דש חיוביים על שופרסל: מעלים המלצה ל"תשואת יתר". מה האפסייד?

מניית רשת הקמעונאות נסחרת בעליות שערים לאחר פירסום דוחות טובים מהצפוי, והאנליסטים מגיבים בהתאם. מה חושבים יתר בתי ההשקעות?
 | 
סניף שופרסל
רשת הקמעונאות שופרסל -0.21% שופרסל 2,401 -0.21% שופרסל בסיס:2,406 פתיחה:2,406 גבוה:2,438 נמוך:2,395 תמורה:7,149,331 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסמה היום (ג') תוצאות כספיות טובות לרבעון הראשון של 2013. חברת הבת של דיסקונט השקעות +0.56% דיסקונט השק 832.4 +0.56% דיסקונט השקעות בסיס:827.8 פתיחה:827.8 גבוה:842 נמוך:827.8 תמורה:208,602 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקבוצת IDB סגרה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 3 מיליארד שקל ורווח נקי של 55 מיליון שקל. התוצאות הכספיות היו טובות ועקפו את קונצנזוס האנליסטים, זאת בעיקר בשל עיתוי חג הפסח. לידיעה המלאה

כעת, תורם של האליסטים להגיב לדוחות הכספיים החזקים של רשת הקמעונאות. האנליסט מאיר סלייטר מבית ההשקעות דש ברוקראז' מעלה את המלצתו למנייה מ"" ל"", ובמקביל מעדכן את מחיר היעד מ-12.7 שקל ל-15 שקל, מחיר המשקף אפסייד של 18% על מחיר הבסיס של המניה.

סלייטר סבור כי "תוצאות שופרסל לרבעון הראשון של 2013 היו טובות, השפעת השינוי בעתוי חג הפסח משמעותית לאורך כל הדוח, וייתכן שברבעון הבא התוצאות תהיינה טובות פחות, אך השיפור שהחל ברבעון הקודם מתחיל להיות עקבי".

עוד מציין סלייטר כי "שופרסל מתקדמת בכיוון הנכון. תוצאות הרבעון הטובות אינן מייצגות, אך הן משקפות את המגמה: יציבות ברמת ההכנסות ושיפור ברווחיות. קצב השיפור הוא החשוב, וכרגע הוא מפתיע לטובה. במקביל, ישנה ירידה מסוימת ברמת התחרות בשוק והבנה של השחקנים כי פתיחת סניפים מואצת לא תמיד כדאית (המשביר לצרכן למשל), כאשר ישנה תנועה מקבילה של יציבות בתחרות בשוק ושיפור עקבי בתוצאות החברה".

במקביל, האנליסטית דורין פלס מבית ההשקעות IBI ציינה כי מדובר בדוח טוב, כאשר הנתון החיובי ביותר הוא המכירות בחנויות זהות (SSS), ולכן היא בוחרת להמשיך בהמלצת "קנייה" ובמחיר יעד של 15 שקל, גבוה ב-18% ממחיר הבסיס של המניה הבוקר.

מנגד, האנליסטית ליאת גלזר מבית ההשקעות אקסלנס סבורה ש"שופרסל פרסמה דוח טוב בו ניכרת העלאת המחירים, עיתוי חג הפסח ותהליכי התייעלות שננקטו במהלך 2012. אנו מעריכים כי ברמה שנתית אנו נראה גידול בשורה העליונה אם כי בשיעור מתון יותר ביחס לרבעון הנוכחי. בשורה התחתונה, גלזר ממשיכה ב"תשואת שוק" ובמחיר יעד של 13 שקל, גבוה ב-2.36% ממחיר הבסיס של המנייה הבוקר.

במקביל, האנליסטית אילנית שרף מציינת כי "הדוח היה חזק בהשוואה לצפיות המוקדמות. אנו מעריכים כי החברה תצליחלהמשיך ולשפר את שולי הרווחיות באמצעות העלאת מחירים, לצד התייעלות ושיפור שולי הרווחיות התפעולי". שרף מותירה את המלצתה למניית הקמעונאות ב"החזק", ובמקביל מעלה מ-12 שקל ל-13.8 שקל, אפסייד של 8.6% על מחיר הבסיס של המנייה הבוקר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה