מחזיקי אג"ח אלביט הדמיה בהצעה חדשה להסדר חוב; "פצצה מתקתקת"

בשלב הראשוני, על פי התוואי, יומר חוב בסך 1.1 מיליארד שקל ל-95% מהון המניות של אלביט הדמיה וקבלת מלוא הזכויות בחברה הבת, אלביט מדיקל
 | 
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
אתמול (א') התקיימה בתל אביב אסיפת מחזיקי של אלביט הדמיה. במהלכה, הגישו מחזיקי האג"ח סדרות ג' עד ז' וסדרה 1 הצעה חדשה להסדר חוב. על פי התוואי, בשלב הראשוני יומר חוב בסך 1.1 מיליארד שקל ל-95% מהון המניות של אלביט הדמיה וקבלת מלוא הזכויות בחברה הבת, אלביט מדיקל.

בשלב הבא, יוקצו חלק מהמניות לבעל השליטה, כאשר בשלב האחרון יתקיים מכרז למניות השליטה שבסופו תחולק התמורה בין כל בעלי החוב. יתרת החוב למחזיקי האג"ח תשולם באמצעות הנפקת שתי סדרות אג"ח שתהיינה צמודות למדד, וישולמו בטווח של בין 8 ל-10 שנים. הסדרה הראשונה הינה בהיקף של 1 מיליארד שקל, בעוד השנייה הינה בהיקף של 400 מיליון שקל.

נציגות אג"ח סדרה ב', עו"ד רועי סלוקי ואוהד אלוני הגיבו להסדר: "למיטב הבנתנו, יש בהסדר המוצע משום אחיזת עיניים והוא מהווה פצצה מתקתקת, משום שקיימת סבירות גבוהה שהחברה תזדקק לגיוסי הון נוספים בעתיד ואז ידוללו בעלי האג"ח, בכובעם החדש כבעלי מניות".

אלביט הדמיה הגיבה להצעה החדשה שעומדת על הפרק: "החברה והמחזיקים הגדולים מחויבים למתווה הסדר החוב כפי שהוצג אתמול באסיפת מחזיקי האג"ח של החברה. החברה סבורה כי מחובתה להמשיך ולפעול לאישור מתווה, אשר משקף כיסוי חוב מלא לבעלי החוב. בהקשר זה יצוין כי המתווה החלופי שהוצע ע"י נציגות הסדרות ג'-ז' ו-1, הוצג בתום האסיפה, על דעתה של הנציגות בלבד, וללא כל תיאום עם החברה. ההצעה הינה של הנציגות ולא של המחזיקים עצמם, ועל כן היא אינה מייצגת את כלל המחזיקים ובפרט את הקרנות, אשר כידוע אינן תומכות בהסדר מסוג זה אלא בהסדר שהציגה החברה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה