המחזיקים במתח לקראת כינוס אסיפת אלביט הדמיה: האם תלך לפירוק?

היום בשעה 16:30 צפויה להתכנס אסיפת בעלי האג"ח של אלביט הדמיה, שבמסגרתה תעדכן את המחזיקים ביחס למתווה הסדר החוב המוצע ולחלופות האחרות שעומדות בפניהם
 |  (1)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
חברת ההחזקות אלביט הדמיה -2.81% אלביט הדמיה 262.8 -2.81% אלביט הדמיה בסיס:270.4 פתיחה:270.4 גבוה:264.5 נמוך:256.9 תמורה:28,343 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשליטת איש העסקים מוטי זיסר נמצאת במוקד עניין המשקיעים, זאת על רקע המגעים שעורכת החברה לגיבוש הסדר חוב עם קרנות ההשקעה הזרות יורק ו-DK. היום (א') בשעה 16:30 תכנס אלביט בבית ציוני אמריקה שבת"א אסיפת התייעצות עם מחזיקי אגרות החוב של החברה ביחס למתווה החוב המוצע הציגה החברה לפני כשבועיים.

על סדר יומה של האסיפה, אלביט תדווח למחזיקים על מתווה ההסדר המוצע על ידה להסדר החוב, כמו גם על מצב החברה ועסקיה. עוד נציין כי נציגי הסדרות ובאי כוח הנאמנים יעדכנו את מחזיקי אגרות החוב על נושאים שונים הקשורים לתקופה מאז מינוים ועד לכינוס האסיפה.

נזכיר כי במסגרת המתווה המוצע, החוב הבלתי מובטח של החברה, בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל, יומר למניות של החברה, אשר יהוו כ-86% מההון המונפק של החברה בדילול מלא. בנוסף, אלביט תנפיק אגרות חוב חדשות בסך של 300 מיליון שקל, אשר תעומדנה לפירעון בתשלום חד פעמי בתום 5 שנים. בהתאם למתווה, בעל מניות שמחזיק ב-12% יהיה זכאי למנות דירקטור מטעמו לדירקטוריון החברה. באשר לנושים המובטחים, ובראשם הבנקים, הוחלט כי החוב בהיקף של 300 מיליון שקל ישולם כסדרו.

טרם כינוס האסיפה, עדכנה אלביט כי לא קיים הסכם הצבעה בין מוטי זיסר לבין הקרנות הזרות יורק ו-DK, שמחזיקות ב-20% וב-15% מיתרת אגרות החוב של החברה, בהתאמה, וככל שידוע לחברה, אין כל כוונה לקרנות או לזיסר לחתום על הסכם הצבעה מכל סוג שהוא.

בנוסף, אלביט ציינה כי אין בכוונתה לגייס הון חדש או לצאת בהנפקה חדשה של מניות, זאת למעט הנפקת אגרות החוב והמניות שהינן חלק ממתווה ההסדר. החברה ציינה מחזיקי האג"ח, בכובעם כבעלים החדשים של החברה, ייהנו מפוטנציאל לאפסייד משמעותי שנובע מהסרת איום חדלות הפירעון והמשך פעילותה של החברה ביזמות נדל"ן.

להערכת אלביט, חלופת הפירוק צפויה להביא להפסדים ניכרים למחזיקי האג"ח, זאת בין היתר בשל אובדן ערך ממשי עקב מימוש מניות משועבדות בשווי שוק נמוך, בפגיעה בשווים של נכסים בפיתוח ואובדן של נכסים מהותיים. נציין כי בשבוע שעבר החליטה שופטת בית המשפט המחוזי בת"א ורדה אלשיך לקדם את גיבוש ההסדר ולמנות את רון אלרואי כמומחה מטעם בית המשפט באשר למגעים לגיבוש הסדר החוב בין הצדדים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לפרק את הסוס המת
  אנונימי 17/03/2013 14:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סתם משיכת זמן גם עוד 5 שנים החברה המתה לא תקום לתחיה
  סגור