נוחי דנקנר ממשיך להילחם: נפגש הלילה עם מחזיקי אג"ח IDB אחזקות הפרטיים

לפי הדיווח בגל"צ, דנקנר ביקש ממחזיקי האג"ח הפרטיים להתנגד להסכם שחתמו הנציגויות . זהבה דנקנר: "נוחי הוא לא אדם שבורח"
 |  (7)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
נוחי דנקנר, עדיין בעל השליטה בקונצרן IDB, לא מוותר וממשיך לעשות מאמצים כבירים במטרה לייצב את קבוצת האחזקות ולמנוע את המהלך המשותף מצד נציגויות IDB אחזקות ופיתוח. לפי דיווח הבוקר (א') בגל"צ, דנקנר נפגש הלילה עם נציגי אג"ח {אידיבי אחזקות} הפרטיים על מנת לשכנעם להתנגד להסכם המשותף שחתמו הנציגויות ביום שישי האחרון, שבבסיסו הוסכם על איחוד כוחות על מנת ליטול את השליטה מדנקנר. לידיעה המלאה

עו"ד ליפא מאיר, אחד מעורכי הדין המייצגים את קבוצת IDB במסגרת המגעים להסדר חוב, תקף בחריפות את ההסכם המשותף שהושג בין הנציגויות: "זהו הסכם שנעשה במחשכי הלילה. הבנקים באידיבי פתוח יכולים לקבל את כל החוב, למה שהם יקבלו את ההסכם מנציגויות האג"ח שכולל "תספורת" ענק?".

זהבה דנקנר, אימו של נוחי דנקנר ודירקטורית לשעבר באידיבי התראיינה לגל"צ והגנה על בנה: "נוחי מנסה לעשות ככל שביכולתו כדי להציל את החברה. יש קינאה וצרות עין. מדוע לאדם שעושה כה הרבה ותורם לארץ הזו צריך לעשות דבר כזה?. נוחי הוא לא אדם שבורח, השורשים שלו בישראל, הוא מושרש פה. ארץ ישראל חשובה לו".

"נוחי מתכוון לשלם לבעלי אגרות החוב. ההסכם הוא רשע. אנשים הם צרי עין ומטרתם לרמוס ולהשפיל בנאדם. צריך לתת לנוחי את האפשרות לצאת מהמצב הזה. נציגויות האג"ח רוצים להשתלט את החברה שאנשים רבים הקימו ותרמו למענה. נוחי בחור מוכשר וחכם מעין כמוהו, אחד האנשים המוכשרים שיש לנו, וצריך לתת לו את הצ'אנס להצליח. הוא בנאדם חזק ומתכונן להילחם בדבר הזה". קשה לנוחי כרגע. יש לו יועצים טובים, יש מסביבו אנשים שאוהבים אותו ומאמינים לו".

עו"ד אוהד אלוני, ממחזיקי אג"ח הפרטיים של IDB, הגיב להסכם במסגרת ראיון לגל"צ: "ההחלטה הזו היא אינה לגיטימית. מדובר בהחלטה של נציג אחד שנבחר. נעשה פה מחטף לציבור. אולם, עצם זה שיש נכונות להגיע להגיע להסדר כולל בחברה זה דבר טוב".

"הצוות הכלכלי והצוות המקצועי של ההתארגנות מייצגים 20% מכוח ההצבעה. ישבנו עם הנהלת IDB בלילה האחרון. חשוב להבין שלמחזיקי האג"ח הפרטיים אין אג'נדה- אנחנו לא בעד נוחי דנקנר ולא נגד נוחי דנקנר. אנחנו רוצים להביא לציבור את המקסימום. יש פה בעיה מורכבת: ההסדר שמציע נוחי דנקנר יש בו היתכנות להחזיר חלק ניכר מהחוב, אך הוא טומן בו סיכון גדול, ומצד שני יש את קרן יורק שמציעה תספורת בהיקף גדול מאוד. יש דילמה מאוד גדולה בין ההסדר שמציע נוחי לבין ההסדר שמציע קרן יורק".

עו"ד אלוני סיכם ואמר כי "ראיתי הלילה אדם נחוש. אני מאמין שיספידו אותו עוד 20 פעם ויחזירו אותו מהקבר עוד 20 פעם. אני מאמין שהציבור הוא זה שייקבע בסופו של יום ועוד נכונו לנו התפתחויות רבות באידיבי".

נציין כי ביום שישי האחרון דיווחה אידיבי כי קרן בינ"ל נמצאת עמה במגעים לרכישת 27.5% מהון המניות של כלל עסקי ביטוח +2.83% כלל עסקי בי 6,180 +2.83% כלל עסקי ביטוח בסיס:6,010 פתיחה:6,010 גבוה:6,180 נמוך:6,010 תמורה:6,476,566 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , המשקפת לחברת הביטוח של 4.5 מיליארד שקל ואפסייד של 32% על מחיר השוק, צעד שהיה ויתממש צפוי להגדיל את קופת המזומנים של אידיבי פיתוח. ביום שישי האחרון דנקנר תקף במסגרת ראיון לחדשות ערוץ 2 את ניסיון ההשתלטות של נציגויות האג"ח וציין כי בכוונתו להציע הצעה נגדית טובה יותר. לידיעה המלאה
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מכרו את מחזיקי אג"ח אחזקות
  מבין עניין 26/05/2013 13:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעו"ד הנכבד לא ברור שמכרו את מחזיקי אג"ח אחזקות בזיל הזול לירמיהו הטורף ?. כשיביא נוחי את הצעתו המשופרת גם הנ"ל לא יוכל שלא להצביע בעדה. שיהיה לו בהצלחה - הוא עדיף עשרות מונים על ירמיהו בדש ושות'.
  סגור
 • 4.
  האמת שאני כבר לא מאמין
  משקיע באגח 26/05/2013 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלאידיבי יש קונה לכלל ביטוח פתאום כמו שהיה קונה לבניין HSBC ב-1 מיליארד $ לפני חצי שנה ונעלם ופני חודש היה קונה ב 800 מיליון $( שזה גם טוב) ושוב פעם שקט ועכשיו קונה לכלל ביטוח אבל מי כבר מאמין
  סגור
 • 3.
  פחדן!
  עידו 26/05/2013 09:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  נוחי בסך הכל פחדן!כל מה שמעניין אותו זה לא להפסיד את המשכורת והבית שיציע בהסכם שהוא לא מושך משכורת רכב וכל ההטבות ההזויות ואז נתאהב בו בשנית.......
  סגור
 • 2.
  אמא
  יוסי 26/05/2013 08:56
  הגב לתגובה זו
  3 1
  לאמו של דנקנר .בנך לא עשה טוב למען המדינה כל שעשה עשה למענו ולמען בני משפחתו ולמקורבים .מינה את בני משפחתו לדירקטורים משך לו ולבני משפחתו משכורות דווידנדים ומשכורות מוגזמות ללא כל קשר לתרומתם השלילית .וכל זאת על חשבון הפנסיה של ציבור המשקיעים .
  סגור
 • אתה מדבר שטיות מי נפגע איזה פנסיה נפגעה בראש שלך
  יוסי 26/05/2013 09:38
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תראה לי בין אדם אחד שנפגע בפנסיה שלו. תפסיק לזרוע הרס ושטויות. נוחי דנקנר זה הרע במאותו. מישהו חשב לרגע מה יקרה ברגע שקרן מסוימת תשתלט על IDB ?
  סגור
 • פחדן
  עידו 26/05/2013 09:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  נוחי בסך הכל איש קטן ופחדן !
  סגור
 • 1.
  לדעתי השליטה צריכה להשאר אצל דנקנר לטובת משקיעי האגח (ל"ת)
  משקיעון 26/05/2013 08:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור