דור אלון מסכמת שנה: המכירות גדלו ב-10% לרמה של 9 מיליארד שקל

מהלכי התייעלות עזרו לחברה לדווח על שיפור משמעותי ברווח התפעולי ברבעון הרביעי, שבניטרול הפסדי מלאי גדל פי שניים ל-21.2 מ' ש'
 | 
ישראל יניב, צילום: איציק בירן
חברת דור אלון, שבשליטת איש העסקים דודי ויסמן אשר מפעילה 202 תחנות דלק ו-209 חנויות נוחות, מדווחת היום על התוצאות הכספיות של הרבעון הרביעי ומסכמת את שנת 2012.

המכירות (ברוטו) של החברה גדלו ברבעון הרביעי ב-7.5% והסתכמו ב-2.164 מיליארד שקל, כאשר בשנת 2012 כולה הסתכמו מכירות החברה ב-8.932 מיליארד שקל, גידול של 9.6%.

החברה דיווחה על שיפור משמעותי ברווח התפעולי ברבעון הרביעי, שבניטרול הפסדי מלאי גדל פי שניים ביחס לרווח התפעולי ברבעון האחרון של 2011 והסתכם ב-21.2 מיליון שקל.

הרווח הנקי הסתכם ברבעון האחרון בסך של כ- 4.5 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ- 1.8 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה הקודמת, גידול של כ- 6.3 מיליון שקל. הגידול ברווח הנקי בנטרול השפעות שינוי מחירי הדלקים על ערך המלאי בין התקופות, הסתכם ב-16.3 מיליון שקל.

בסיכום שנת 2012 הרווח הנקי נפל בכ-46% והסתכם ב-32.6 מיליון שקל. הרווח הנקי בנטרול השפעות שינוי מחירי הדלקים על ערך המלאי בין התקופות ובנטרול הכנסות חד פעמיות משערוך מכשיר פיננסי נגזר בשנת 2011, גדל בכ-14 מיליון שקל.

התזרים מפעילות שוטפת גדל ב-76% ועמד על 206 מיליון שקל זאת כתוצאה מהקטנת ימי האשראי ללקוחות.

בין הארועים המשמעותיים שהחברה מציינת בדוחתיה נציין כי ברבעון הרביעי חתמה החברה על הסכם עם תמר לאספקת גז טבעי לתחנת הכוח בסוגת. בנוסף, החברה קיבלה אישור להקמת פרוייקט תעסוקה נדל"ני בהיקף של כ-52 אלף מ"ר, באזור התעשייה הדרומי של הרצליה. כמו כן החברה זכתה במכרז לתדלוק מטוסים בנתב"ג ל-5 שנים נוספות.

לדברי ישראל יניב, מנכ"ל דור אלון: "חברת דור אלון התאימה את פעילותה לשינויים הרגולטוריים שנוצרו בענף הדלק בשנה האחרונה. למרות הירידה במרווחי השיווק, שפגעה ברווחיות החברה, הצליחה דור אלון להתמודד עם שינויים אלו על ידי צמצום בהוצאות והתייעלות תפעולית ולהציג שיפור ניכר ברווחיות הריאלית של החברה.

"במהלך השנה פתחה החברה 7 תחנות דלק נוספות ו-11 חנויות נוחות וסופרים נוספים, כך שרשת החברה מונה כ-202 תחנות דלק ו 209 חנויות נוחות. סך המכירות בחנויות הנוחות במתחמי התדלוק והחנויות העצמאיות המופעלות ברשת החברה ובחברות משותפות בשנת 2012, חצה את 800 מיליון שקל.

"ברבעון הרביעי המשיכה החברה בפתיחת תחנות תדלוק וחנויות נוחות והציגה שיעורי צמיחה, הן ברמת ההכנסות והן בשורת הרווח התפעולי. אם מנטרלים את הפסדי המלאי ברבעון הרביעי גדל הרווח התפעולי בשיעור מרשים של פי 2 לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כמו כן, נקטנו במהלך להקטנת ימי האשראי ללקוחות שיוביל לשיפור נוסף בתזרים המזומנים של החברה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה