רעיון השקעה: כך תוכלו להיחשף למדד 'כל העולם' של מורגן סטנלי

המדד העולמי מאפשר חשיפה ל-9,000 מניות ב-45 מדינות. משקל המדינות המתפתחות במדד עומד על 20% והוא מאפשר למשקיעים איזון בין הגיאוגרפיות השונות
 | 
מדינות כדור הארץ
משקיעים רבים ברחבי העולם עוקבים אחר מגוון רחב של מדדים. אחת מהחברות אשר עושה זאת בצורה מסודרת היא חברת המדדים של מורגן סטנלי. אחד המדדים המעניינים של החברה משקלל את כל המניות ברחבי העולם העוקב אחר 9,000 ניירות המצאות במדינות מתפתחות ומפותחות.

מדד המניות העולמי אשר נקרא גם MSCI All Countris World Index מאפשר למשקיעים חשיפה למגוון רחב של שווקים אשר מצליחים בעת משבר מקומי לאזן אחד את השני. בשנים האחרונות משקל המדינות המתפתחות במדד עלה מ-4% בשנת 2004 לרמה של 20% כיום.

גם פילוח של הסקטורים במדד הוא מגוון. כ-21% מהמניות הינן מניות פיננסים. בנוסף, מספק המדד חשיפה גם לסקטורים נוספים כגון מערכות מידע, אנרגיה, תעשייה, תקשורת ועוד. המדד מורכב באופן שבו המשקל של המדינות משתנה בהתאם לשינויים באותה המדינה.

על מנת להיחשף למדד העולמי, ניתן לעשות זאת באמצעות אחת משלוש תעודות הסל המקומיות אשר מחקות את המדד ומאפשרות למשקיעים חשיפה לכלל המניות במדד. התעודה הגדולה ביותר על המדד היא של תכלית (מספר נייר: 1118710) אשר מנהלת כ-400 מיליון שקל. תעודות נוספות קטנות יותר קיימות של קסם הנקראת קסם עולמי כל המדינות MSCI (מספר נייר: 1119296) ושל פסגות הנקראת פסגות סל עולמי כל המדינות MSCI (מספר נייר: 1124106).

כמו כן, בפני המשקיעים עומדת דרך נוספת להשקעה במדד העולמי. הדבר יכול להתבצע באמצעות קרן סל ETF של חברת iShares הנקראת ACWI. הגודל של התעודה הזאת עומד נכון להיום על כ-4 מיליארד דולר והסחירות בה רבה יותר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה