דוחות טובים לשופרסל: הרוויחה 55 מיליון ש' ב-Q1 בזכות חג הפסח

הכנסות המגזר הקמעונאי הסתכמו ב-2.3 מיליארד שקל, גידול של 6.4% ביחס לרבעון המקביל אשתקד
 |  (2)
סניף שופרסל
רשת הקמעונאות שופרסל +0.53% שופרסל 2,456 +0.53% שופרסל בסיס:2,443 פתיחה:2,443 גבוה:2,461 נמוך:2,443 תמורה:3,228,854 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסמה הבוקר (ג') תוצאות כספיות טובות לרבעון הראשון של 2013. שופרסל, של דיסקונט השקעות +5.44% דיסקונט השק 580 +5.44% דיסקונט השקעות בסיס:550.1 פתיחה:550.1 גבוה:580 נמוך:550.1 תמורה:538,973 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקבוצת IDB סגרה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 3 מיליארד שקל עלייה של 6.3% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-55 מיליון שקל, גידול של 45% ביחס לרבעון המקביל אשתקד בעיקר בזכות מכירות חג הפסח.

רשת שופרסל היא רשת הקמעונאות הגדולה בישראל שבבעלותה נמצאים 274 חנויות. ברבעון ראשון הציגה החברה מפעילות שוטפת שהסתכם ב-105 מיליון שקל, גידול של 48% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי היווה 3.5% ממחזור המכירות בהשוואה ל-2.5% ברבעון המקביל אשתקד. החברה מסבירה את השיפור ברווח התפעולי כתוצאה מהגידול בהכנסות ומהעמקת המבצעים ברבעון המקביל אשתקד. כלומר, ברבעון הנוכחי שופרסל לא יצאה במבצעים אגרסיביים כבעבר ובמקביל ייקרה מוצרים.

במישור ההוצאות, הוצאות מכירה, שיווק, הנהלה וכלליות ברבעון הראשון השנה הסתכמו ב- 648 מיליון שקל. שיעור ההוצאות מסך ההכנסות היה 21.7%, בהשוואה ל- 22.4% ברבעון המקביל אשתקד. החברה מסבירה את הגידול בהוצאות כפועל יוצא מהתייקרויות ופתיחת סניפים. בד בבד, הירידה בשיעור ההוצאות נבעה בעיקר מהגידול במחזור.

לאחר תוצאות הרבעון הרביעי שהציגו האטה מסוימת בפעילות הצרכנית, עולה מתוצאות הרבעון הראשון כי שופרסל חוזרת לעצמה בעיקר בשל עיתוי פרסום הדוחות, לאחר שהמכירות בחנויות זהות גדלו בשיעור של 4% בעיקר בשל חג הפסח. במקביל, המכירות למ"ר בחנויות החברה ברבעון הראשון היו 5,421 שקל, בהשוואה ל-5,117 שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 5.9%.

האנליסטית דורין פלס מבית ההשקעות IBI התייחסה לדוחות הכספיים: "שופרסל פותחת את 2013 ברגל ימין ומפרסמת דוח טוב במסגרתו מציגה צמיחה בהכנסות לצד שיפור ברווחיות. הצמיחה של 4% במכירות בחנויות זהות (SSS) מקורה בעיתוי החג ובמהלך העלאות המחירים שהחלו כבר בסוף שנת 2012, ולכן ספק אם שופרסל תצליח לשחזר נתון זה גם בדוחות הרבעון הבא"

גם האנליסטית ליאת גלזר מבית ההשקעות אקסלנס התייחסה לדוחות הכספיים: "תוצאות שופרסל הן טובות ביחס לצפי שלנו וביחס לקונצנזוס. הגידול של 4% במכירות לחנויות זהות ו-6% במכירות למ"ר נובעות מעיתוי חג הפסח, העלאת מחירים וסגירת סניפים מפסידים אשר התאפיינו במכירות נמוכות למ"ר. אנו צפויים להמשיך ולראות את השיפור בתוצאות שופרסל גם בהמשך השנה עם כי הוא איננו צפוי להיות דרמטי כפי שהוא כיום כאשר הרבעון הראשון אשתקד הושפע לשלילה באופן מהותי מהמחאה".

רה-ארגון בנדל"ן

עוד מעדכנת החברה כי ב-13 במארס 2013 התקשרה בהסכם ותוכנית פיצול עם שופרסל נדל"ן בע"מ. על פי הסכם זה, כנגד הקצאת מניות, החברה העבירה לשופרסל נדל"ן את מרבית נכסי הנדל"ן שבבעלותה ואת כל אחזקותיה הישירות ברוב חברות הבנות המחזיקות בנכסי נדל"ן.

נכסי הנדל"ן הישירים ונכסי הנדל"ן שבבעלות החברות המועברות כלל נכון לפירסום הדוחות 68 סניפים בשווי של כ-1.7 מיליארד שקל שהיו רשומים בספרים בעלות מופחתת של כ-1 מיליארד שקל, נכסי נדל"ן להשקעה בשווי של כ-383 מיליון שקל וכן 5 סניפים בהקמה בעלות של כ-46 מיליון שקל לפני ייחוס מיסים.

שופרסל מעדכנת כי הפיצול בוצע כפיצול פטור ממס הכנסה וממס שבח, והוא מותנה בקבלת הסדר מס מרשות המיסים שטרם התקבל נכון למועד הדוח. לפי שופרסל, מטרת הפיצול הינה מוקד ניהולי, פיתוח והשבחת נדל"ן כתחום עסקים נוסף בחברה, והצפת ערך לחברה ולבעלי מניותיה.

על-פי הסכם הפיצול, הועבר לשופרסל נדל"ן גם חלק מהחוב שיש לייחס לנכסים המועברים, ובאופן בו שופרסל נדל"ן תנפיק לשופרסל בגין אותו חלק מאג"ח (סדרה ב') של החברה שיש לייחס לה, וכן אג"ח בגין אותו חלק מאג"ח (סדרה ג') של החברה שיש לייחס לה, ובהתאם לאותם תנאי הפירעון של סדרות האג"ח האמורות (back-to-back).

פלס התייחסה למהלך פיצול הנדל"ן. לדבריה, "סביר כי המהלך יוביל להצפת ערך והזרמת מזומנים לחברה התמורה להקצאת חלק ממניות חברת הנדל"ן. במקרה כזה, הדיבידנדים שתחלק שופרסל יוכלו להיות בהיקף גבוה מהצפי".

רפי ביסקר , יו"ר שופרסל, בהגיב לדוחות הכספיים: "שופרסל מסכמת את הרבעון הראשון של 2013 וממשיכה להראות מגמת שיפור בתוצאותיה מזה מספר רבעונים ברצף. המגמה החיובית הינה פרי של חיזוק מעמדה התחרותי של שופרסל יחד עם מהלכי התייעלות עמוקים וחוצי ארגון. מתוך ראיה ארוכת הטווח אנו ממשיכים בפיתוח תשתיות אסטרטגיות, ביניהן שדרוג מערך שרשרת האספקה והקמת מרלו"ג חדש".

איציק אברכהן , מנכ"ל החברה, אמר היום: "שופרסל ממשיכה להציג מגמה של צמיחה ושיפור בפרמטרים התפעוליים, וזאת בסביבה תחרותית מאתגרת ביותר. הרבעון הראשון לשנת 2013 התאפיין בשיפור משמעותי הן במכירות והן ברווחיות של החברה, לאור התחזקות במכירות החברה בערוצי הדיסקאונט לצד שיפור ערוצי המכירות האחרים, כגון: הפורמטים העירוניים ושאר תחומי הפעילות של החברה"
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  התאוששות ונסיקה בקבוצת אידיבי
  אנליסט 07/05/2013 10:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שופרסל / שופרסל נדלן / בנין HSBC / עליה של 47% בקרדיט סוויס / השקעת אלשטיין / מחיקה של חלק מהחובות באידיבי / מחיקה בגנדן / זינוק באידיבי / התאוששות בסלקום / התייעלות בהוצאות הנהלה .....
  סגור
 • 1.
  וזו רק ההתחלה שופרסל נדלן היא האקזיט
  אזרח 07/05/2013 09:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אידיבי מתחילה להשתקם
  סגור