דוחות אלרוב נדלן: המלונות באירופה תרמו להפסד של 4 מיליון ש'

המלונות החדשים באמסטרדם ובלונדון רשמו הפסד תפעולי של 21 מיליון שקל ב-Q1 והעיבו על פעילות הקבוצה. ההכנסות ב-Q1 עלו ב-5.2%
 | 
אלפרד אקירוב, צילום: קובי קנטור
חברת אלרוב נדלן 0% אלרוב נדלן 12,240 0% אלרוב נדלן בסיס:12,240 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשליטת אלפרד אקירוב מסכמת היום רבעון מעורב עם עלייה קלה בהכנסות ובמקביל מעבר מרווח נקי להפסד בעקבות הפסדי מלונות הקבוצה באמסטרדם ובלונדון.

חברת הנדל"ן המניב מוחזקת ע"י {אלרוב ישראל} בשיעור של 77.2%, ומחזיקה ומתפעלת נכסים בישראל כפרויקט אלרוב ממילא בירושלים, ונכסי נדל"ן מניב במערב אירופה תוך התמקדות בעסקאות פיננסיות בעלות שיעורי גבוהים ונכסים בעלי שוכרים ברמה גבוהה ובטווח ארוך.

אלרוב נדל"ן סגרה את הרבעון הראשון של 2013 עם הפסד נקי המיוחס לבעלי המניות של 3.8 מיליון שקל, זאת לעומת של 17.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה מסבירה את ההפסד כפועל יוצא מהפסדי מלונות הקבוצה באמסטרדם ובלונדון שמצויים בתחילת דרכם. כך, מלון הקונסרבטורים באמסטרדם רשם הפסד תפעולי של כ-7.5 מיליון שקל וכן מלון קפה רויאל (שפתיחתו טרם הושלמה באופן מלא) רשם הפסד תפעולי של 13.1 מיליון שקל.

מנגד, אלרוב נדל"ן רשמה עלייה קלה בהכנסות בשיעור של 5.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, זאת בין היתר לאור עלייה בדמי השכירות אשר נבעו מהנכסים המניבים בישראל שהסתכמו ב-24.9 מיליון שקל ברבעון הנוכחי.

העודף התפעולי שנבע ממלונות הקבוצה בירושלים (מצודת דוד וממילא) הסתכם בכ-6 מיליון שקל לעומת כ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מלון לוטסיה בפריס תרם כ-1.9 מיליון שקל לעודף התפעולי, ירידה לעומת הרבעון המקביל אשתקד, עת אותו מלון הוסיף 4.8 מיליון שקל.

אלפרד אקירוב, יו"ר אלרוב נדל"ן מסר בתגובה לדוחות כי "מנוע הצמיחה העיקרי של הקבוצה לשנים הקרובות הוא תחום מלונות היוקרה באירופה, כמובן לצד פעילות הנדל"ן המניב בשוויץ, צרפת וישראל. אנו שבעי רצון מהתפתחות פעילותם של מלונות הקבוצה הן באמסטרדם והן בלונדון".

עוד הוסיף אקירוב כי "להערכתנו ברבעון השני של השנה מלון הקונסרבטוריום באמסטרדם יעבור לראשונה לרווחיות. אנו פועלים במרץ על מנת להשלים את פתיחתו של מלון קפה רויאל בלונדון שזוכה להתעניינות רבה מצד הלקוחות וגורמים שונים בענף התיירות והמלונאות הבינלאומית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה