אלוביץ' במהלך: אנלייט במו"מ לרכישת הפעילות הסולרית של אורמת

שתי החברות חתמו על הסכם הבנות עקרוני, במסגרתו הוענקה לאנלייט אופציה לרכישת אחזקות אורמת בתאגידים מוחזקים ב-800 אלף שקל
 |  (2)
שאול אלוביץ, צילום: בוצ'צ'ו
חברת אנלייט אנרגיה +0.5% אנלייט אנרגיה 263.3 +0.5% אנלייט אנרגיה בסיס:262 פתיחה:258.4 גבוה:265.8 נמוך:258.4 תמורה:258,475 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשליטת שאול אלוביץ' מתרחבת בתחום האנרגיה הסולארית. חברת האנרגיה המתחדשת הודיעה היום (א') כי היא נמצאת במשא ומתן עם {אורמת} לרכישת פעילות פיתוח הפרוייקטים הפוטו-וולטים של אורמת בישראל.

חברת אנלייט היא מהמובילות בישראל בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמים לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת. החברה פועלת כיום בישראל ובאירופה. במהלך השנתיים האחרונות הקימה והשקיעה אנלייט בלמעלה מ- 130 פרויקטים.

במסגרת המשא ומתן, חתמו אנלייט ואורמת על הסכם הבנות עקרוני, לפיו הוענקה לאנלייט לרכישת אחזקותיה של אורמת בתאגידים המוחזקים בתאגידים תמורת כ-800 אלף שקל, אשר ישמשו כביס התשלום וכמקדמה לרכישת הפרוייקטים.

מרבית פרויקטים אלה נמצאים כעת בשלבי ייזום מתקדמים, אולם טרם הושלמו מלוא ההליכים הרגולטוריים והתכנוניים לשם הקמתם. במידה ויזכו בעתיד לכל האישורים הדרושים, מימושם בפועל על ידי אנלייט יהיה כפוף לתשלום תמורה נוספת, המשקפת בעיקרה מרכיב מוגבלת, אשר מותנית בהיקף הספק הפרויקטים אשר ימומשו בפועל.

לחברת אורמת, בשליטת משפחת ברוניצקי, פעילות פיתוח המרוכזת במספר תאגידים ייעודיים (SPVs) אשר עוסקים בייזום, פיתוח ורישוי של מערכות ומתקנים פוטו-וולטאים בינוניים, מעל 50 קילו-וואט המתחברים לרשת החלוקה, ומתקנים גדולים המחוברים לרשת ההולכה. אחזקותיה של אורמת בתאגידים נעות בין 51% ל-100% כשבמרבית הפרוייקטים מתייחס המשא ומתן לרכישת מלוא אחזקותיה של אורמת.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה התייחס להסכם: "הרכישה היא חלק מאסטרטגית הגידול של החברה הכוללת השקעה רציפה במיזמים חדשים תוך ניצול יכולותיה המוכחות של אנלייט בפיתוח פרויקטים והבאתם לידי בשלות. מדובר בפרויקטים סולאריים איכותיים שנפעל להמשך פיתוחם והקמתם, מתוך הכרה כי לישראל יתרון יחסי ברור בהמשך קידום פרויקטים יזמיים בתחום הפוטו-וולטאי, בשל רמות הייצור הגבוהות בארץ ומהירות חיבור מתקנים אלה לרשת החשמל".

עוד הוסיף יעבץ כי "להערכתנו, צבר העסקה משקף פוטנציאל משמעותי להמשך מימוש פרויקטים סולאריים בישראל על ידי החברה בשנים הקרובות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה קורה באורמת - סימני גסיסה ? (ל"ת)
  gour 19/05/2013 13:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אנלייט
  אורי 19/05/2013 12:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה במהלך פריצה משמעותי. הפוטנציאל אדיר. שווה לטווח בינוני ארוך.
  סגור