ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

רווחי הבינלאומי זינקו 20% ל-577 מ' ש'; התשואה להון עלתה ל-9.5%

הבנק הגדיל את התשואה להון ב-1% ל-9.5% והציג את יחס ההון ליבה הגבוה ביותר במערכת הבנקאית בישראל. ברבר-צדיק: "קבוצת הבינלאומי ממשיכה להציג איתנות פיננסית מהגבוהות במערכת"
 | 
איתנות פיננסית
Share
קבוצת הבינלאומי שבשליטת צדיק בינו ובניהולה של סמדר ברבר-צדיק דיווח הבוקר על תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון האחרון של 2012 והשנה כולה, שבסה"כ היתה שנה טובה לקבוצה שמחזיקה פרט לשליטה בבנק הבינלאומי גם בבנק פועלי אגו"י, ביובנק, בבנק אוצר החייל ועוד. עלות שכרה של סמדר ברבר צדיק הסתכמה בשנה החולפת ב-4.2 מיליוןן שקל.


בשנה החולפת התשואה להון של ה בינלאומי (+0.73%) בינלאומי 6,900 +0.73% 17:24 16/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי בינלאומי בסיס:6,850 פתיחה:6,888 גבוה:7,010 נמוך:6,863 תמורה:14,077,035 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות גדלה ב-1% ל-9.5% והבנק הציג את יחס ההון ליבה הגבוה ביותר במערכת הבנקאית בישראל, זאת. למרות שהרבעון הרביעי של השנה היה חלש יותר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

מהדוחות עולה כי רווחי הבנק הבינלאומי זינקו בשנת 2012 כולה ב-20.2% ל-577 מיליון שקל, זאת על אף שברבעון הרביעי של השנה נרשמה ירידה של 25.8% ביחס לרבעון המקביל והרווח הסתכם ב-132 מיליון שקל. הירידה ברווח ברבעון הרביעי מוסברת בעיקר בקיטון בהוצאות המס ברבעון הרביעי אשתקד, כפועל יוצא מהחקיקה לתיקון נטל המס (זה הזמן להזכיר את טרכטנברג).

התשואה להון של הבנק עלתה ל-9.5% בהשוואה לתשואה של 8.5% בשנת 2011, כשברבעון הרביעי הסתכם שיעור התשואה להון של הבנק ב-8.5% על רקע הירידה ברווחיות. יחס ההון ליבה של הבנק עלה ל-9.65%, הגבוה ביותר עד כה במערכת הבנקאית.

עוד עולה מן הדוחות כי בשנת 2012 חל גידול של 3.4% בהכנסות מריבית שהסתכמו ב-73 מיליון שקל. גידול נרשם גם בהכנסות מימון שאינן מריבית ואלו הסתכמו ב-244 מיליון שקל. לעומת זאת הבנק דיווח על ירידה של 5.9% או של 85 מיליון דולר בהכנסות מעמלות שהסתכמו ב-1.362 מיליארד שקל והבנק מסביר קיטון זה בקיטון במחזורי הבורסה. במהלך השנה ניכרת בלימה בירידה בסעיפי הכנסות אלה וברבעון הרביעי הם הסתכמו ב-347 מיליון שקל. בנוסף הציג הבנק הבינלאומי גידול בהוצאות בגין הפסדי אשראי בסך של 41 מיליון שקל, גידול שמהווה כ-0.2% מסך האשראי שנותן הבנק לציבור. בבנק מציינים כי ההוצאות הללו כוללות גם הפרשות הנוגעות לסגירת שלוחת הבנק בלונדון, כך שסך ההוצאות בגין הפסדי אשראי עמד ב-2012 על 134 מיליון שקל. סך סיכון האשראי הבעייתי בבנק ירד בשנת 2012 ב-6% והסתכם ב-2.732 מיליארד שקל.

סמדר ברבר-צדיק מנכ"ל הבינלאומי אמרה כי: "למרות ההאטה שאפיינה את המשקים בארץ ובעולם בשנת 2012, ממשיכה קבוצת הבינלאומי להציג איתנות פיננסית מהגבוהות במערכת , דבר הניכר בין היתר ביחס הון הליבה הגבוה מבין חמשת הבנקים הגדולים, ביחסי נזילות גבוהים ובתיק נכסים איכותי ומפוזר. כמו כן ממשיכה הקבוצה בתוואי של צמיחה שניכרת בגידול נאה בהכנסות המימון ובהיקפי האשראי והפיקדונות. במקביל נמשכת מגמת השמירה על ריסון תקציבי שתוצאותיו ירידה בהוצאות התפעוליות".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.