המיזוג הושלם: בתי ההשקעות הלמן אלדובי והדס ארזים הופכים לגוף אחד

בית ההשקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של 16 מיליארד שקל עבור כ-35 אלף לקוחות ויציע מגוון רחב של שירותים ומוצרים פיננסים בדגש על חסכון לטווח בינוני ולטווח ארוך
 |  (3)
רמי דרור, צילום: יח"צ
תהליך הקונסולידציה שעובר על שוק ההון הישראלי התקדם צעד נוסף, כאשר הממונה על שוק ההון וחיסכון, פרופ' עודד שריג אישר את המיזוג בין בתי ההשקעות הלמן אלדובי והדס ארזים, לגוף אחד שיקרא הלמן אלדובי. במקביל לאישור הממונה הושלם הקלואזינג בין הצדדים.

מיזוג זה מצטרף למיזוג הגדול בין בתי ההשקעות דש ומיטב, למכירת תעודות הסל של מיטב לפסגות ולארועים נוספים שמקטינים את מספר הגופים הפועלים בשוק הישראלי, וזאת כתוצאה מהצורך להתמודד עם הירידה ברווחיות בשוק.

בית ההשקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של 16 מיליארד שקל עבור כ-35 אלף לקוחות ויציע מגוון רחב של שירותים ומוצרים פיננסים בדגש על חסכון לטווח בינוני ולטווח ארוך. בית ההשקעות צפוי להעסיק כ-200 עובדים.

כיו"ר בית ההשקעות הממוזג יכהן אורי אלדובי וכמנכ"ל יכהן רמי דרור, מי שכיהן כמנכ"ל הדס ארזים. השליטה בבית ההשקעות צפויה להתחלק באופן שווה בין בעלי השליטה בהלמן-אלדובי ובין בעלי השליטה בהדס ארזים. כמנכ"ל הגמל יכהן יאיר אהרוני, מי שכיהן כמנכ"ל הגמל של הלמן-אלדובי, וכמנהל ההשקעות הראשי של בית ההשקעות יכהן אילן ארצי, מי שכיהן כמנהל ההשקעות של הדס ארזים.

אורי אלדובי, יו"ר הלמן-אלדובי: "הליך המיזוג הנמשך מזה מספר חודשים מתנהל בצורה עניינית וחיובית, כאשר כל אחד מבתי ההשקעות מביא עימו את היתרונות היחסיים שלו. בטוחני כי בדומה למיזוגים קודמים שהשלים בית ההשקעות, גם המיזוג הנוכחי יתרום ויביא ערך מוסף משמעותי לעמיתים".

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הממוזג: "הפיכת בית ההשקעות המשותף לאחד השחקנים המרכזיים בתחום החיסכון הפנסיוני תוך שילוב החוזקות של כל אחד מהצדדים יאפשר לנו להעניק ללקוחות ערך מוסף משמעותי שיבוא לידי ביטוי בשלושה פרמטרים עליהם יינתן דגש: מגוון מוצרים איכותיים, רמת שירות הלקוחות ויצירת מובילות בתשואות לאורך זמן".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ועוד בית השקעות אחד נעלם מהפה.
  אפי 02/05/2013 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודות לרגוליצה החונקת של המדינה האוכלת את יושביה!
  סגור
 • 2.
  בסוף נשאר עם גוף השקעות בודד ואפס מחזור!
  די לעודף הרגולציה! 02/05/2013 09:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  די! מרוב רגולציה לא רואים את היער. עוד ועוד גופים נסגרים ומתמזגים. זרים לא מעזים לפעול פה. די! זה לא סביר!
  סגור
 • 1.
  בהצלחה
  דניאל 02/05/2013 09:21
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בהכרות עמוקה עם מח' ההשקעות והמחקר וכן את מטות השיווק ושרות הלקוחות של הדס ארזים ואת ההון האנושי בקשת הרחבה של זרועות הארגון, אני בטוח שדברים שטבועים בדי אן איי של החברה יושרשו גם בגוף הממוזג ונמשיך לקבל שרות ותשואות עדיפות גם בהמשך.
  סגור