שיא: פסגות מנהל 170 מיליארד ש'; הושלמה רכישת תעודות הסל של מיטב

הרכישה של תעודות הסל של מיטב תמורת 153 מיליון שקל הפכה את פסגות לחברת תעודות הסל השלישית בגודלה בשוק אותו מובילה חברת תעודות הסל של אקסלנס, קסם
 |  (1)
חגי בדש, צילום: יח"צ
הבוקר (ד') הושלמה עסקת רכישת מיטב תעודות סל על ידי בית ההשקעות פסגות. בעקבות העסקה שובר פסגות את השיא שלו עצמו ומנהל את היקף הגדול ביותר של כספי הציבור בישראל - 170 מיליארד שקל. בכך מגדיל בית ההשקעות את הפער בינו לבית בית ההשקעות הממוזג מיטב-דש.

מדובר בעלייה של 12 מיליארד שקל מאז דצמבר 2012 שהם עלייה של כ-12%. וכן מדובר בזינוק של 23% בהיקף הנכסים המנוהלים על ידי פסגות מאז נובמבר 2010, אז הסתכמו הנכסים המנוהלים של פסגות ב-138 מיליארד שקל. 15% מהעלייה שנרשמה בתקופה זו מיוחסים לצמיחה אורגנית.

חברת תעודות הסל של בית ההשקעות מיטב נרכשה לאחרונה על ידי פסגות תמורת כ–153 מיליון שקל. הרכישה הפכה את פסגות לחברת תעודות הסל השלישית בגודלה בשוק אותו מובילה חברת תעודות הסל של אקסלנס, קסם. נתח השוק שתפסו תעודות הסל של פסגות בעקבות הרכישה מסתכם בכ-28.6% מהשוק הישראלי והיקף הנכסים המנוהל בהן עומד על כ-23 מיליארד שקל.

חגי בדש, מנכ"ל פסגות אמר כי "היקף הנכסים המנוהל בפסגות עלה לאורך השנים באופן עקבי בעקבות צמיחה אורגנית בתחומי הפעילות שונים, וכן בשל רכישות בתחום חיסכון ארוך הטווח. עם השלמת הרכישה האסטרטגית של מיטב תעודות סל, פסגות נשען על 4 רגליים יציבות ומהווה גוף מוביל בכל מגזרי פעילותו: גמל, השתלמות ופנסיה, קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות ומעתה גם תעודות סל.

"הרכישה מחזקת את מעמדנו בתחום תעודות הסל ומאפשרת לנו להמשיך ולהציע מגוון פתרונות רחב ואיכותי עבור לקוחותינו הפרטיים והמוסדיים, סוכנים ויועצי ההשקעות בבנקים".

בדש הוסיף כי "עם השלמת הרכישה מנהל פסגות כספי ציבור בהיקף של 170 מיליארד שקל עבור לקוחותיו, מה שמעצים את חשיבות ניהול ההשקעות המקצועי והאחראי, לצד שמירה ומקסום זכויות הלקוחות".

כיום בית השקעות פסגות מנהל 170 מיליארד שקל עבור 1.3 מיליון לקוחותיו 60 מיליארד שקל בקופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה, 57 מיליארד בניהול תיקי השקעות, 30 מיליארד שקל בקרנות נאמנות ו- 23 מיליארד שקל בתעודות סל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חגי בדש מנהל גרוע (ל"ת)
  זהבית 01/05/2013 16:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור