פישמן מנסה לשמור על 15 נכסים בצרפת: ינסה להגיע להסכם בחצי שנה

לחברות בנות של כלכלית ירושלים חוב של 1.14 מיליארד שקל על נכסים בשטח של כ-275 אלף מ"ר
 | 
אליעזר פישמן, צילום: Bizportal
חברת כלכלית ירושלים -0.3% כלכלית ירוש 1,309 -0.3% כלכלית ירושלים בסיס:1,313 פתיחה:1,315 גבוה:1,320 נמוך:1,301 תמורה:10,288,069 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מקבוצת פישמן, הודיעה היום, כי לבקשת חברות בנות (בעקיפין) של החברה, המחזיקות ב-15 נכסים בצרפת, העניק בית המשפט המוסמך בצרפת צו Safeguard. הצו ניתן ל- 6 חודשים ומטרתו לאפשר לחברות הבנות להגיע להסדר בנוגע לפירעון הלוואה המובטחת בנכסיהן ללא חשש להעמדת ההלוואות לפירעון מיידי על ידי המלווה, זאת עוד בטרם הפרו החברות הבנות את תנאי ההלוואה.

החברות הבנות יזמו את הליך ה-Safeguard במטרה לאפשר ארגון מחדש של חובותיהן למלווה, באופן שיאפשר למחזר את ההלוואה בהמשך. החברות יידרשו בתום תקופת הצו להגיש ולקבל את אישורו של ביהמ"ש המוסמך בצרפת לארגון מחדש של חובותיהן. במקרה של מכירת הנכסים או גריעתם, צפויה כלכלית ירושלים לרשום רווח חשבונאי בגובה יתרת ההשקעה בנכסים נטו בהיקף של כ-62 מיליון שקל.

מדובר בנכסים בצרפת, המוחזקים על ידי החברות הבנות, בשטח של כ-275 אלף מ"ר. יתרת ההשקעה בנכסים נטו (שווי הנכסים בניכוי התחייבות ההלוואה והתחייבויות אחרות) הינה גרעונית ומסתכמת בכ-62 מיליון שקל. שווים של הנכסים הינו כ-1.4 מיליארד שקל, ויתרת ההלוואה בגינם, מסוג Non-Recourse, עומדת על סך של כ- 1.14 מיליארד שקל ומיועדת לפירעון סופי בחודש יולי 2013.

דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים אמר היום: "מדובר בפורטפוליו של נכסים שנרכש בשנת 2006 והניב שכיסה את עלות ההשקעה בתוספת רווחים. המהלך הנ"ל יאפשר לקבוצה לנהל מו"מ עם המלווה על מנת להגיע לתוצאה האופטימלית מבחינתה. מטרתנו לפעול להפחתת החוב בצורה משמעותית ולפריסתו לתקופה ארוכה."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה