צבי זיו: "לא היה ידוע לי על החברה המשותפת לאלרם וקרן אר פי"

מוקדם יותר היום, התקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב המשך הדיון במשפטו של יו"ר בנק הפועלים לשעבר, דני דנקנר, המאושם בין השאר בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות
 | 
דני דנקנר, צילום: בוצ'צ'ו
מוקדם יותר היום (ד'), התקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב המשך הדיון במשפטו של יו"ר בנק הפועלים לשעבר, דני דנקנר, המאושם בין השאר בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ופגיעה בניהול תקין של עסקי תאגיד בנקאי.

על פי החשד, כיו"ר הבנק לא דיווח על הקשרים העסקיים של חברת אלרן, שהייתה בבעלות משפחתו, עם קרן RP בראשות רפי ברבר, בעת שניהל משא-ומתן בשם הבנק עם ברבר על תשלום לקרן RP על חלקה בעסקת רכישת בנק פוזיטיף הטורקי, תשלום שהסתכם ב-25 מיליון דולר.

"היה ידוע שמתקיימות פגישות שניהל הנאשם במשרדי בנק הפועלים שקשורות לעסקיו הפרטיים", אמר היום בעדותו מנכ"ל הבנק לשעבר, צבי זיו והמשיך: "זה לא היה סוד, ראיתי אנשים ממתינים מחוץ למשרדו, אם זה בני משפחה או המנכ"ל של תעשיות מלח".

זיו התייחס לקשרים של דנקנר עם רפי ברבר : "בתקופה בה התנהל המו"מ בין היתר בן הנאשם לרפי ברבר ברבר על הפיצוי לגבי הקשרים העסקיים שקיימים ביניהם, וחב' אלרם, לא היה ידוע לי דבר על כך. בנוסף, לא היה ידוע לי על החברה המשותפת לאלרם וקרן אר פי או על השותפות של קרן אר פי ואלרם בחב' די.טי.איץ".

האשמה נוספת העומדת בפני דנקנר היא על כך שקיבל הלוואה של 5 מיליון אירו מהבנק ההולנדי DHB, שהיה בבעלות איש העסקים הטורקי הליט צ'ינגלולו, שהיה גם בעליו של בנק פוזיטיף, וזאת על סמך הצהרה כוזבת על הון אישי בסך 50 מיליון .

"לא ידעתי על ההלוואה שקיבל הנאשם מבנק גי.איץ בי מהולנד אלא באפריל 2009 חודשיים לאחר שעזבתי", התייחס זיו להלוואה המדוברת, "אורית היתה המבקרת הפנימית של הבנק ודני קולר שהיה מנהל הסיכונים שהם חברי הנהלה, הגיעו למשרדי ואמרו שבעקבות בדיקה שבנק ישראל ביקש מהם לעשות, הנאשם קיבל 1 מליון ארו כהלוואה מהבנק של צ'ינגלולו והכסף הועבר לחשבונו בבנק הפועלים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה