עדיין שוריים: גולדמן זאקס הקפיץ אתמול מחיר יעד ל-S&P500 - מה האפסייד?

ריצה לבנקים? משבר בקפריסין? דיוויד קוסטין מגולדמן זאקס שיגר אתמול מכתב ללקוחות - תשואות האג"ח יטפסו ל-2.5%, קנו מניות
 |  (1)
גולדמן סאקס
בזמן שבעולם מדברים על המשבר בפקריסין והחשש מאפקט הדומינו, דיוויד קוסטין שהינו אסטרטג המניות הראשי של גולדמן זאקס הוציאו אתמול (יום ב') מכתב ללקוחותיו - בו הוא מעלה את מחיר היעד למדד ה-S&P500 מ-1,575 נקודות לרמה של 1,625 נקודות, כלומר נכון למחיר הסגירה אמש מדובר באפסייד של 4.7%, וזאת לאחר שהמדד כבר ביצע מהלך של 8.8% מתחילת השנה.

במכתב מציין קוסטין כי נתוני המאקרו האחרונים ובינהם נתוני תהעסוקה והמכירות הקמעונאיות היו חזקים, ובאותו הזמן הממשל מתפקד ואפקט הקיצוץ בהוצאות הממשלה הולך ונחלש. הצפי של גלודמן זאקס הוא לצמיחה של 2% בכלכלה האמריקנית ב-2013 וצמיחה של 2.9% ב-2014. צריך להזכיר כי בשבוע האחרון עדכנו בג'י.פי מורגן את תחזית הצמיחה שלהם עבור כלכלת ארה"ב השנה ל-2.3%, בעיקר בשל נתוני מכירות חזקים בקרב הרשתות הקמעונאיות.

מבחינת המניות המועדפות, בגולדמן ממליצים להתרכז יותר במניות בעלות מאפיינים מחזוריים ופחות במניות דפנסיביות. מניות הפיננסים, התעשיה והסחורות צפויות לרשום , להערכת גולדמן זאקס. "התפיסה החיובית שלנו לגבי סקטור הפיננסים נובעת מהערכה כי קצב הצמיחה הכלכלי יואץ, התשואה של האג"חים תעלה והחברות יגדילו את חלוקת הדיבידנדים וביצוע buybacks".

מבחינת פיזור התיק, בגולדמן ממליצים להתרחק משוק האג"ח ולהעביר כסף למניות. להערכת הבנק, התשואות ל-10 שנים בארה"ב יגיעו ל-2.5% עד סוף השנה, ונזכיר כי אתמול סגרו האג"חים הללו בתשואה של כ-2%.

ה-S&P500 ב-12 החודשים האחרונים
ה-S&P500 ב-12 החודשים האחרונים
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הצחקתם אותי (ל"ת)
  המחשב 19/03/2013 16:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור