מכינה מזומנים: חברת אליהו צפויה לגייס מיליארד שקל באג"ח

שלמה אליהו מתכוון לגייס מיליארד שקל באגרות חוב על מנת להמיר את החוב של בנק לאומי לציבור
 |  (1)
שלמה אליהו
מידרוג העניקה דירוג Aa2 באופק יציב לאגרות החוב בסך של עד מיליארד שקלים שבכוונת אליהו חברה לביטוח בע"מ להנפיק. הדירוג ניתן בכפוף להצהרת החברה כי לאורך כל תקופת האג"ח החברה תישמור על יתרת נזילות בסכום שלא יפחת מ-150% מתשלום הקרן והריבית לשנה הקרובה.

ועל שום מה הדברים? נזכיר כי באוקטובר 2012 רכשה אליהו כ- 69% ממניות מגדל אחזקות ופיננסים בע"מ מגנרלי אשר מחזיקה במלוא המניות של מגדל חברה לביטוח. תמורת המכירה הייתה 3.55 מיליארד שקל (שווי חברה 5.13). חברת הביטוח אליהו, ביצעו את הרכישה ע"י הלוואה על סך של 2 מיליארד שקל מבנק לאומי כאשר עד לפני הרבעון הרביעי של 2012 שלמה אליהו לא יכל לבצע המהלך עקב החזקה של מעל 10% במניות הבנק. אולם לאחר שמכר אחזקיותיו בשווי של 200 מיליון שקל והעביר חלק מאחזקותיו לנאמנות, אין בעיה רגולטורית.

כעת חברת הביטוח מעוניינת להמיר חלק מהחוב לבנק לאומי לציבור. החברה פנתה לסוכנות הדירוג על מנת לקבל דירוג כאשר השנייה מצדה העניקה כאמור דירוג Aa2 לאג"ח החברה עד מילאירד שקל.

ממידרוג נמסר "הדירוג מתייחס למבנה ההנפקה ובהתבסס על נתונים שנמסרו למידרוג עד ל-28 באפריל 2013. למידרוג הזכות לדון שנית בדירוג ולשנות את הדירוג שניתן, בהתאם למבנה ההנפקה, ככל שתבוצע".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הטייקון הבא להסדר חוב! (ל"ת)
  מימון לעסקים קטנים 02/05/2013 19:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור