כלל פיננסים מוכרת נכסיה: הפסידה 26 מ' ש'; תפרע חובות ב-265 מ' ש'

במסגרת התוכנית לפרעון חובות שאושרה, תבצע החברה רכישה עצמית של אג"ח ותבצע פירעון מוקדם של הלוואה. חבר הבורסה - מועמד למכירה
 |  (3)
יורם נוה, צילום: דן לב, יח"צ
כלל פיננסים כבר נמצאת בתהליך של מימוש נכסים, ובדוחות שפירסמה היום החברה הנשלטת על ידי קונצרן אידיבי מציינים רואי החשבון של החברה כי "בכוונת החברה לממש את הפעילות הנכללת במגזר השירותים הפיננסים, אשר עם מימושה החברה תיוותר ללא פעילות עסקית משמעותית ובהתאם לא תמשיך להתקיים במתכונתה הקיימת כעסק חי".

ברבעון הראשון של שנת 2013 כללה כלל פיננסים את ההפסד שנוצר לה כתוצאה ממימוש החזקותיה בחברת טיטניום, בסך של כ-30 מיליון שקל, מה שהעביר את החברה להפסד רבעוני של כ-26.8 מיליון שקל לעומת רווח של 6.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

נזכיר כי בחודש ינואר השנה התקשרו כלל פיננסים וכלל בטוחה בהסכם עם הראל פיננסים למכירת מלוא ההחזקות של כלל בטוחה בקרנות הנאמנות ופעילות ניהול התיקים. לאחר תום הרבעון הראשון, ב-4 באפריל הושלמה עסקת מכירת פעילויות אלו בתמורה ל-205 מיליון שקל במזומן. החברה צפויה לרשום ברבעון השני רווח של כ-26 מיליון שקל, בעיקר ממכירת פעילות ניהול התיקים.

בנוסף על הדוחות הכספיים, הודיעה היום כלל פיננסים על תוכנית לפרעון חובות בהיקף של 265 מיליון שקל, במסגרתה תבצע החברה רכישה עצמית של (סדרה א') שתבוצע כבר בימים הקרובים (עד ל-31 במאי). בנוסף מתכננת החברה פירעון מוקדם (במידה ולא תחוייב בקנס) של הלוואה בסך של 170 מיליון שקל.

בהודעתה מציינת החברה כי היא מקיימת מגעים עם מספר גופים, לרבות בנק ירושלים, למכירת חבר הבורסה שבבעלותה, אולם למועד זה טרם התגבש הסכם מחייב בעניין זה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כלל פיננסים-ירון זר
  אלי 19/05/2013 20:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כלל פיננסים הגיעה למצב זה בעזרתו של הכוכב ירון זר.
  סגור
 • 1.
  לפני שנתיים ראיתי, הזמנתי פגישה, הגעתי, הועפתי-התנהגו כ
  gg 19/05/2013 10:50
  הגב לתגובה זו
  3 2
  כמו טירונים- הגעתי עם יכולת לחלץ אותם בעשרות מליונים אבל הכל מסריח שם מהראש
  סגור
 • אתה תותח על ,ללא ספק..... (ל"ת)
  תדליק משואה 19/05/2013 11:30
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור