מנורה: "אין לאפשר לתוכנית ההבראה של דנקנר לפגוע בזכויותינו"

מנורה הגישה היום לביהמ"ש המחוזי בת"א את תגובתה לבקשת ההבראה של אי.די.בי פיתוח
 |  (3)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
חברת מנורה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב,, את תגובתה לבקשת ההבראה שהוגשה על ידי הנאמנים של מחזיקי האג"ח של חברת {אידיבי פיתוח}. מנורה מבהירה בתגובתה כי בכל מקרה שמלוא החוב כלפיה לא יפרע, היא תעמוד על זכותה להעמיד את ההלוואה לפירעון מיידי ובמקרה של אי תשלום, לממש את הבטוחות העומדות לרשותה על מניות החברות המוחזקות על ידי אי די בי פיתוח, לשם פירעון מלא של יתרת החוב כלפיה.

כמו כן מצוינת בתגובה זכותה של מנורה לממש את השעבודים באמצעות מכירת המניות המשועבדות, לנוכח החשש מירידת שווי המניות המשועבדות. הדיון בהליך עומד להתקיים בבית המשפט המחוזי ביום א' הקרוב בפני השופט אורנשטיין. התגובה הוגשה על ידי עו"ד אלי שימלביץ' ורונן בוך ממשרד עורכי הדין שטיינמץ הרינג גורמן ושות'

על פי תוכנית ההבראה המוצעת, פירעון החוב למנורה אמור להתבצע עד לסוף חודש יוני 2013. עמדת מנורה היא כי עומדת לה הזכות לפירעון מיידי של מלוא יתרת החוב כלפיה, אולם היא תהיה נכונה להמתין לפירעון עד לסוף חודש יוני, בכפוף לשמירה מלאה על זכויותיה. בין היתר מציינת מנורה כי תוכנית ההבראה נוקבת בסכום שגוי של יתרת החוב כלפיה, בסך של 150 מיליון שקל בלבד (בעוד שהסכום הנכון עומד, על כ- 200 מיליון שקל).

בתגובתה מציינת מנורה כי במחצית הראשונה של שנת 2012 היא העניקה הלוואה מובטחת לאי די בי פיתוח, אשר יתרתה עומדת כעת על סך של כ- 200 מיליון שקל. ההלוואה מובטחת בשעבוד על מניות של חברות כור תעשיות, כלל ודסק"ש, שבבעלות אי די בי פיתוח. מנורה הינה הנושה המובטח היחיד של אי די בי פיתוח והמדובר בכספי עמיתים בקרן פנסיה וקופת גמל, שהינם חוסכים מן הציבור.

על פי תוכנית ההבראה המוצעת על ידי מחזיקי האג"ח, אי די בי פיתוח אמורה לממן את פרק הזמן הקרוב של תוכנית ההבראה, באמצעות מכירת אחזקותיה בכור תעשיות, בשווי של למעלה מ- 300 מיליוני שקלים. מנורה מבהירה בתגובתה, כי אין לבצע את מכירת מניות כור תעשיות ללא פירעון החוב למנורה או הבטחה אחרת של זכויותיה של מנורה כנושה מובטח על פי הסכם ההלוואה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נו,אים בנק או חברת השקעות לא מבינים בהשקעות ובכלכלה
  בא 25/04/2013 14:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז מה נישאר .
  סגור
 • 2.
  יש כסף ואתם סתם זורקים עכשיו כסף של הציבור שלכם לעו"ד (ל"ת)
  סובלנטית 25/04/2013 14:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מסובך משהו.......
  ניסו 25/04/2013 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לא ככה ?
  סגור