דוחות עזריאלי: הרווח נותר 185 מיליון שקל ב-Q1; התפוסה קרובה ל-100%

חברת הנדל"ן המניב הגדולה בישראל הציגה גידול של כ- 3% ב-NOI שהסתכם לכ-277 מיליון שקלים. גידול של כ- 5% ב- FFO המיוחס לפעילות הנדל"ן שהסתכם בכ-182 מיליון שקלים
 | 
מגדלי עזריאלי, צילום: Bizportal
יום לאחר שהודיעה חברת עזריאלי על רכישת בית ידיעות אחרונות ועל כוונתה להקים את המגדל הרביעי במקומו, מפרסמת חברת הנדל"ן המניב הגדולה בישראל את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה ומציגה בו יציבות בשורת הרווח (המיוחס לבעלי המניות) שהסתכמה ב-185 מיליון שקל לעומת 184 ברבעון המקביל אשתקד.

החברה שנשלטת על ידי דוד עזריאלי מציינת בדוחות כי בניטרול השפעות מיוחדות, (הוצאה חד פעמית של כ- 12 מיליון שקלים, כמס רכישה, בגין עסקת רכישת הקרקע של קופת חולים כללית בדרך מנחם בגין בתל אביב, אשר בוצעה באוקטובר 2012), עלה הרווח ברבעון בכ-11% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-194 מיליון שקל.

צמיחת ה-NOI של עזריאלי הסתכמה ברבעון הראשון של השנה בכ-3%, שהסתכם לכ-277 מיליון שקלים.

ה-FFO שהוא התזרים מפעילות שוטפת המיוחס לפעילות הנדל"ן גדל בכ-5% והסתכם בכ-182 מיליון שקל.

במהלך הרבעון הראשון , השקיעה הקבוצה סך של כ-145 מליון שקל בנדל"ן להשקעה, בהשבחת נכסים קיימים, רכישת נכסים חדשים וקידום הקמתם של נכסים בפיתוח, זאת בהמשך להשקעות בהיקף של כ-837 מיליון שקל בשנת 2012.

לחברה 7 פרויקטים בהקמה בהיקף של כ-4.2-4.4 מיליארד שקל ששווים בספרים כ-1.3 מיליארד שקל והיתרה להשלמה עומדת על כ-2.9-3.2 מיליארד שקל. ביניהם רכישת בית ידיעות אחרונות בתל אביב אשר נחתמה אתמול.

עזריאלי ממשיכה להפגין איתנות פיננסית גבוהה מאחר שבבעלות הקבוצה ( לא כולל קבוצת גרנית ) נכסים שאינם משועבדים בשווי כולל של כ- 10.4 מיליארד שקל ויחס חוב נטו למאזן של כ-22%. איתנות פיננסית זו אפשרה ומאפשרת לקבוצה גמישות פיננסית גבוהה ויכולת ניצול הזדמנויות השקעה וגיוס מימון בתנאים טובים.

שיעורי התפוסה של נכסי הנדל"ן של קבוצת עזריאלי בישראל ממשיך להיות גבוה מאד וליום 31 במרץ 2013 עומד על קרוב ל-100% במגזר המרכזים המסחריים והקניונים ובמגזר המשרדים בישראל.

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "אנו מסכמים את הרבעון הראשון לשנת 2013 עם תוצאות טובות, המשקפות המשך צמיחה ושיפור ב-NOI, ב-FFO ובכל הפרמטרים התפעוליים. תוצאות אלה לצד היקף ההשקעות והיזמות המשמעותיים מבטאים את אסטרטגיית הצמיחה של הקבוצה, המתמקדת בהשבחת הנכסים הקיימים,ייזום,בניה ופיתוח נכסים מניבים חדשים וניצול הזדמנויות עסקיות. עסקת ידיעות אחרונות שנחתמה אתמול מהווה צעד נוסף ומשמעותי במימוש מטרות הקבוצה והתפתחותה בטווח הארוך"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה