לאומי חותכים המלצה ומחיר לבזק: "הזדמנויות הצמיחה לא מפצות על השחיקה"

גיל דטנר, אנליסט לאומי שוקי הון מפחית את מחיר היעד למניית בזק מ-5.6 שקלים ל-5 שקלים למניה, ומוריד בהתאם את המלצתו מ'תשואת יתר' ל'תשואת שוק'
 |  (4)
אבי גבאי, צילום: יח"צ
"איננו חוזים שחורות לחברה, אולם הזדמנויות הצמיחה אינן מפצות על השחיקה בטלפוניה הנייחת והניידת - מה שיוביל להמשך מגמת השחיקה ברווחים, כך כותב גיל דטנר, לאומי שוקי הון, בעדכון לרבעון הרביעי למניית בזק ומפחית את מחיר היעד למניית בזק מ-5.6 שקלים ל-5 שקלים למניה, ומוריד בהתאם את המלצתו מ'' ל''.

לדברי דטנר "בזק, כמו רוב חברות התקשרות המשולבות באירופה היום, מקדישה את מירב מאמציה בניסיון לבלום את שחיקת הרווחים בסביבה של שווקים רוויים, רגולציה מתעצמת, עלייה בתחרות ואפשרויות מוגבלות במישור ההתייעלות (ללא ביטול ההפרדה המבנית)".

האנליסט של לאומי מסביר את השינוי בהערכת השווי ואומר כי "מקורה של מחצית מההפחתה במחיר היעד שלנו מצוי בגידול של כ-800 מיליון שקל בחוב הנקי. היתר מוסבר בעיקר על ידי הנמכת הציפיות במגזר הקווי - נוכח השינויים האחרונים בשוק".

על דוחות בזק ברבעון הרביעי אומר דטנר "תוצאות החברה היו בהתאם לציפיות ולתחזית של 2012 כולה. עם זאת, חשוב לציין את התרומה המשמעותית של רווחי ההון מכירת נחושת ונדל"ן והקיטון בהפסד הנקי של יס".

בהתייחסו למגזר הקווי כותב האנליסט כי "החברה איבדה 31 אלף מנויי טלפוניה קווית, נוכח תחרות קשה מצד ספקים אחרים וירידת
המחירים בשירותי נייד. בפעילות הקווית ראינו המשך של צמיחה נאה, כאשר החברה ממשיכה להוביל בתחרות מול הוט".

על ההתפתחויות במגזר הנייד הוא כותב, "פלאפון אבדה 39 אלף מנויים ברבעון, בדומה לירידה בסלקום, ומול אובדן של 62 אלף מנויים בפרטנר. בסך הכל החברה מתמודדת יפה עם השינוי הקיצוני בסביבה התחרותית, תוך שהיא מקטינה את הפער התחרותי מול סלקום ופרטנר בצורה משמעותית. הכל יחסית כמובן, משום שבמונחים אבסלוטיים קצב אובדן המנויים הכפיל את עצמו בהשוואה לרבעון הקודם וה-ARPU ירד בשיעור חד הרבה יותר".

לדעת דטנר השוק הסיטונאי בטווח הבינוני, ימשיך להוות גורם משמעותי של אי-וודאות. "אנו ממשיכים להניח כי התפתחות של שוק סיטונאי בתשתית הקווית תהיה אירוע נייטרלי עבור בזק. אנו מאמינים כי בזק תשכיל לפצות על אובדן נתח שוק במגזרים מסוימים וירידת מחירים, על ידי תפיסת נתח שוק
במגזרים אחרים, ( לאור אפשרות ה- bundling שתיפתח בפני החברה) וקיצוץ מהותי בהוצאות".

על האפשרות להקמת מפעיל קווי שלישי אומר האנליסט של לאומי "האיום ממיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל ימשיך להעיב על הסנטימנט
כלפי החברה עם כל דיווח הנוגע להתפתחויות. עם זאת, אנו עדיין סקפטיים ביחס לסיכויי המיזם".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בזק במחיר רצפה
  אזרח 17/03/2013 13:52
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לאומי נדלקו על הדיבדנד וכנראה מתחילים לאסוף.
  סגור
 • 3.
  הפוטנציאל של בזק מצוין (ל"ת)
  ח 17/03/2013 13:35
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 2.
  זה הזמן לקנות בזק והרבה לאומי אוספים את המניה (ל"ת)
  ברוקר 17/03/2013 12:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  איפה האנליסטית שהורידה המלצה לבזק 16%??? אילנית שרף (ל"ת)
  אנונימי 17/03/2013 11:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור