גזר דין: שנתיים מאסר בפועל ליועץ השקעות בבנק שהורשע בגניבה

שרון נתנאל, יועץ השקעות לשעבר בבנק הבינלאומי, ביצע מניפולציה מתוחכמת שהביאה לגריפת רווחים על חשבון לקוחותיו בבנק
 |  (4)
בית משפט
שופט בית המשפט המחוזי בת"א חאלד כבוב גזר היום (א') שנתיים מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי על שרון נתנאל, יועץ השקעות לשעבר בחדר מסחר תאגידים בבנק הבינלאומי, שהורשע לפי הודאתו בעבירות של תרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה ועבירות נוספות. בנוסף, השופט כבוב הטיל על נתנאל קנס בסך של 25 אלף שקל.

על פי כתב האישום, נתנאל, שהיה יועץ השקעות ומבצע עסקאות בחדר מסחר תאגידים בבנק הבינלאומי, ניצל את בקיאותו ברזי המסחר בשוק ההון ובבורסה, על מנת לעקוף את המגבלות שחלו עליו לפי חוק כיועץ השקעות בבנק, ולהפיק לעצמו רווחים, על חשבון לקוחותיו בבנק להם העניק שירותי ייעוץ.

ה"שיטה" עבדה כך: נתנאל הציע לקרובי משפחתו לפתוח חשבון ניירות ערך משותף על שמם, וביצע באמצעות "חשבון קש" זה, במשך כשלוש שנים, מאות עסקאות מתואמות בניירות ערך. נתנאל הזרים הוראות קנייה ומכירה של ניירות ערך מהחשבון בו פעל, ובמקביל, הזרים פקודות הפוכות מחשבונות של 17 מלקוחותיו, כשהוא הקובע את כמות נייר הערך ושערו, כך שהוא קונה בזול לחשבון הקש ומוכר ביוקר, ולהיפך.

באופן זה נתנאל גנב את כספי הלקוחות, כשהוא עסקאות אשר יניבו לו רווח בטוח והפסד בטוח ללקוחותיו. העסקאות הניבו לנתנאל רווח של מאות אלפי שקלים. כדי לאפשר את הגניבה והתרמית, ביצע נתנאל עבירות נוספות, וביניהן עבירות זיוף והלבנת הון.

השופט כבוב קבע בגזר הדין כי נתנאל בחר, במודע ותוך תכנון מוקדם, לנצל את האמון שניתן בו על ידי הבנק בו עבד ועל ידי לקוחותיו, על מנת לשלוח יד בכספי הלקוחות, תוך ניצול המנגנון של שוק ההון, ואף ביצע שורה ארוכה של עבירות נוספות על מנת לאפשר לו להמשיך ולבצע את זממו לאורך שנים.

עוד הוסיף השופט כבוב במסגרת גזר הדין כי בשנים האחרונות ניכרת מגמה ברורה של החמרה באשר לעבירות "צווארון לבן", ועבירות בשוק ההון בפרט. השופט כבוב ציין במסגרת פסק הדין כי מצא לנכון להקל על הנאשם בשל הנסיבות הכלכליות שלו ושל משפחתו, שהגיעה להתרסקות כלכלית ולחיסרון כיס.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ולזכור כי זורק נעל על שופט קבל שלוש שנים
  חי במינוס 20/05/2013 07:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והורג אשה וילד בתאונת דרכים(עו'ד מקושר) שנה וחצי.
  סגור
 • 3.
  גנב גנב גנב (ל"ת)
  מיקי 19/05/2013 14:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  השם מוכר לי, שירת בחיל האוויר? (ל"ת)
  אבי - מתנגד למחאה 19/05/2013 14:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  פושע כזה שנתפס צריך לשבת במאסר כל ימין (ל"ת)
  שופט פחדן 19/05/2013 13:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור