול בהסדר החוב בקונצרן אידיבי, שביקש אז להישאר אנונימי כי: "אם נוחי יצליח להביא קונה עם הצעה גבוהה משמעותית מההצעה של ההסדר החדש - כולם ישמחו".

"גיבושו של המתווה החדש הוא לא מהלך אישי ולא נועד על מנת סתם לפגוע בנוחי דנקנר ולקחת ממנו את השליטה. זו לא המטרה. המטרה היא להביא לנושים של החברות שנמצאות כיום בשליטתו את ההחזר המקסימלי שניתן להשיג על רקע המצב הנתון, בהקדם האפשרי".

על האפשרות שחלק ממחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות לא יתמכו בהסדר החדש, שמועד ההצבעה עליו נותר לעת עתה עמום, אומר המקורב, "לא נדרשת הצבעה של 100% ממחזיקי האג"ח על מנת להעביר את ההסכם. סביר להניח שיהיו מתנגדים, אבל בשלב הזה נראה שיש להצעת ההסדר החדשה רוב".

בהתייחסו לדווחים מכיוונה של IDB כי החברה נמצאת במו"מ עם קרן זרה למכירה של כ-27% מכלל הוא אמר, "תהליך מכירה של נכסים כמו אלה שיש לאידיבי לוקח לפחות חצי שנה. צריך לקבל את כל האישורים הרגולטוריים וזה לוקח זמן, דבר שלא מצוי כיום בידי החברה".

נזכיר כי על פי מתווה הסכם הסדר החוב החדש שנתפר באישון ליל בין באי כוחם של הנציגויות ובעזרתו של אייל גבאי, שמונה על ידי בית המשפט כמומחה הכלכלי להסדר החוב הזה, כ-44% מחוב האג"ח של אי.די.בי פתוח, (בשווי של 1.75 מיליארד שקל), ימחק ויומר ל-100% ממניות החברה החדשה שתיווצר על חורבותיה של החברה הישנה.

אופן החלוקה של המניות אלו צפוי להיות כזה שבעלי של אי.די.בי פתוח יקבלו 90% מהמניות, ו-10% יוקצו למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. מחזיקי אגרות החוב של אידיבי פיתוח צפויים לקבל עם השלמת ההסדר 600 מיליון שקל במזומן. יתרת החוב בסך של כ-2.8 מיליארד שקל תועבר להם בין השנים 2018-2019. מחזיקי האג"ח של החברה אידיבי אחזקות יקבלו במסגרת ההסדר החדש שתי סדרות של אג"ח של אידיבי פיתוח בסך של כ-400 מיליון שקל.

היום מתקיימות אסיפות שזימנו הנאמנים למחזיקי האג"ח של שתי החברות, אסיפות אליהן מתנגדת חברת אידיבי פיתוח שעדיין נשלטת על ידי דנקנר.

מקבוצת אי.די.בי נמסר: "אסיפות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות זומנו באופן מגמתי, מבלי שיינתן למחזיקי אגרות החוב של החברה מידע מהותי לצורך קבלת החלטה מושכלת ביחס למתווה. העדרו של מידע חיוני זה עלול ליצור מצג שווא ביחס להיתכנותו של המתווה והוא אינו מאפשר קבלת החלטה כלשהי בעניינו.הבקשה לזימון פורסת תמונה בלתי מאוזנת ביחס לחלופות העומדות בפני המחזיקים ואינה עומדת בכללים לזימון אסיפות וניהולן. לא נדרש קוורום, הרוב הדרוש בהצבעות לא פורסם מראש ואינו ידוע ואין כוונה לפסול קולות של מצביעים הנגועים בניגוד עניינים. המחזיקים אינם מיודעים אודות ההשלכות השליליות המהותיות של אישור המתווה על החברות הבנות של קבוצת אי.די.בי, לא מתאפשר להם לבחון אלטרנטיבות ולא עומדות בפניהם חוות דעת כלכליות המנתחות את המתווה. גם לא הוסבר להם דבר וחצי דבר על הסיכון הרב הכרוך באישור המתווה על ידי אסיפות נושי אי.די.בי פיתוח."נזכיר כי עד מחר צפויים להתפרסם דוחותיהן של חברות ההחזקה באמצעותן שולט דנקנר בקונצרן והחשש בשוק הוא כי רואי החשבון יצמידו גם לאידיבי פיתוח "הערת עסק חי".
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  קרדיט סוויס עולה
  נוחי דנקנר 30/05/2013 19:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  נוחי דנקנר צריך עד סוף שנה לסחוב את כולם שבמהלכם קרדיט סוויס תגיע ל-35 פרנק וכלל ביטוח תימכר ונכסים ובניין תמכור את הבניין HSBC ולקום תתייצב עם הרווחים שופר סל תנפיק את הנדל״ן ותציף ערך אדוארדו יזרים את הכסף והכל יבוא על מקומו בשלום אמן
  סגור
 • 7.
  קרן יורק בסיוע גבאי משתלטת בנזיד כדשים על חברת האחזקות
  דני 30/05/2013 17:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  קרן יורק בסיוע אייל גבאי משתלטת עדשים על חבברת האחזקות הגדולה במשק הם כאשר רכשו את אגרות החוב בשקט ידעו מה המצב וכל המהלך הוא מהלך מתוכנן של הישתלטות עוינת
  סגור
 • 6.
  הבעיה גבאי אתה לא נותן לדנקנר זמן ! אז שלא יעבדו אלכם! (ל"ת)
  דויד 30/05/2013 16:49
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • נתנו לו 9 חודשים
  דוד 30/05/2013 20:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הוא סתם מושך ומצפה לנס ששווי הנכסים שלו יעלה בעוד 2 מילארד שקל בינתיים אנחנו לא מקבלים ריבית ומיותר לציין שהנהלים המוצלחים שלו ממשיכים לקבל משכורות עתק
  סגור
 • 5.
  למה להשקיע במי שלא משלם,יש אג"ח שמשלם בטוח בשבוע הבא:
  רואה ומראה 30/05/2013 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נאנט ב', זו הסדרה הזולה ובה האפשרות לרווח הון הכי גדול. בשבוע הבא יום האקס לתשלום של שליש הסדרה, לחברה יש הכסף בקופה. בשבועות האחרונים החברה קנתה הרבה ברכישה עצמית מסדרה זו. נסחרת היום במחיר 91.9 (אחרי עליות בשבועות האחרונים) והפארי 121.67. יוצא שתוך ימים מקבלים קרן שליש +ריבית כך שמקבלים כחצי מההשקעה ונשארים עם שני שלישים מהכמות. יוצא שעל השליש שנפרע יהיה רווח של כ 33% ( 1- 121.67/91.8 ). גילוי נאות אני מחזיק מהסדרה. אז למה להחזיק אידיבי?????????
  סגור
 • 4.
  סוף סוף עושים צעד אמיץ וגם נכון ושולחים את החייב הבייתה (ל"ת)
  ים של ספינים 27/05/2013 19:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 3.
  מה פתאום אישי? רק נמצוץ את הדם שלו. חבורת כרישים (ל"ת)
  לויתן 27/05/2013 15:23
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 2.
  רק הזרמה של כספי אלשטיין לאחזקות תוך שבוע תציל את נוחי
  אנליסט 27/05/2013 15:21
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כתבתי כאן ובמקומות אחרים לפני מספר שבועות ואני חוזר ואומר : נוחי ואלשטיין רוצים לסגור עסקה כוללת בכל הקומות ואז להרים את הכסף אבל כיום אינם יכולים לחכות יותר עד סוף השבוע להזרים את הכסף או להפסיד הכל כולל נכסים אישיים ותביעות עתידיות !!!
  סגור
 • 1.
  הסדר עלוב
  מבין עניין 27/05/2013 15:00
  הגב לתגובה זו
  7 0
  רק ל"נציגות " אג"א אחזקות היתה עילה לכפות הסדר על אידיבי. הנציגת" מסרה את העילה לירמיהו הטורף וקיבלה בתמורה שאריות . עכשיו ה"נציגות "בונה על עמימות ובירוקרטיה שתמנע מהמחזיקים הפרטיים שהם הרוב להצביע נגד עסקת השאריות. מקווה שדנקנר יביא הסדר משופר ושהמחזיקים הפרטיים יתארגנו להצבעה - גם בסיוע החברה
  סגור