הרצל חבס באסיפת מחזיקי האג"ח: "לא חשבנו שנהיה במפולת כזאת"

בעל השליטה בחברת הנדל"ן פנה למחזיקי האג"ח לצורך גיבוש הסדר חוב בחברה וניסה להרגיע: "נעשה הכל כדי להחזיר לכם את כל הכסף"
 |  (5)
הרצל חבס
חברת הנדל"ן {חבס} כינסה היום (ב') אסיפת מחזיקי לשם הצגת המצב הכלכלי הסבוך לאשורו, זאת במטרה להגיע למתווה מוסכם להסדר חוב כולל בחברה. בעל השליטה, הרצל חבס, שהגיע לאסיפת מחזיקי האג"ח ביקש מהאחרונים פריסה מחדש של חלק מתשלומי האג"ח תוך מתן פיצוי הולם: "נעשה הכל כדי להחזיר לכם את כל הכסף, אנו לא בוחלים בכלום. נפלה עלינו פצצת אטום, אני דיברתי בצורה מאוד ברורה שאין לי את היכולת לממן".

במסגרת האסיפה הציג חבס את פעילותה של קרן הריט ההולנדית NSI והסביר מדוע קיים פער של 70 מיליון אירו בין שווי החברה בספרים לבין שווי השוק, זאת לנוכח שיעור מינוף ברמה של 58% שנחשבת לגבוהה בענף הנדל"ן המניב. לדברי חבס, NSI מקדמת מהלכים להורדת שיעור המינוף, ולדבריו "כשהמינוף יירד מ-55% החברה תחזור לחלק בהיקף של 50-100% מהרווח".

חבס הוסיף כי הוא עצמו הופתע מהמפולת בניירות הערך של החברה בשבועיים האחרונים: "לא חשבנו שנהיה במפולת כזאת אז לא נערכנו עם הלוואות. נעשה הכול. לצערנו הדרדרנו לפיתרון SOS. ההלוואה של לא תואמת את נוהל העסקים הרגיל שלנו. אנו מובילים צעדים משמעותים. נקודת התורפה שלנו היא המימון. זאת לא השקעה לזמן קצר צריך לבחון את ההשקעה לטווח ארוך. אני משוכנע שהמחיר של NSI לא ריאלי. המערבולת במניה ערערה את הבטחון שלנו. לא צריך להתפלא שמניה יורדת עוד נוכח הפרסומים. כל 10 סנט שיורד צריך להפקיד עוד 700 אלף אירו".

נזכיר כי ביום שלישי האחרון דיווחה חבס כי קיים ספק ביכולתה לשלם את תשלומי החוב לבעלי אגרות החוב. הירידה החדה במניית קרן הריט ההולנדית NSI דרדרה עוד יותר את מצבה הפיננסי של החברה והביאה לקריסה באגרות החוב של החברה, להן שעבודים על מניות NSI, אשר נסחרות בתשואת זבל של מאות אחוזים.

יעקב שחר, הבעלים של "קבוצת מאיר" ומי שמחזיק בשיעור של 21% ממניות NSI, נחלץ בשבוע שעבר לטובתה של החברה והעמיד הלוואה של 1.3 מיליון אירו, למשך 90 יום בריבית של 12% בשנה. אולם, לא די בעזרתו הפיננסית של שחר שכן המשך הירידה במניותיה מצריכה הפקדה נוספת של 2 מיליון אירו בחשבון המשועבד לטובת הבנק ההולנדי, בהיקף של 18 מיליון אירו.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  למה
  heh 18/03/2013 15:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה אתה מגלה את האמת שנים מנסים להסתיר את האמת ואתה בא ביום בהיר ומגלה לנו את האמת שאלוהים יעזור לך.
  סגור
 • 4.
  חבש / חבס - תמכור את 5 הדירות "רווח" שלך
  אבי 18/03/2013 15:26
  הגב לתגובה זו
  5 0
  תחזיר קצת מהדיוידינדים בתור הלואת בעלים ותשלם חובותיך!
  סגור
 • 3.
  "נעשה הכל כדי להחזיר לכם את כל הכסף"- איזה מושחת ושקרן (ל"ת)
  שון 18/03/2013 15:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  חקירה פלילית והעמדה לדין על הונאה+תביעה ייצוגית
  פינוקיו 18/03/2013 15:07
  הגב לתגובה זו
  6 0
  לא רק שאסור להאמין לחבס ,לשותפיו ,לחברי הדירקטוריון ולמנהלי החברה ולרו"ח שלה שבדיווח האחרון לבורסה ב7/3/13מסרה" שלא ידוע לה על אירוע מהותי..שיש בו להשפיע..על מחיר ני"ע שלה" אני מוכן להפסיד עוד ובלבד שאנשים כאלה שיש ביכולתם לפתור את הבעיה ובמום זאת העיפו לספר אותנו ,יעלמו משוק ההון והעסקים בישראל.
  סגור
 • 1.
  אם אין לך כטענתך - מהיכן תחזיר?!
  הגולש 18/03/2013 15:01
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אם הכל תלוי בחברה אזי פשוט על בעלי האגח לקחת כל המניות
  סגור