הצעד הראשון של לפיד כשר אוצר: מקפיא את הדיון בתקציב הדו שנתי

לפיד לדחות את הדיון בתקציב שהיה אמור להתקיים מחר בכנסת - על מנת שיוכל לבחון מחדש את הנהגתו של תקציב דו שנתי
 |  (3)
יאיר לפיד
התקציב הדו שנתי נראה כעובדה מוגמרת ביחס לתקציב הקרוב, ובכל זאת החליט ח"כ יאיר לפיד, שצפוי להתמנות רק מחר לתפקיד שר האוצר באופן רשמי, לדחות את הדיון בתקציב שהיה אמור להתקיים מחר בכנסת - על מנת שיוכל לבחון מחדש את הנהגתו של תקציב דו שנתי.

מחר הייתה אמורה להתכנס הכנסת על מנת לאשר במליאה הצעת חוק שתדחה את מועד הגשת תקציב המדינה - בתוך 120 יום ולא תוך 45 יום, כפי שאומר החוק כעת.

התקציב הדו שנתי היה אחד מהמהלכים הבולטים אותם הנהיג שר האוצר היוצא, ד"ר יובל שטייניץ ועצם כך שההחלטה הראשונה של השר הנכנס היא להקפיא את הדיון בעניין זה, מעידה על הדרך החדשה שמגבש השר הנכנס שאמר כי הוא שוקל חלופות לתקציב הדו שנתי.

התקציב הדו שנתי הונהג בשנת 2009, ונחשב לדעת שר האוצר היוצא להצלחה כבירה שנבחנת על ידי מדינות אחרות בעולם, אך רבים חושבים כי מדובר בטעות גדולה שהובילה לחריגות קשות מיעדי התקציב ולחוסר התאמה בין מה שנקבע בתקציב לבין ההתרחשויות הכלכליות בתקופה כל כך סוערת.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שטות גמורה
  אליאור 18/03/2013 16:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל מי שיודע כלכלה יודע שהתקציב הדו-שנתי הוא דבר חשוב שיתרונותיו עולים בהרבה על חסרונותיו. כל מי שתקף את המהלך - עשה זאת מטעמים פוליטיים ופופוליסטיים. אין ספק שמדובר במבחן גדול ללפיד - אם הוא ישאיר את התקציב כמו שהוא - הוא בהחלט יתחיל טוב, בצורה רצינית, אחראית ועניינית.
  סגור
 • 2.
  לפיד יוריד את מס ההכנסה של משתכרי עד 15 אלף בחודש
  חי במינוס 18/03/2013 15:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התעוררתי והנה חלום. ההפך.
  סגור
 • 1.
  צודק. כל מה שעושה נתניהו זה מטעמים פופוליסטיים (ל"ת)
  נימיני 18/03/2013 14:43
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור