פנייה להאוזר: "תשלום של חברה ציבורית לאנטרופי, ניגוד עניינים"

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות: "חוות הדעת שקיבל איגוד החברות הציבוריות מוכיחה שבעקבות דרישת התשלום של אנטרופי, היא מנועה מלייעץ לגופים המוסדיים"
 |  (1)
שמואל האוזר, צילום: דוברות משרד האוצר
איגוד החברות הציבוריות פנה היום (ד') ליו"ר רשות ניירות ערך, פרופסור שמואל האוזר, לממונה על שוק ההון וחיסכון במשרד האוצר, פרופסור עודד שריג וכן לפרופסור דיוויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים בטענה כי תשלום של לאנטרופי יוצר חשש לניגוד עניינים.

האיגוד טען בפנייתו כי על אנטרופי אסור מצד אחד לייעץ לגופים המוסדיים טמיצד שני לדרוש תשלום דמי טיפול. כמו כן, טוען האיגוד כי גם על הגופים המוסדיים חלה החובה להימנע מלקבל שירותי ייעוץ, מגורם אשור מצוי בניגוד עניינים. עוד נטען כי סירובה של אנטרופי לבצע דיון מקדים בהעדר תשלום דמי טיפול, עשוי להוות, הפרה של חובות תום הלב וההגינות החלות על הגופים המוסדיים.

"גביית דמי הטיפול בחברות הציבוריות על ידי אנטרופי עולה כדי ניצול לרעה של מעמדה המונופוליסטי, ומהווה הפרה של הוראות חוק ההגבלים העסקיים, אשר הנה בגדר הן עבירה פלילית והן עוולה נזיקית וכן יוצרת עילה להטלת עיצומים כספיים", נטען על ידי איגוד החברות הציבוריות.

אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות: "חוות הדעת שקיבל איגוד החברות הציבוריות ממשרד עורכי הדין עמית, פולק, מטלון ושות' מוכיחה שבעקבות דרישת התשלום של אנטרופי, היא מנועה מלייעץ לגופים המוסדיים. כמו כן הגופים המוסדיים עצמם מנועים מלקבל שירותי ייעוץ מאנטרופי. זאת, בנוסף לחשש שדירשת התשלום על ידי אנטרופי נגועה בניצול לרעה של מונופול".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עודף הרגולציה יוצר תופעות פסולות מעין אלו!
  די לעודף הרגולציה! 14/03/2013 13:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למה צריך את אנטרופי? כי המוסדיים צריכים להתכסת"ח כל הזמן ולהצביע בהצבעות טיפשיות ואף לנמק את ההצבעות המיותרות הללו.
  סגור