חבס פוסל את הצעת אספן: "הצעה אופורטוניסטית עם תספורת של 60%"

(עדכון) מוקדם יותר אספן גרופ הציעה לחבס הלוואה של 5 מיליון אירו בתמורה למיזוג במסגרתו תקבל אספן את כל מניות חבס
 |  (5)
הרצל חבס
מספר שעות לאחר שחברת אספן גרופ הציעה להשתלט על חברת חבס בעבור הלוואה של 5 מילון אירו, פוסל חבס על הסף את ההצעה ומוסר: "מדובר בהצעה אופורטוניסטית שאינה יותר מירייה באפילה, דבר החושף את תכליתה האמיתי, כותרות חינם בעיתונים".

ומוסיף, "בשורה התחתונה אספן מציעה תספורת של 60% למחזיקי האג"ח, תוך שאיפה להשתלטות על החברה בנזיד עדשים וכליאת ציבור מחזיקי האג"ח לתקופה של 6 חודשים במסגרת ה-NO-SHOP0".

"בעל השליטה, הרצל חבס, והנהלת החברה פועלים באופן אינטנסיבי למציאת פתרונות מתאימים והולמים למצב העניינים לטובת כלל בעלי העניין ומקיימים דיאלוג פתוח ואמיתי עם המחזיקים".

מוקדם יותר היום חברת אספן גרופ +2.07% אספן גרופ 729.7 +2.07% אספן גרופ בסיס:714.9 פתיחה:715 גבוה:738 נמוך:715 תמורה:197,646 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסמה הודעה שמשמעותה היא כי היא מנסה להשתלט על חברת {חבס} השקעות, לאחר שבעל השליטה בה נקלע למשבר נזילות. החברה הודיעה היום לבורסה כי מסרה לבא כוחו של הנאמן למחזיקי אגרות החוב מסדרה 4 של חבס, עו"ד גיא גיסין, הצעה ראשונית להסדר אפשרי בחבס, אשר בכוונתה לקדם, בתיאום עם מחזיקי האג"ח של חבס.

אספן גרופ מדגישה כי במידה וההצעה תקודם ותגובש לכדי התקשרות מחייבת, תפעל החברה לרכישת מלוא מניותיה של חבס באופן שלמחזיקי אגרות החוב של חבס יוקצו ניירות ערך של החברה, כפי שיסוכם, אם יסוכם,
עימם והכל בכפוף לקבלת כל האישורים הנדרשים על פי דין ולהתקיימות תנאים נוספים כמפורט בהצעה.

עו"ד של אספן גרופ, ארז רוזנבוך מסר לעו"ד גיסין כי החברה מביעה עניין במיזוג בינה לבין חבס, תחת ההנחהשמיזוג כאמור יהיה כרוך בהחלפת אג"ח של החברה על בסיס שוי השוק שלהן שעומד על כ-187 מיליון שקל, באג"ח חדשות או במניות של החברה ובהקצאת מלוא הון המניות של חבס לאספן גרופ.

העניין שמביעה אספן גרופ במיזוג הינו על מנת למנוע חשש שמא הנכס המהותי ביותר של החברה, החזקתה במניות קרן הריט ההולנדית NSI יאבד בשל העדר מזומנים בקופת החברה. אספן מציעה להעמיד לחבס מסגרת אשראי והלוואה בסך כולל של 5 מיליון אירו ל-6 חודשים נושאת ריבית שנתית של 12%.

לפי ההצעה של אספן גרופ, כל תזרים מזומנים שהוא שיכנס לקופת החברה ישמש בראש ובראשונה לטובת פרעון מלוא ההלוואה לאספן גרופ. כל זמן שההלוואה לא נפרעה בפועל תהיה לאספן זכות וטו לקבלת כל החלטה מהותית בחברה, והיאתהיה רשאית להשתתף בכל ישיבות ההנהלה והדירקטוריון של חבס. מסגרת האשראי שתקצה אספן גרופ לחבס תנוצל אך ורק לשם שמירה על יחסי ההון מול הבנקים שמימנו את רכישת מניות NSI.

מאספן גרופ נמסר היום לאחר פירסום ההצעה במערכות הבורסה כי "לאספן גרופ פעילות נדל"ן מניב ונסיון עסקי בשוק ההולנדי, והיא סבורה, כי בתנאים מסויימים יכולה העיסקה המוצעת להניב תוצאה, שתיטיב הן עם בעלי מניותיה והן עם בעלי איגרות החוב של חבס, בהתחשב בחלופות האחרות העומדות בפניהם כיום".

נזכיר כי רק לפני יומיים אמר הרצל חבס באסיפת מחזיקי האג"ח "נפלה עלינו פצצת אטום, אני דיברתי בצורה מאוד ברורה שאין לי את היכולת לממן, לא חשבנו שנהיה במפולת כזאת". חבס פנה למחזיקי האג"ח לצורך גיבוש הסדר חוב בחברה וניסה להרגיע: "נעשה הכל כדי להחזיר לכם את כל הכסף".

אספן גרופ עוסקת ברכישה, השכרה וניהול נדל"ן מניב במערב אירופה ובישראל, וכן בהקמה ורכישה של חוות סולאריות. החברה נשלטת על ידי איש העסקים רוני צארום (50.27%) שמחזיק בהולנד צוות ניהולי, כך שנראה כי הפעילות של קרן הריט NSI מתאימה וסינרגטית לפעילות של אספן גרופ. השווי הכולל של נכסי הנדל"ן של אספן גרופ בגרמניה, הולנד, שוויץ וישראל נאמדת בכ-1.5 מיליארד שקל.

המניה נסחרת בבורסה של ת"א לפי שווי של כ-205 מיליון שקל לאחר שעלתה מתחילת השנה בכ-5%. בחודש דצמבר 2012 השלימה החברה בהצלחה הנפקה ציבורית של איגרות חוב בהיקף של כ-103 מיליון שקל. כך שכיום יש בידי החברה מזומנים ואמצעים נזילים בסך של כ-180 מיליון שקל לדוחות אספן גרופ
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אגח 4 עם שיעבוד לפחות
  אנונימי 20/03/2013 18:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אגח 12 = הימור נטו
  סגור
 • 4.
  הוא עוד מדבר?
  אלי 20/03/2013 16:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקחת לו את החברה .
  סגור
 • 3.
  לך בכוחך זה והושעת את ישראל
  פרעה 20/03/2013 10:25
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מצווה לקחת לחבס ועופר את החברה אבל במקביל להעמיד לדין את חבס וכל מי שמעורב בדיווח לבורסה מה-7.3.13 ולהגיש נגדם תביעה ייצוגית.בכך לצמצם נזקי "ספרות" עתידיים. חבל רק שהמוסדיים,הבורסה ורשות ני"ע ממלאים פיהם מים ואינם מצדיקים את משכורותיהם המנופחות.
  סגור
 • 2.
  הם רוצים להשתלט על NSI ולזרוק את האג"ח לכלבים
  עובדים עליכם 20/03/2013 10:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זה הכל רעש וצילצולים בשביל שהם יוכלו להזרים כסף לחברת בת. יום אחרי הם לא יספרו את בעלי האג"ח ממטר...
  סגור
 • 1.
  אגח סדרה12 תתפוצץ למעלה (ל"ת)
  BHRU 20/03/2013 10:19
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור